Hanna Domashenko

#свідомакраса Мої 5 звичок доглядати за собою з меншим негативним впливом для довкілля.

#свідомакраса Мої 5 звичок доглядати за собою з меншим негативним впливом для довкілля.

Розумне споживання дуже цікава тема, бо з краплинок утворюється море, а з хороших звичок кожної людини - величезний позитивний вплив на довкілля, що й так постраждало від того, як розвивається людство. Екоголізм не мій стиль життя, але я намагаюсь жити так, щоб мої майбутнім пра-правнукам ще залишилось де жити на нашій планеті😄

1. Пластикові упаковки. Я намагаюсь максимально сортувати пластик, мию його та здаю на переробку. До того ж я люблю більше міні-формати упаковок, щоб не примножувати непотрібну кількість баночок. Великий формат дозволяє економити, але лише в тому випадку, якщо ви реально засобом користуєтеся, а не взяли щось затестити. А от якщо щось не підійшло - залюбки віддаю мамі чи подружкам, щоб не пилився задарма засіб і потім не пішов у смітник.

2. Спонжі. Скільки спонжів після використання йде у смітник?... Пару років тому я почала використовувати багаторазовий рушник для вмивання в мікрофібри (в мене від Ів Роше), зараз таких рушників/спонжів є купа на маркетплейсах. Також для вмивання я користувалася спонжем коньяку. Чудова альтернатива, що гарно чистить вашу шкіру!

3. Вода. Тут вже всі вивчили, що під час вмивання чи коли ви чистите зуби, краще вимикати кран і розумно споживати воду. Як мінімум - це має позитивний вплив на лічильники, як максимум - збережемо воду разом!😉

4. Розумне споживання. Досить захламляти полички непотрібною косметикою чи доглядовими засобами! В мене давно є звичка не купляти багато речей чи косметики. Кожна покупка в мене проходить купу стадій прийняття, чи потрібна вона мені взагалі... 😂Але так, косметики можна менше купляти, тому в цьому напрямку мені ще потрібно працювати! Бо декоративну косметику люблю до нестями...)

5. Тара продукції. Дуже добре, коли косметичні бренди пропонують рефіли: будь то помада, пудра чи парфум. Але, на жаль, таких брендів не дуже багато. Де-які бренди приймають тару назад, як от Ів Роше. Тому я намагаюсь хоча б так знизити свій негативний вплив на довкілля.

Про пакетики навіть не буду писати в окремому пунктику, бо сподіваюсь, що у всіх давно вже є звичка носити з собою багаторазову еко-торбинку 😊