molena

Що спільного між Green Tea та Baccarat Rouge 540?

Що спільного між Green Tea та Baccarat Rouge 540?

Я і сама здивувалася цьому факту, коли дізналася, готуючи допис про Зелений Чай.

Не буду вас довго інтригувати: 25 років тому легендарний Green Tea створив той самий парфумер Francis Kurkdjian - автор вже не менш легендарної Baccarat Rouge 540.

Здається, у цього парфумера є суперздібність створювати аромати, що залишають слід в історії парфумерії.

Але в 2023 році стається ще одна подія: свідомо чи не свідомо Francis Kurkdjian випускає в світ "клон" Зеленого чаю: Aqua Media Cologne Forte.

Я беру "клон" в лапки, тому що Aqua Media, звісно, абсолютно самостійний аромат, але схожість неймовірна. Особливо на старті.

Що спільного між Green Tea та Baccarat Rouge 540?

Давайте роздивимося ноти цих двох парфумів
Green Tea від Elizabeth Arden
Верхні ноти: Лимон, Бергамот, М'ята, Шкірка Апельсина і Ревінь;
Ноти серця: Жасмин, Дубовий Мох, Мускус, Фенхель, Гвоздика і Біла Амбра;
Ноти бази: Зелений Чай, Жасмин, Дубовий Мох, Мускус, Насіння Селери, Тмин, Гвоздика і Амбра.

Aqua Media Cologne Forte від Maison Francis Kurkdjian
Верхні ноти: Вербена і Бергамот;
Ноти серця: Фенхель і Гедион;
Ноти бази: Чай Матья, Мускус і Деревні Ноти.

Всі, хто коли-небудь тримав в руках Зелений Чай, погодяться, що важко розрізнити більше 3-4-5 нот.

В Aqua Media автор, здається, вже зважено віверяв ноти. Додана синтетична молекула Гедион, яка має легкий, напівпрозорий аромат жасміну з цитрусовими нотками.
Не можу сказати, що парфюм, після свіжого бергамотового старту, скочується в прохолодний чай з цитрусами. Відчувається в ньому якась грунтовність, сильна база, трохи травянистої гірчинки, деревинного тепла.

А стійкість! Я знахабніла в магазині 🤭 та один пшик Aqua Media зробила на себе, а другий - на блотер. Цілий день парфюм був зі мною. Блотер поклала в сумочку, ароматом просочилося все: підклад, гаманець, шопер. Пройшло 2 дні, а речі досі пахнуть.

Достойний парфум, але ціна - в 17 разів дорожча за такий схожий Green Tea - доступна не кожному. Тож продовжу користуватися своїм бюджетним чайком. Він не гірший, хоч і простіше, менш стійкий, але оновлювати можна (за бажанням) кожну годину.