Sas

Мої п'ять засобів для інтимної гігієни з молочною кислотою

Мої п'ять засобів для інтимної гігієни з молочною кислотою

Давайте розберемось для початку, чи потрібен для інтимної гігієни окремий засіб чи, може, це маркетингова хитрість і вистачить одного тільки гелю для душу?

Вважається, що у здоровому стані зона бікіні підтримує кисле середовище (pH 3,5–4,7). Резонно, що будь-яка взаємодія не повинна різко змінювати кислотність — це може призвести до дисбактеріозу, неприємних відчуттів і навіть хвороб.

Як і у випадку із засобами для вмивання, багато гелів для миття тіла мають лужне середовище. Потрапляючи на слизові, вони починають конфліктувати з лактобактеріями, з'являється роздратування.

Щоб не порушувати кислотно-лужний баланс геніталій, варто використовувати слабокислі засоби для вмивання з pH 4-5. Тоді як рівень більшості гелів для душу має pH 6-9, тобто вони занадто агресивні.

Тому так, якщо ви не фанат дисбактеріозу, для інтимної гігієни треба буде підібрати окремий засіб з підходящим рН.

В один момент я захопилась кислотним доглядом за обличчям: пілінги, тоніки, креми — все з кислотами. Це було в теплу пору року і до спф я тоді ставилась дуже необов’язково типу якщо не забуду, то нанесу. Як при такому підході доля вберегла мене від пігментації для мене є загадкою і досі.

Улюбленою моєю кислотою була молочна так як при всіх перевагах кислот, вона ще й зволожувала шкіру — ну просто універсальний солдат.

І якось мені на очі трапився засіб для інтимної гігієни з цією кислотою. Вау, треба брати — подумала я. І так ще чотири рази 🙃

Жартую, після першого разу я почала читати більше про цей компонент і розібралась, що і до чого.

Все досить банально — молочна кислота, як і будь-яка інша, підвищує кислотність засобу, тобто знижує його агресивність. Теоретично, можна навіть взяти гель для душу і додати туди столового оцту. Практично, правда таким навряд чи хтось займатиметься 😅

До речі, ще багато хто думає, що вмивалки з молочною кислотою лікують таке делікатне захворювання як молочниця. Ні, на жаль, не лікують. Хоча при правильно підібраному засобі може настати полегшення стану, все ж лікування це не замінить.

Молочниця в мене була один раз в житті і це був просто кошмар. Мої співчуття тим, хто стикається з цією проблемою хронічно. Вилікувалась я, до речі, дуже нестандартним методом, який не стала б радити нікому з огляду на абсолютну відсутність доказовості. Хоча, можливо, якось напишу про нього допис-відгук так як цей засіб є в асортименті мейкапу.

То що ж, перейдемо до засобів гігієни

З тексту вище зрозуміло, що основне для мене відсутність сульфатів, м'ягкі ПАРи та правильний РН, якщо будуть додаткові ще й доглядові компоненти — взагалі супер.

Ziaja хороший польський бренд натуральної доглядової косметики. До речі, хто в курсі як він правильно вимовляється: зіая, зая чи зяя? За польською транслітерацією вроді як «зяя», переважна більшість називає «зіая» а в інтернет-джерелах знаходжу інформацію, що єдиний правильний варіант «зая» 🤷🏻‍♀️

Дизайн лаконічний та стриманий. Пляшечка виготовлена з напівм'якого злегка прогумованого пластику, який не деформується від натискання.

Запах неочікувано інтенсивний, дуже яскрава квітково віддушка. Мені абсолютно не заважає та не дратує, просто чомусь розраховувала, що гель буде взагалі без віддушки.

Консистенція кремова, м'яка, відчутні масла. Наноситься та змивається добре, не залишає плівки чи ще чогось такого.

Що можу сказати по складу, присутні слс ще й на першому місці, це трішки неприємно. Такий агресивний сульфат пом'ягшують зволожуючі компоненти типу пантенолу та гліцерину, та й м'якших ПАРів в наявності також достатньо, проте загалом склад на 2/5 ⭐️⭐️

Що змусило мене купити засіб для інтимної гігієни від Acme — найбільшого в Україні виробника фарби для волосся? Напевно, дослідницький інтрес, інакше я це не назву.

Пластик для виробництва пляшки використали м'який, це одразу дає відчуття недорогого продукту. Віддушка мінімальна, пахне молочною кислотою і стандартним запахом косметичних продуктів. За консистенцією досить густий, що дозволяє значно зменшити розхід при використанні. Добре піниться, легко змивається і загалом зі своїми функціями справляється.

Склад просто пушка: без слс, м’ягкі та натуральні ПАРи, а також олія чайного дерева, пантенол, гліцерин, молочні протеїни та пробіотики. Немов хороший крем для обличчя, а не вмивалка за 100₴ 5/5 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Напевно найпопулярніший бренд продукції даного типу.

Упаковка презентабельна — є коробка і великий вкладиш, в якому можна ознайомитися з усім асортиментом марки і теоретичною інформацією. Віддушка досить сильна, якась ніби парфумерна. Консистенція надзвичайно економічна, дозатор видає мікро-порцію гелю і цього достатньо. Піноутворення помірне, змивається без проблем. Склад в загальному непоганий, без агресивних сульфатів, але як на мене не вистачає саме доглядових компонентів: тільки гліцерин та молочні протеїни і ті в кінці списку.

Оцінка 4/5 ⭐️⭐️⭐️⭐️

Загалом явний закос під Lactacyd, навіть кольорова гама та сама.

По Ейвону, до речі, є питання — то вони переносять виробництво з Росії до Польщі, то вже передумують закривати завод. Одним словом, продукцію їхню я поки бойкотую, чекаю доки закриють виробництво у країні-вбивці.

Флакон виконаний з якісної матової пластамаси. Аромат легкий та приємний, такий собі аромат свіжості — не хімічний, тонкий, трішки трав'яний. Консистенція кремова, дозатор видає мінімальну порцію, мені особисто потрібно два натиски. Піниться дуже слабо, хоча миючі властивості непогані.

Щодо складу, то тут також взяли приклад з Лактациду, але ще й удешевили вдвічі — агресивна ПАР, парочка активів в мізерній концентрації, ще й консервант, який викликає подразнення.

Оцінка 1/5, незадовільно ⭐️

Цей український бренд я люблю ніжною любов'ю. Хороша, дієва, недорога продукція. Такі собі робочі конячки.

Пляшечка, на відміну від інших, з темного пластику, зі зручним поворотним дозатором. Консистенція кремомодібна, справді схожа на молочко, тільки трохи рідша, розхід, відповідно, середній. Запах у засобу непоганий, трав'янистий. Нагадує відвар трав та запах скошеної трави. Піноутворення не сильне, але достатнє — засіб добре промиває та легко змивається. Склад не самий ідеальний, хоча агресивних сульфатів в ньому немає. Проте немає і доглядових активів, одні тільки екстракт трав: борової матки, шавлії та материнки. Всі трави підібрані ретельно для жіночого здоров'я, на приклад материнка регулює гормональний баланс, а борова матка, джерело фітопрогестерону, реально творить чудеса з фертильністю. Не впевнена, що ці трави такі ж ефективні і при зовнішньому застосуванні, але окей, накинемо зірочку за старання — моя оцінка 3/5 ⭐️⭐️⭐️

Щодо загальних вражень, то я регулярно користуюсь засобами для інтимної гігієни (мінімум раз в день, максимум 3-5 в жіночі дні) і від жодного з вищеперерахованих продуктів в мене ніколи не було жодного дискомфорту: ні сверблячки, ні будь-якого почервоніння чи печіння, взагалі нічого. Навіть від Ейвона з його неідеальним складом — тільки чистота, почуття комфорту та позитивні емоції.

Але всі ми різні і якщо у вас, на приклад, ослаблений місцевий імунітет, то краще все-таки орієнтуватись на складові компоненти.