La'dor Perfect Hair Fill-Up - виявилося не айс

La'dor Perfect Hair Fill-Up - виявилося не айс
La'dor Perfect Hair Fill-Up - виявилося не айс

Привіт усім членам нашого клубу! Начиталася я тут відгуків на філер Ладор, позалипала на фото класного волосся, та й думаю, а чим я гірша, я теж так хочу. Сказано - зроблено (дурне діло - воно ж нехитре), замовила і собі маленьку блакитну пляшечку. Ну, що можу сказати... Любителям цього засобу далі не читати!

La'dor Perfect Hair Fill-Up - виявилося не айс

Пластикова пляшечка об'ємом 13 мл, якраз на одну порцію для довгого волосся (згідно з інструкцією треба розбавити водою 1:1).

Прозора рідина із яскравим спиртовим і на його тлі легким косметичним запахом. У процесі розведення водою перетворюється на гель.

Зі складом прямо детективна історія якась. Я його гуглила на кількох ресурсах, і на різних сайтах було вказано різний склад, утім загалом ніби непоганий. Яким же було моє здивування, коли отримала замовлену пляшечку і прочитала склад на ній! Він некисло так відрізняється від того, що в інтернеті! І не у кращий бік… Тож нижче пропоную аналіз складу, який зазначений безпосередньо на пляшечці.

Alcohol - спирт;

Propylene glycol - гліколевий спирт, розчинник;

Myristyl alcohol - жирний спирт, емолент;

Water - вода;

Cetrimonium chloride - емульгатор, антистатик, ПАР. У нього є кілька "родичів", назви яких теж закінчуються на -onium chloride - загалом це типові інгредієнти кондиціонерів і масок для волосся, саме від них ми й отримуємо розсипчасте і гладеньке волосся після кондиціонеру/маски. Якщо не помиляюся, то ці хлориди пригладжують кутикулу, що і дає цей візуальний ефект;

Benzyl glycol - спирт, розчинник;

Parfum - парфумерна композиція;

Ethylhexylglycerin - підсилювач дії консервантів;

PEG-12 dimethicone - силікон;

Butylene glycol - розчинник;

Raspberry ketone - ароматизатор (нехай слово Raspberry нас не обнадіює, це синтетичний ароматизатор);

1, 2-Hexanediol - розчинник, емолент, підсилювач дії консервантів;

Ceramide NP - кондиціонер, зволожувач, ідентичний шкірі компонент;

Hydrogenated lecithin - емульгатор;

Hydrolyzed collagen - гідролізований колаген, тобто дроблений до форми пептидів. Із колагеном усе не так просто, як здається на перший погляд. Молекули самого колагену занадто великі, щоби проникнути у шкіру чи волосся, тому мастити на себе щось із колагеном сенсу немає жодного, він весь залишиться на поверхні і змиється під час умивання (тож Algenist Genius Liquid Collagen за $115 - це тупо гроші на вітер). Ок, а якщо його піддати гідролізу? Як каже Dr. Shereene Idriss (дякую А. за рекомендацію!), навіть гідролізований колаген усе одно занадто великий, щоби проникнути у шкіру. А що ж із волоссям? Я погуглила це питання, і ніби для волосся гідролізований колаген усе-таки щось робить, ніби проникає всередину, тому все ок;

Hydrolyzed keratin - гідролізований кератин, теж хороша штука. Тут історія така сама, як із колагеном. Треба шукати тільки гідролізований, бо інакше діла не буде;

Stearic acid - жирна кислота, емолент;

Glycerine - гліцерин, зволожувач, ідентичний шкірі компонент;

Octyldodeceth-20 - емульгатор, ПАР;

Sucrose stearate - емульгатор, кондиціонер;

Sphingolipids - емолент, кондиціонер;

Octyldodeceth-16 - емульгатор;

Paraffinum liquidum - мінеральна олія, продукт нафтохімії;

Phyllanthus emblica extract - екстракт амли;

Glyoxyloyl carbocysteine - а тепер трошки трешу: це формальдегід, дуже шкідливий консервант;

Glyoxyloyl keratin amino acids - антистатик;

Cholesterol - ідентичний шкірі компонент, емолент, стабілізатор;

Polyquaternium-92 - кондиціонер;

Hydrolyzed silk - гідролізований шовк, теж одна із корисностей для волосся;

Methylparaben - консервант;

Citric acid - лимонна кислота;

Phenoxyethanol - консервант;

Propylparaben - консервант.

Отже, засіб замішаний на двох агресивних розчинниках, функцією яких, вочевидь, є проштовхнути інші інгредієнти глибше у волосину. Візуальний ефект блискучого розсипчастого волосся швидше за все забезпечується емолентом й антистатиком, які розташовані у списку після розчинників. І щось мені підказує, що засіб націлений суто на візуальний ефект, ніякого трітменту він не дає. Чому? Тому що якісь хоч трохи корисні інгредієнти (ті, що гідролізовані - hydrolyzed) плетуться десь у хвості, що, ясна річ, не показово, але от те, що вони йдуть після парфумерної композиції, концентрація якої зазвичай не перевищує 3% для змивних продуктів, це вже явно свідчить про дуже і дуже малі пропорції, тобто всі ці корисності погоди не роблять. Тому реально обурює "порада" від бренду "пройти курс відновлення волосся із щотижневим використанням філера". Ну, камон, яке відновлення, коли це суто візуальний ефект, та ще й далеко не делікатний (все-таки спирт, плюс не забуваємо про формальдегід).

Пропоную для порівняння подивитися на склад двох дуже бюджетних масок для волосся, які я знайшла на Мейкапі.

Dr. Sante Coconut Hair (ціна 80 грн за 300 мл):

Aqua, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Amodimethicone, Dimethicone, Cocos Nucifera Oil, Wheat Amino Acids, Soy Amino Acids, Arginine HCL, Serine, Threonine, Trideceth-10, Polyquaternium 37, Lactic Аcid, Parfum, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Linalool.

База замішана на двох жирних спиртах (один із яких той самий, що й у Ладора) і такому самому, як у Ладорі, антистатику, плюс пара силіконів (у Ладорі теж є силікон), а далі йдуть корисності. Нічим не гірша, ніж Ладор, навіть краща, бо не містить агресивних розчинників у базі. Ну, ок, гідролізованих отих усіх штук тут немає. Їх зате знайшла у Kallos Cosmetics Pro-Tox Hair Mask (ціна 102 грн за 275 мл):

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Olea Europaea Oil, Cocos Nucifera Oil, Parfum, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Panthenol, Hydrolyzed Keratin, Soluble Collagen, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Propylene Glycol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.

Так само жирний спирт плюс той самий антистатик, трошки силіконів (зовсім мало, бо йдуть після парфумерної композиції) і так само, як і в Ладора, дууууууже мало кератину й колагену, які теж мало що тут зроблять.

При цьому в обох масках є додаткові корисності, яких у Ладорі нема, натомість менше консервантів та інших сумнівних речовин. Так, вони замішані не на спирті, тому їхня дія набагато делікатніша; для підсилення дії можна вдягнути зверху шапочку для душу, замотати рушником і кілька хвилин усе це діло погріти феном. Думаю, ефект буде не гірший, ніж від Ладора. Власне, мій досвід саме це і показав, про що далі.

Переступивши через свою огиду до складу продукту, зробила все згідно з інструкцією, тримала на голові під шапочкою і рушником 40 хвилин, потім змила водою. Волосся, як у рекламі, не отримала. Єдина зміна, яку помітила - це волосся стало м'якшим і ніби легшим (напевне, дія спирту?). Більше жодної різниці порівняно з використанням кондиціонера (у мене Madara) чи маски (того самого бренду). І кондиціонер, і маска, якими користуюся, замішані на жирних спиртах та антистатику, плюс містять олії, зволожувальні компоненти і гідролізовані оті всі штуки. Фото вище - після Ладора, фото нижче - після звичного мого догляду (маска Мадара).
Отже, мій вердикт: краще просто купити собі хорошу маску 🤪
Дякую всім за увагу! Поділіться, будь ласка, своїми Holy Grail для волосся 🤤