Вікторія

Моя #Свідомакраса

Моя #Свідомакраса

Надмірне споживання - проблема нашого тисячоліття. Добре, що зараз наше суспільство все частіше про це говорить і піднімає неприємні теми.

Я дуже не люблю викидати продукти. Це стосується і їжі, і косметики, і навіть речей. Останні роки я намагаюся зробити все, щоб звести це до мінімума.

Що стосується косметики та їжі, я привчила себе планувати, що потрібно. Ми сказалаємо меню на тиждень, і закупаємося відповідно до цього меню. Одразу пропадає опція, що щось купили, а воно так і померло в холодильнику. Із трохи не свіжими продуктами, намагаюся щось приготувати. Наприклад, відкриий кефір чи кисломолочний сир перетворюються на сирники чи оладки.

З косметикою все складніше, але я виробила деякі принципи, які зводять викидання косметики до мінімуму:

  1. Відгуки. Завжди перед покупкою читаю відгуки. Якщо це якісь цікаві для мене новинки, то уважно знайомлюся зі складом (я так скоро стану хіміком)
  2. Ніяких спонтанних покупок. Спочатку додаю те, що хочу купити в кошик, або wish-list. Даю собі декілька днів-тижнів подумати. Працює чудово, бо більше половини так і ніколи не купляється.
  3. В фізичних магазинах не купую косметику в принипі. Тут і спонтанні покупки пропадають і якась зайва мішура не купляється.
  4. Планування. Перед кожним сезоном, я планую, які активи та засоби я буду використовувати і дивлюся, що в мене є, а що треба купити. І йдемо до пункту 1.
  5. Добивання засобів до кінця. Змушую себе та бью по руках не відкривати нові банки, поки не добью старі. Щоб не було 4 відкритих крема, які протухнуть. Спочатку добиваємо старий, потім відкриваємо свіжий. Це і місце економить, і нічого не викидається.
  6. Від аерозолів я взагалі відмовилася. Лаками для волосся я не користуюся, дезодорант шариковий, а в туалеті стоїть аромадифузор. Це виявилося легше, ніж я думала.

В побуті ми не користуємося пластиковими пакетами. В мене в дома немає пакету з пакетами :) Завжи зі мною шопери, в машині їх ціла охапка. Все якось звикли, що пакет на касі нам не треба. Та і багаторазові шопери і виглядають краще, і не рвуться у самий відповідальний момент

Нехай, це невеликі кроки, і вони не сильно покращують ситуацію, але маленькими кроками до великих перемог