A.

Важливість pH шампуня та ода шампуню Eucerin Dermo Capillaire pH5

Важливість pH шампуня та ода шампуню Eucerin Dermo Capillaire pH5

Коли я почала більше досліджувати чому мені не підходить так багато шампунів (навіть тих, які мають сульфати, а не виключно натуральних), я натрапила на відео Sarah Ingle про важливість pH шампунів. Я не є експертом у догляді за волоссям, але помітила важливість pH-збалансованого шампуню на собі.

Відповідно до Dr. Michelle Wong із Lab Muffin Beauty Science, рН - це міра того, наскільки щось кисле, а також це про здатність чогось віддавати іони гідрогену H+. Вважається, що рН це “power of hydrogen” (хоча щодо походження абревіатури є питання).

Dr. Michelle Wong також надала зручний перелік з приблизним рН деяких речовин:

  • Оцет = 2-3 pH
  • Нормальна шкіра = 4-6 pH
  • Чиста вода = 7 pH
  • Стандартне мило = 9-10 pH (ось чому краще не митись стандартним милом!)

Примітка: я також читала, шкіра голови є трішки більш лужною, ніж пасма волосся (тобто пасма мають більшу кислотність, а отже нижчий pH).

Оскільки при виборі шампуню ми маємо звертати увагу на шкіру голови, то стає зрозуміло, чому шампунь має мати pH близький до pH шкіри.

У Dr. Michelle Wong є кілька речень про важливість pH у складі засобів для очищення із ПАР. Вона згадує про це в контексті засобів для догляду за шкірою, без конкретизації про шкіру голови, але про це корисно згадати і в контексті шампунів, бо засоби для очищення обличчя з ПАР вже майже всі навчились робити ніжними і не лужними, внаслідок чого ми можемо забути про жахливі засоби із початку 2000-них та не використовувати тоніки, які "відновлюють pH шкіри":)

Відповідно до Dr. Michelle Wong, для людей з чутливою шкірою (сюди входять також немовлята та люди похилого віку) значні зміни рН можуть призвести до руйнування рогового шару шкіри, що призводить до сухості та подразнення. Тим не менше, в багатьох людей шкіра "стійка" та може сама відрегулювати свій pH після впливу більшості засобів. Однак, ситуація ускладнюється, коли ми говоримо про засіб із ПАР - тобто про засіб для очищення шкіри. Якщо засіб із ПАР має pH не близький до шкіри, то навіть нормальна шкіра не може швидко відрегулювати свій pH, а повторне використання засобу може зробити шкіру менш "стійкою" та більш схильною до сухості, подразнення та акне.

Останнє речення - це і є опис мого невтішного досвіду з багатьма шампунями:)

Найвідоміше дослідження важливості pH шампунів - це Gavazzoni Dias MF, de Almeida AM, Cecato PM, Adriano AR, Pichler J. The Shampoo pH can Affect the Hair: Myth or Reality? Int J Trichology. 2014 Jul;6(3):95-9. doi: 10.4103/0974-7753.139078. PMID: 25210332; PMCID: PMC4158629.

Це дослідження щодо 123 шампунів міжнародних брендів, придбаних у Ріо-де-Жанейро, виявило, що більшість шампунів мають рН вищий ніж рН волосся (та навіть вищий ніж рН шкіри голови). У дослідженні більшу увагу приділяють саме волоссю, але про вплив pH на шкіру голови ви можете глянути у цьому дописі вище:)

Головний висновок дослідження такий:

  • "Лужний pH може збільшити негативний електричний заряд поверхні волосся та, отже, збільшити тертя між волокнами (англ. - "fibers") волосся. Це може призвести до пошкодження кутикули та ламкості волокон волосся. Це реальність, а не міф, що нижчий рівень рН шампунів може провокувати менше пухнастості (англ. - "frizzing"), утворюючи менше негативної статичної електрики на поверхні волокна. Цікаво, що лише 38% популярних брендових шампунів проти 75% салонних шампунів мали pH ≤ 5,0. Педіатричні шампуні мали рН 7,0 завдяки позначці «без сліз» (англ. - "no tear", примітка: отже такий самий pH як у води). Немає стандартизованого значення кінцевого pH. Автори вважають, що важливо розкривати значення рН на етикетці шампуню, але необхідні дослідження, щоб встановити найкращий діапазон рН як для шкіри голови, так і для здоров’я волокон волосся."

Як ви можете побачити з напису на етикетці, виробник один з небагатьох, хто зазначає pH.

pH цього шампуню 5, отже максимально наближений до pH нормальної шкіри. Це означає, що цей шампунь не робитиме шкіру менш "стійкою" та більш схильною до сухості, подразнення та акне. На своєму досвіді можу підтвердити, що це так. Цей шампунь наразі єдиний, до якого я постійно повертаюсь і який завжди має бути у моїй ванній кімнаті.

Склад: Aqua, Sorbitol, Sodium Myreth Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Polyquaternium-10, Citric Acid, Anise Alcohol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Parfum (Fragrance).

У складі є звичайні сульфати; сіль (тобто луг), яка допомагає сульфатам у текстурі; Citric Acid - кислота, напевно саме цей інгредієнт відповідає за балансування pH та збільшення кислотності всієї формули. Парфуми... Ну що ж, вони є мабуть у всіх шампунях:)

Загальне враження від шампуню дуже позитивне. Ніякого акне, сухості чи свербіння, волосся по довжині від шкіри голови також не сухе (але я шампунь звісно ж не наношу на кінчики волосся).

Дуже рекомендую!