getejra

Лонгрід про зубні пасти

Лонгрід про зубні пасти

Перший допис про загальний догляд за зубами тут https://club.makeup.com.ua/post/43535/

В складі зубної пасти мають бути :

❎ активні компоненти (фтор, кальцій, ксилітол /ізомальт, дозволений рівень RDA)

❌не мають бути : сульфати ( SLS, SLES) , парабени та антисептики (хлоргексидин, триклозан)

- Sodium lauryl sulfate — це токсичний, грубий та дешевий ПАР (поверхнево-активна речовина). При з’єднані з водою він дає стійку білу піну і у нас створюється враження, що це підвищує ефективність очистки, хоча це не так - SLS має доволі сильний негативний вплив на порожнину рота: викликає алергії, стоматити, провокує сухість, підвищує чутливість зубів, токсичний та канцерогенний- всмоктується через слизову рота у кров та накопичується в селезінці й печінці.

Перше з чого хочу почати - це фтор. Чула дуже багато нісенітниці про нього, тому вивчала це питання глибоко.

Отже, по-перше: сам по собі фтор справді шкідливий та токсичний, але точно не з тим дозуванням, яке містить у собі зубна паста.

По-друге: у пасті - не фтор, а фториди - це безпечні сполуки:

- Фторид калія - Potassium fluoride

- Фторид кальція - Calcium fluoride

- Амінофторид - Olaflur / Aminofluorid - найефективніша форма фтору. Створює захисну плівку : зміцнює зуби ,захищає від бактерій.

- Монофосфат натрія- Sodium monofluorophosphate - має відновлюючі та антибактеріальні властивості. Не дає бактеріям виробляти кислоту , яка руйнує зуби.

- Фторид олова - Stannous fluoridе - ефективний, але з часом зуби можуть темнішати.

Висновок: фториди необхідні аби відбувалась профілактика карієсу, формують найміцніший елемент у зубі - гідроксифторапатит (проникаючи в емаль), зменшують чутливість, можуть лікувати карієс на початкових стадіях, заважають бактеріям утворювати молочну кислоту, нормалізують рН (мікрофлору), але для цього зубна паста повинна залишатись на зубах хоча б ❕ хвилин 20 - тому після чищення не потрібно дуже активно виполоскувати рот водою.

і про профілактичне дозування фтору у зубних пастах( рр.m.):

0-2 роки — 500-1000 рр.m.

2-6 років — 1000 pp.m.

від 6 - 1450 рр.m. (все що менше для нас недієве, якщо ми не знаходимось в ендемічних регіонах з питною водою з високим рівнем фториду)

Інколи є фізіологічні причини, по яким необхідно зубну пасту з фтором замінити на пасту з такими компонентами: ксилітол ( більше 10%, при меншому дозуванні він не діє), активний кальцій (гліцерофосфат - не карбонат кальцію, бо то крейда), гідроксиапатит. я знаю з таких Curaprox zero та Biorepair.

Чого також не має бути в складі зубної пасти:

парабени - небезпечні консерванти з гормональною дією

грубі абразиви- речовина, яка чистить та полірує зуби від нальоту:
Sodium Bicarbonate- це звичайна сода, вона дряпає та стирає емаль
Це не антиреклама, але ми з стоматологами розбирали склад цих паст і вони їх не рекомендують: Bled-a-med, Aquafresh, Glister (який я сама обожнювала багато років), Colgate, Lacalut, Marvis, President.

Також не працюють відбілюючі пасти, це просто маркетинговий хід. Зубна паста ніяким чином не може проникнути в струтуру емалі та відбілити її, вона може лише трохи висвітлити пігментований наліт (тому в нас такі гарні світлі зуби після чистки). Справжнє відбілювання можливе лише професіоналами і коли буде відбуватись доволі потужна хімічна реакція. (Мені пропонували пройти процес відбілювання і я відмовилась, тому що це 3-5 тижнів доволі жорсткої дієти в плані барвників, носіння капи та частого відвідування стоматолога).
Всі пасти мають показник RDA індекс абразивності емалі - він показує кількість та розмір частинок (абразива) в тюбику пасти, за рахунок яких механічно чиститься наліт . Чим більший розмір та кількість крейди чи соди - тим краще відполіровані зуби, що і створює візуальний ефект біліших зубів, але ніхто при цьому не помічає, що від агресивного дряпання відбувається сильне пошкодження емалі.
Найкраще обирати зубні пасти на з ферментами (Curaprox) та RDA-50, у відбілюючих пастах RDA - часто 100 та вище. Тобто ви помічаєте короткотривалий ефект освітлення і з часом "бонусом" отримуєте больові відчуття, стирання емалі, чутливість. Також мене застерігали, що категорично не можна поєднувати електричну щітку з відбілюючою пастою.
Ще моя рекомендація: час від часу чергувати зубні пасти, у мене зараз сенсодин та мерідол, одна ніжніша інша сильно ментолова.

Пасти, які я розглядала для себе та деякими з них користувалась:

🟢sensodyne:

pronamel - ніжний абразив, фтор 1450, без парабенів та SLS

- екстра фреш - хороша, з фтором 1450, без парабенів та SLS, але присутні ароматизатори;

фтор (зелена) - ніжний абразив, фтор 1450, без парабенів та SLS

відновлення та захист - ніжний абразив, фтор 1450, робочий кальцій novamіn, без парабенів та SLS

-швидка дія - а ось тут вже парабени та SLS;

комплексний захист - містить дозволений м"який ПАР

🔴 сенсодин чутливість зубів та захист ясен - наявність SLS та трифосфату - не рекомендовано

🟢elmex - безпечний абразив, фтор 1400, без парабенів та SLS

🟢meridol - безпечний абразив, фтор 1400, без парабенів та SLS

🟢curaprox - ідеальні. але дорогі пасти.

🟢GUM - без мінусів, з антибактеріальним цукрозаміннимком ізомальтом та безпечним сульфатом

🔵weleda - непогана, але не має активних протикаріозних складників

🔵president (синя) - безпечна паста, але низький фтор 950, за призначенням лікаря -хороший варіант

🔵biorepair - безпечна паста, але не містить фтору

🔴dr.Morgen -у складі і сульфати та парабени- не рекомендовано

🔴blend-a-med у складі гексаметасульфати - не рекомендовано

🔴 oral-b - барвники, ароматизатори,с ульфат - не рекомендовано

🔴Lacalut- наявність SLS; в пасті aktiv та актив гербал до всього ще й антисептик хлоргексидин; лакалут сениситив містить у складі сіль, як абразив - не рекомендовано

🔴glister - високий рівень абразивності - не рекомендовано.

🔴colgate (максимальний блиск; потрійна дія, безпечне відбілювання) - сода (содіум бікарбонат), наявність SLS; крейда, сода в двох видах та бензил алкогол; форсована кислота; - не рекомендовано

🔴paradontax - сода та токсичний содіум лаурил сульфат - не рекомендовано

🔴aquafresh - наявність SLS - не рекомендовано

🔴sanino - тут все нерекомендований набір + небезпечний токсичний консервант пропілпарабен - не рекомендовано.

Навіть в одного й того ж виробника можуть бути як безпечні пасти, так і шкідливі. Єдиним варіантом берегти своє здоров"я -читати склад.

Думала тут ще написати про зубні щітки, але буде окремо, бо й так забагато тексту 🤗 https://club.makeup.com.ua/post/43742/

Лонгрід про зубні пасти
Лонгрід про зубні пасти