Sol de Janeiro Beija Flor Elasti-Cream

Sol de Janeiro Beija Flor Elasti-Cream

Привіт усім! Час від часу у спільноті з'являються дописи про креми Sol de Janeiro, і я неодноразово у коментарях до них пускала слину і розповідала, як же мрію познайомитися з цими кремами. Чого мріяла, питається? Мабуть, тому що вони такі популярні в усьому світі, та ще й цей дизайн, який інші бренди почали копіювати. Словом, коли випала нагода урвати бонусну мініатюрку в одному магазі, я стрибнула на неї, як муха на 💩 Забігаючи наперед, 💩 і виявилося 💩 Але про все по-порядку.

У мене мініатюра об'ємом 25 мл, повноцінний же об'єм становить 75 мл і 240 мл. Мініатюра повторює дизайн оригінальної баночки. Баночка пластикова, мала захисну мембрану.

На дотик дууууууже жирний крем, одначе вбирається миттєво і… зовсім не зволожує. Шкіра суха і стягнута! Заради приколу зайшла подивитися, що ж нам обіцяє виробник, і виявила, що крем "робить чудеса для зволоження, живлення та наповнення шкіри". Хм, цікаво… Ну, гаразд, глянемо, що там у нас зі складом, які ж компоненти мають забезпечити ці обіцяні "чудеса"...

Ой, спершу хочу знову процитувати: "Завдяки олії какаї (м’яка альтернатива ретинолу) і рослинному колагену цей надбагатий живильний крем для тіла відновлює сяйво та водночас наповнює шкіру. Крім того, він насичений скваланом, чудовим зволожувальним інгредієнтом, який допомагає захистити бар’єр вашої шкіри". А тепер тарам-парам-пам:
⚪ Aqua (Water, Eau) - вода;
⚪Cetearyl Alcohol - жирний спирт, емолент;
⚪Parfum (Fragrance) - ароматична композиція;
⚪Caprylic/Capric Triglyceride - похідна гліцерину і кокосової олії, емолент;
⚪Isopentyldiol - синтетичний розчинник та емолент, підозрюю, що виготовляється з продуктів нафтохімії, але точну інформацію не знайшла;
⚪Glyceryl Stearate - похідна гліцерину і стеаринової кислоти, емульгатор;
⚪C13-16 Isoparaffin - розчинник, продукт нафтохімії;
⚪Glycerin - гліцерин, зволожувач, ідентичний шкірі компонент;
⚪Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract - екстракт яблука;
⚪Cetyl Alcohol - жирний спирт, емолент;
⚪Cocos Nucifera (Coconut) Oil - кокосова олія;
⚪Caryodendron Orinocense (Cacay) Seed Oil - олія какаї;
⚪Butyrospermum Parkii (Shea) Butter - олія ши;
⚪Behenyl Alcohol - жирний спирт, емолент;
⚪Squalane - сквалан (нарешті);
⚪Collagen Amino Acid - амінокислоти колагену;
⚪Theobroma Grandiflorum (Cupuaçu) Seed Butter - олія купуасу;
⚪Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin - бальзам копайський (в'язкий сік дерева);
⚪Astrocaryum Vulgare (Tucumã) Kernel Oil - олія пальми тукум;
⚪Astrocaryum Murumuru Seed Butter - олія пальми зірчастої;
⚪Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract - екстракт моркви;
⚪Tocopherol - вітамін Е;
⚪Oryza Sativa (Rice) Bran Extract - екстракт рису;
⚪Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract - екстракт розмарину;
⚪Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil - соняшникова олія;
⚪Helianthus Annuus (Sunflower) Extract - екстракт соняшнику;
⚪Ethylhexylglycerin - консервант;
⚪Pentylene Glycol - консервант, розчинник, стабілізатор емульсії;
⚪Heptyl Undecylenate - емолент;
⚪Potassium Cetyl Phosphate - емульгатор;
⚪Tetrasodium Glutamate Diacetate - нейтралізатор металевих іонів;
⚪Xanthan Gum - загущувач, гелеутворювач;
⚪Citric Acid - вирівнювач рівня pH;
⚪Sodium Hydroxide - вирівнювач рівня pH;
⚪Phenoxyethanol - консервант;
⚪Mica - слюда, створює ефект мерехтіння у декоративній косметиці;
⚪Alpha-Isomethyl Ionone - ароматизатор;
⚪Benzyl Salicylate - ароматизатор;
⚪CI 77891 (Titanium Dioxide) - мінеральний барвник.

Ароматична композиція третя, ТРЕТЯ у списку інгредієнтів!!! А її концентрація у формулі - максимум 2%. Отже, емолент із парфумами. Ось і весь наш крем. Як там було, "насичений скваланом"??? Серйозно??? А про колаген і чергову "диво-альтернативу" ретинолу не хочу навіть коментувати… Хоча "какаї" у складі якраз є, не збрехали, багато різних поклали…

Після розгляду складу все стало на свої місця. Те, що крем не зволожує - це більш, ніж логічно. Мені не здалося. Він просто на це не здатен. А я ним ще й намастила ноги після гоління… І замість зволоження дістала сухість, подразнення і свербіж. Ну, ок, я розумію, що ці креми купують здебільшого заради аромату. Але і тут зі мною сталася зла іронія. Обіцяний "божественний аромат із яскравими нотами бразильського жасмину, рожевого dragonfruit, лічі та ванілі" на ділі виявився… клоном Burberry Her Elixir de Parfum, який відомий нам усім, і який мені не полюбився взагалі жодного разу. Що тут, що там я відчуваю йод (дуже багато йоду) і палений цукор. Ну, може, десь там на фоні хтось смокче полуничну карамельку "Малібу". А тут ще й (на відміну від Burberry) йод нікуди не дівається ні через 2, ні через 5 годин, а в'їдається у шкіру. Через кілька годин до цієї шаленої суміші ще приєднується цей дивний морський запах на шкірі, такий, знаєте, коли поплавав у морі й не прийняв після цього душ. Словом, аромат дууууууже на любителя…

Дякую всім за увагу до мого допису! І нехай ваші мрії, здійснившись, не розчаровують вас 🥲