Medik8 Surface Radiance Cleanse vs Caudalie Vinopure Purifyng Gel Cleanser

Medik8 Surface Radiance Cleanse vs Caudalie Vinopure Purifyng Gel Cleanser

Обидва гелі орієнтовані на жирну шкіру як другий етап умивання, обидва мають у складі саліцилову кислоту і не містять "страшних і жахливих" SLS/SLES (але тут пам'ятаємо золоте правило: треба дивитися, а що ж виробник запхнув у продукт замість них). Об'єм однаковий - 150 мл. Але на цьому схожість закінчується. Отже, з'ясуємо особливості кожного з них.

Medik8 Surface Radiance Cleanse vs Caudalie Vinopure Purifyng Gel Cleanser

Гель дуже густий, тому доволі економний. Має жовтуватий колір, запаху практично нема, дуже ненав'язливий і далекий аромат цитрусу. За рекомендацією Caroline Hirons я використовую гель на суху шкіру, злегка розподіляю легкими масажними рухами, далі вже додаю трохи води і масажую активніше, від чого гель злегка піниться. Мою жирну шкіру очищує "до скрипу" і трохи стягує, тому для сухої шкіри я би не рекомендувала. Виробник зазначає, що ключовими інгредієнтами крім саліцилової кислоти (BHA) є ще AHA кислоти, що по ідеї робить гель легким щоденним кислотним відлущувачем. Ну, і за рахунок наявності кислот нам, ясна річ, обіцяють усе, про що ми мріємо - вирівнювання тону і текстури шкіри, перемогу над чорними цятками і пігментацією. Спойлер: ні. Використавши три тюбики по 150 мл, я не виявила жодних змін із чорними цятками, пігментацією тощо. Щодо вирівнювання текстури шкіри, то тут заслуга загалом двоетапного очищення і періодичних кислотних пілінгів, а не самого лише гелю. Під час використання гелю жодного поколювання чи печіння, характерного для дієвих кислотних продуктів, я не відчувала. Отже, можна припустити, що pH продукту не надто кислотний та/або відсоток кислот доволі низький. Гугління рівня pH гелю результатів не дало; на офіційному сайті зазначено лише, що продукт pH balanced. Я так розумію, що під цим balanced мають на увазі нейтральний. А нейтральний pH означає, що кислоти у продукті не діють. Що і треба було довести. Інфи про відсоток кислот нема, але за нейтрального pH це і неважливо, діяти не будуть.

Традиційно подивимося, що ж у нас з інгредієнтами.

Aqua (Water) - зрозуміло,

Sodium C14-16 Olefin Sulfonate - поверхнево активна речовина (ПАР), така сама агресивна, як і демонізовані SLS/SLES (тобто, поміняли шило на мило),

Sodium Cocoamphoacetate - легка ПАР, неагресивна до шкіри (але що ж уже, коли маємо попередню),

Cocamidopropyl Hydroxysultaine - ще одна легка і ніжна ПАР,

Sodium Chloride - звичайна сіль, яку в косметичних формулах використовують для загущування ПАР і надання продукту гелевої текстури. Тут цікавий момент: сіль для цієї мети вводять у формулу в частці 1-3%, отже, можемо приблизно зорієнтуватися щодо концентрації наступних інгредієнтів у списку,

Glycerin - гліцерин, хороший зволожувач, але пам'ятаємо, що його тут не більше 3%,

Salicylic Acid - саліцилова кислота (BHA), суперзірка цього засобу. У принципі 2% є цілком робочою концентрацією саліцилки, тому ок,

Mandelic Acid - мигдальна кислота (AHA), що забезпечує ексфоліацію (але за кислотного pH!),

Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil - ефірна олія апельсина,

Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract - екстракт апельсина,

Disodium EDTA - стабілізатор,

Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil - бергамотова ефірна олія,

Garcinia Mangostana (Mangosteen) Peel Extract - екстракт фрукту мангостану,

Yucca Schidigera Root Extract - екстракт кореню юкки,

Lactic Acid - молочна кислота (AHA),

Sodium Hydroxide - луг, вирівнювач pH,

Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil - ефірна олія грейпфрута,

Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract - екстракт малини,

Phenoxyethanol - стабілізатор (аналог парабенів), концентрація якого не може перевищувати 1%,

Citrus Aurantifolia (Lime) Oil - олія лайму,

Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Peel Oil - ще одна цитрусова олія,

Limonene - цитрусовий ароматизатор,

Ethylhexylglycerin - "напарник" феноксіетанолу, який його стабілізує.

Отже, очищувальна база доволі агресивна. Мені норм, але ж у мене жирна нечутлива шкіра. Тому тут варто бути пильним. Також бачимо різні ефірні олії та ароматизатори, що робить продукт не найкращим для чутливої шкіри чи алергіків. Окрім цього, ми пересвідчилися в тому, що частка кислот дуже незначна, та й pH вирівняний лугом, що зводить нанівець усю кислотність.

Цим гелем користуюся вже кілька років. Власне, це єдиний дійсно вдалий продукт у лінійці Vinopure для жирної шкіри, оскільки не містить спирту. Гель жовтуватий і теж пахне цитрусовими, але, на відміну від Медікейта, запах доволі сильний. Також, на відміну від Медікейта, гель доволі водянистий, тому витрата продукту більша. Піниться зовсім трохи. Шкіру стягує менше. Обіцянки виробника "зменшити жирність, звузити пори і побороти чорні цятки" - лише обіцянки. Я вже штук десять тюбиків використала, а всі мої шкірні радості досі зі мною.

Подивимося, що в нас із ПАРами і кислотами.

aqua/water/eau - вода, зрозуміло,

vitis vinifera (grape) fruit water - виноградна вода (фірмовий інгредієнт бренду),

decyl glucoside - легка ПАР, ніжна до шкіри,

glycerin - зволожувач,

sodium cocoyl glutamate - легка і ніжна ПАР,

sucrose cocoate - емульгатор,

acacia senegal gum - натуральний зв'язувальний агент,

xanthan gum - натуральний ущільнювач. Тут важливо знати, що зазвичай у косметичні формули додають не більше 1% цього інгредієнта,

propylene glycol - пропілен гліколь, розчинник,

citric acid - лимонна кислота,

aloe barbadensis leaf powder - порошок алое,

salicylic acid - саліцилова кислота. І, судячи з xanthan gum вище у списку, в неробочій концентрації. На жаль,

vitis vinifera (grape) juice - виноградний сік,

sodium benzoate - консервант,

pelargonium graveolens flower oil - ефірна олія пеларгонії,

mentha piperita (peppermint) oil - ефірна олія м'яти перцевої,

citral - ароматизатор,

cymbopogon citratus leaf oil - ефірна олія лимонного сорго,

rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil - розмаринова ефірна олія,

citronellol - ароматизатор,

geraniol - ароматизатор,

potassium sorbate - консервант,

linalool - ароматизатор,

lavandula hybrida oil - олія гібридної лаванди,

melissa officinalis leaf oil - олія меліси.

Консерванти potassium sorbate і sodium benzoate працюють у кислотному середовищі (pH 3-4 для першого і 3-5 для другого), отже, це дозволяє зробити висновок про швидше кислотний pH гелю, що було би чудово, якби там у складі були кислоти у достатній концентрації. А так самотня лимонна кислота у малій частці, на жаль, погоди не робить. На офіційному сайті інфи про рівень pH продукту чи відсоток кислот, ясна річ, нема.

Із плюсів можна назвати ніжні ПАР (і це дійсно відчувається, шкіру не стягує, як після Медікейта). Із мінусів - зловживання ефірними оліями та ароматизаторами, тому чутливій шкірі чи очам точно не підійде. BHA, на жаль, не робоча в обох гелях.

Отже, загалом можна дійти висновку, що переплачувати за Medik8 немає жодної потреби. Єдине "але": як я вже сказала, гель від Caudalie не такий густий, тож закінчується швидше, але не настільки швидше, щоб вигідніше було купити Medik8.

А якими гелями для вмивання користуєтеся ви?