Ya Yana

Як робити масаж гуаша для обличчя? І чи робити взагалі?

Як робити масаж гуаша для обличчя? І чи робити взагалі?

Масаж гуаша став популяризуватися блогерами та інфлюенсерами вже давно. І з того часу суперечки про його користь чи шкоду не вщухають. Я детально досліджувала це питання і маю що розповісти.

Вам точно потрібен скребок гуаша, якщо ви хочете:

  • зняти ранкові набряки;
  • зробити риси обличчя більш чіткими та виразними, відточити овал;
  • розслабити м’язи обличчя та менше хмуритися протягом дня, попереджаючи появу зморщок;
  • посприяти виправленню асиметрії рис.

Та ви маєте розуміти, що у випадку з асиметрією та зморшками, гуаша — допоміжна процедура, а не основний метод боротьби.

Заборонено робити масаж гуаша для обличчя при:

  • запаленнях та новоутвореннях;
  • під час загострення герпесу;
  • якщо ви маєте: акне, купероз, подразнення, дерматологічні хвороби;
  • при вагітності чи під час менструації;
  • при гострих респіраторних інфекціях;
  • у разі наявності хронічних захворювань нирок, серця й лімфатичної системи, гіпертонії, тяжкої серцевої недостатності.

Не можу не згадати про підлітків та дуже молодих людей. У серіалі «Ейфорія», що був таким популярним саме серед такої вікової авдиторії, дівчинка-школярка ретельно готується до походу в школу, роблячи собі масаж гуаша. Розумію, що акторці може бути далеко за 25. Але в 16 шкіра достатньо в тонусі і так. Покращувати те, що і так добре — погана ідея, можна тільки нашкодити.

Яка моя мета? Прибрати набряки. Зізнаюся, я роблю масаж гуаша не регулярно. Але в ті дні, коли дуже хочеться виглядати супер (наприклад, перед фотосесією), я приділяю увагу такому догляду за обличчям. Скребок дійсно допомагає зняти набряки, які з’явилися після сну. А ще оце відчуття, що ти виділив час для себе і власних ритуалів краси, дуже приємне.

Зрозуміло, що довгостроковий ефект (у розгладжуванні шкіри та відточенні рис) можна отримати лише при регулярному масажі. Це приблизно по 5-15 хвилин через день. Якщо робити масаж виключно для розслаблення без великого натиску, то дозволено робити щодня, не більше 5-ти хвилин.

Перед процедурою очистіть шкіру обличчя звичним засобом для вмивання, а також попіклуйтеся про чистоту самого скребка.

Я починаю масаж з шиї, щоб ефект був максимальним і овал обличчя помітно вимальовувався. Але, важливо не водити скребком саме по горлу, бо це може нашкодити. Приділяю особливу увагу зоні під підборіддям, не забуваю пройтися по шиї ззаду.

  • Потрібно йти по масажних лініях, як показано на фото. Схеми доволі прості. Важливо робити усі рухи за направленням вгору, а не вниз. Кожну лінію повторюємо 3-5 разів.
  • Скребок не має стояти перпендикулярно поверхні шкіри. Покладіть його трошки, приблизно під кут 45 °.
  • Тиск має бути, але зовсім трошки. Ефект лімфодренажу буде досягнуто і так. Особливо делікатно слід проходитися навколо очей.
  • Не можна терти суху шкіру скребком. Завжди варто додавати косметичний засіб, який покращить ковзання. Про це поговоримо детальніше.
  • Масажна олія або будь-яка олія для обличчя, що підходить вам і не є комедогенною.
  • Улюблена сироватка, що не всотується за лічені хвилини.
  • Легкий крем для зволоження або молочко. Існують також спеціальні креми для масажу гуаша, інколи в них додають антивікові компоненти. Це також посилить ефект.
  • Гель на основі алое. Чисте алое також підійде, але для дуже короткого масажу, бо всотується воно досить швидко.

Я використовую для цього три продукти. Найчастіше це саме молочко для зволоження, адже я можу просто промокнути залишки серветкою і вже перейти до нанесення макіяжу, коли шкіра трошки заспокоїться.

Сьогодні скребки гуаша роблять з різноманітних матеріалів. Найкраще обрати саме натуральне каміння, адже воно не провокує алергічних реакцій. Скребки з дерева я б обрала більше для тіла, ніж для обличчя, адже люблю використовувати їх холодними, а дерево швидко забере на себе тепло шкіри.

Сталеві та металеві скребки теж досить добре впораються і вони очищуються найкраще, адже не мають пор в які можуть забиватися бруд та бактерії. А каміння — має такі.

Була рада поділитися цим аспектом своєї рутини. Якщо лишилися запитання, то радо відповім у коментарях. А ще, чекатиму на історії про ваш досвід масажу гуаша.