Промахнулася? Не викидай. Що робити з тональним, який не підійшов.

Промахнулася? Не викидай. Що робити з тональним, який не підійшов.

Метод проб та помилок на моїй комбінованій, проблемній, чутливій шкірі допоміг врятувати нерви й кошти: якщо ви, так само як і я, скуповуєте легіон марних скляночок в пошуках «того самого тону», але досі його не знайшли – ось мій досвід.

- Світле затемнюємо, темне освітлюємо. Існує купа бюджетних аджастерів (пігментів, які змінюють колір рідких текстур), але якщо у вас валяється декілька попередніх «помилок», чи нема серед них тонального, який може виправити це неподобство? Якщо різниця тону незначна, вистачить однієї краплі. Проекспериментуйте, нанесіть на шию, перевірте максимальний ступінь окислення. І, головне, завжди замішуйте нову порцію тону перед використанням – ніколи не збовтуйте кольори разом у баночці, аби запобігти розшаруванню.
- Сухе зволожуємо, вологе підсушуємо. Тут теж допоможуть попередні банки. Маю копійчаний, але супержирний тон Enough Collagen, який присутній у більшій частині моїх образів – бо стійкі тональні перетворюють навіть хорошу шкіру на пустелю. Міксую його з Estée Lauder Double Wear (так-так, нічого святого), а також з дешевшим аналогом попереднього Catrice HD Liquid Coverage. Тональний, який дає класний ефект здорової шкіри без макіяжу, Physicians Formula The Healthy жовтить і блищить на мені, тому додаю краплю холодного порцелянового Catrice True Skin – він збалансовує його своєю сухістю та білизною.
- Якщо тон загалом підходить, але «скочується» – частіше за все проблема не в ньому, а в догляді або базі. Це може бути або надто жирний денний крем, який не встиг всотатися у шкіру, або сироватка з великою кількістю гіалуронки, або перебір з СПФ.

Звичайно ж, я нікого не закликаю мати купу банок та гратися з відтінками й текстурами. Але якщо ви купуєте один тональний на рік за дві тисячі гривень – й помиляєтеся, може, придбати щось дешеве для міксування не така вже й погана ідея?

Промахнулася? Не викидай. Що робити з тональним, який не підійшов.

Enough Collagen: жирний, зволожуючий. Може окислятися. Навіть найсвітліші відтінки не підійдуть білосніжкам. Середнє покриття. Сам по собі працює погано, але ідеальний для розбавлення стійких матових тональних.

Catrice HD Liquid Coverage: стійкий, рідкий, дюп на Estée Lauder Double Wear. Матує, не обтяжує. Повне покриття. Не на кожен день. Може забитися в пори. Вимагає ретельного зволоження шкіри перед застосуванням.

Physicians Formula The Healthy: сяючий, атласний, дає ефект здорової шкіри. Некомедогенний. Середнє покриття. «Зникає» з комбінованої шкіри за пару годин, тому треба міксувати зі стійкими тонами. Знаю, що дехто використовує його, як консилер.

Catrice True Skin: легкий, летючий, за заявкою виробника - зволожуючий (хоча мені сушить). Середнє покриття. Напівматовий. Дуже рідкий, але має економний розхід.

Estée Lauder Double Wear: стійкий, рідкий. Напівматовий ефект. Повне покриття. 10-12 годин можна не поправляти макіяж, але на сухій шкірі підкреслить недоліки та зморшки. Легенда, тому дорогий. Я його розбавляю, бо в чистому вигляді забиває пори. Ідеальний для фотосесій, весільний мастхев.