#donotdothat або що я випробувала на собі у підлітковому віці

Нарешті з’явився час, щоб підтримати челендж красуні Білень Дар'я🦉 і написати свої 🚩пунктики по догляду за собою у підлітковому віці.

Хочу розпочати з того, що загалом догляду за собою вчилася сама. Дізнавалася з Інтернету, від подружок, трішки від тітки. На жаль, цього не вчила мене мама.

Отож, що робила я і точно не раджу нікому.

Мій список буде дещо обширнішим, так як хочу виділити не лише догляд за обличчям, а загалом за шкірою та волоссям 😅

Тіло:

🚩 використовувати звичайне мило (це уже згодом я перша на той же Dove). До того, окрім води, для очищення використовувала рівно нічого

🚩 слідувати за модними групами по типу «40 кг». Це все призвело до випробовування жорстких дієт, навіть голодування, заняття спортом майже до непритомності… і звісно згодом до РХП. З наслідками, здається, борюся досі

🚩 завдавати собі шкоди (якщо ви розумієте про що я). Це напряму пов’язане з попереднім пунктом, так як я ненавиділа себе і своє тіло. Деякі шрами досі нагадують про це

🚩 браття на суху. Це було ще тільки з початку шляху використання бритви))) Сюди ж і виривання волосків пінцетом: де взяти стільки часу і терпіння? 🤣

🚩 дігтярне мило. Маю хронічне шкірне захворювання і цей «чудо-засіб» порадив… ДЕРМАТОЛОГ

Волосся:

🚩 не використовувати жодних масок/бальзамів. У мене тонке пористе волосся, яке може плутатися і ламатися. А перший бальзам з’явився аж у 11 чи 12 років 😅

🚩 використовувати «цілющі» травки: ромашка для освітлення, кора дубу для темного відтінку, кропива для укріплення.

Звісно, це все НЕ ДОПОМАГАЄ

🚩 продуктові маски для волосся. Чи як це ще назвати? 🤣 Яйця, майонез, олійки, коньяк, мед. Наче ще пару інгредієнтів і салат вийде 🥙

🚩 маски на корені волосся для пришвидшення довжини. Тут і перець, і гірчиця, і спиртова настоянка м’яти, і рицинова олія. Після них волосся може сказати хіба що «бувай», ну і не без опіків шкіри голови 🤯

І так, це все мені не допомогло відростити довжину 🤪

🚩 фарбування волосся по декілька разів на місяць, а то й тиждень

Благо, у мене цей період тривав недовго, але близько 1,5 років я дуже часто змінювала колір та відтінок волосся: як фарбою так і тепер ненависною хною. Досі не знаю як після цього лишилася з волоссям на голові)))

🚩 дігтярний шампунь, який перетворював волосся на губку! За рекомендаціями того ж дерматолога 🙄

🚩 сама собі перукар або стрижемо чуба і не тільки. Не раз стригла собі чубчика та навіть один раз каре 😅

🚩 розчесувати кучері і слухати від всіх «яка лахмата». Це відгукнеться чи не кожній кучеряшці, особливо зі шкільних років)) Тут або «розчешися, у тебе стирчить все у різні сторони», або «фу, ти така лахмата, пригладь то чимось, чи розчешися вже нарешті»

Обличчя:

🚩 вмивання милом. Це був мій перший засіб для вмивання. Мило Dove, яке тут же викликало алергію на щічках

🚩 ігнорування кремів для обличчя взагалі, а згодом крем Nivea ☠️

🚩 скраб. Усі пишуть про абрикосову кісточку, а у мене був більш м‘який з малиною - того ж бренду 🤣 Хоча планувала брати абрикосову кісточку, її просто не було у наявності. І так, завдяки цьому скрабу у мене теж купероз))

🚩 змивання макіяжу лише гелем/пінкою для вмивання, інколи навіть ігнорування цього етапу через елементарну лінь

🚩 саліцилова АПТЕЧНА кислота точково на висипання, яка просто вбила захисний бар’єр шкіри. Сюди ж точково йод і мазь Вишневського (яка моментами гарно виручала, між іншим)

🚩 зняття макіяжу тоніком. Не судіть, я була дуже неуважна і випадково купила тонік замість міцелярки. Часи скрутні, грошей нема, використовувала не за призначенням. А згодом ще й посипало від неї))

🚩 наносити маски-плівки, які знімаються разом зі шкірою. Зате красааа, золоте яке, блискуче 😂

🚩 видавлювати прищі, особливо закриті комедони 😍 Нічого не вийде назовні, а шкіра перетвориться у м’ясо 🥩

🚩 використання чистого алое (прям з вазону, так 😁) у якості маски чи гелю для волосся. Висновок - почервоніння, липкість і подразнення. А чого я очікувала ще?)

🚩 протирати шкіру обличчя шматком льоду 🧊 аби швиденько привести себе до ладу, освіжити, підтягнути шкіру і позбутися набряків. По факту лід пошкоджує тонкі капіляри чутливої шкіри, до того ж може порушити секрецію сальних залоз. Такий собі сценарій, правда?))

Рада поділити з вами своїми підлітковими доглядовий жахіттями 👻 Насправді не очікувала, що вийде так багато тексту))

З посмішкою, а деякі з жалем чи сумом прочитала ваші цікаві дописи у цьому челенджі 💗