Оліч

A'Pieu Super Air Fit Mild Sunscreen Daily SPF50+ PA++++

A'Pieu Super Air Fit Mild Sunscreen Daily SPF50+ PA++++

Мій SPF закінчувався, а я вирішила зекономити і придбати крем з більш привабливаю ціною. Сонцезахист від A'Pieu у мене вже був, але з блакиною упаковкою, в принципі він мене ціком влаштовував, тож я вирішила, що нема ніякого підвоху, але як часто буває в таких ситуаціях - скупий платить двічі)

Наскільки я зрозуміла, цей крем зняли з виробництва, тому на нього зараз дуже непогана ціна, порівняно з іншими SPF-кремами з цієї серії (від 700 грн,).

- об'єм 50 мл

- ціна від 400 грн

- виробник Південна Корея

- на фізичних фільтрах

- ступінь захисту SPF50+ PA++++

Думаю, що багато хто і без мене це все знає, але все ж:

Що таке SPF50+ і PA++++?

SPF50+ і PA++++ є маркуванням на сонцезахисних кремах, яке інформує про рівень захисту від ультрафіолетового випромінювання. Ось що вони означають:

SPF (Sun Protection Factor)

  • SPF50+: Означає, що крем забезпечує дуже високий рівень захисту від UVB-променів, які викликають сонячні опіки та можуть призводити до раку шкіри. Конкретно, SPF50+ блокує приблизно 98% UVB-променів. Знак "+" вказує на те, що SPF може бути трохи вищим за 50, але точне значення не зазначено.

PA (Protection Grade of UVA)

  • PA++++: Це маркування використовується в основному в Азії і вказує на рівень захисту від UVA-променів, які проникають глибше в шкіру і сприяють старінню шкіри та розвитку раку. PA++++ означає дуже високий рівень захисту від UVA-променів. Кількість "+" від одного до чотирьох позначає ступінь захисту:PA+ : Деякий захист від UVA
    PA++ : Помірний захист від UVA
    PA+++ : Високий захист від UVA
    PA++++ : Дуже високий захист від UVA

Тепер що ж таке UVA?

UVA-промені (ультрафіолетові промені типу А) є частиною ультрафіолетового (УФ) випромінювання від сонця. Вони мають довшу довжину хвилі (320-400 нм) порівняно з UVB-променями (280-320 нм) і становлять приблизно 95% УФ-випромінювання, що досягає поверхні Землі. Ось ключові аспекти про UVA-промені:

  1. Проникнення в шкіру:UVA-промені проникають глибше в шкіру, до дерми (середній шар шкіри).
    Вони можуть викликати пошкодження колагену та еластину, що призводить до передчасного старіння шкіри (фотостаріння).
  2. Пошкодження ДНК:Хоча UVA-промені менш інтенсивні, ніж UVB, вони можуть викликати накопичувальне пошкодження ДНК у клітинах шкіри.
    Це може збільшувати ризик розвитку раку шкіри, включаючи меланому.
  3. Вільні радикали:UVA-промені сприяють утворенню вільних радикалів, які викликають окислювальний стрес і пошкодження клітин.
  4. Засмага: UVA-промені сприяють засмазі шкіри, але цей ефект може бути більш тривалим і менш захисним порівняно із засмагою, спричиненою UVB-променями.

В свою чергу UVB-промені (ультрафіолетові промені типу B) є частиною ультрафіолетового випромінювання від сонця і становлять приблизно 5% від усіх ультрафіолетових променів, що досягають поверхні Землі. Вони мають коротшу довжину хвилі (280-320 нм) порівняно з UVA-променями і мають деякі відмінні властивості та вплив на шкіру:

  1. Проникнення в шкіру:UVB-промені проникають у верхні шари шкіри (епідерміс).
    Вони є основною причиною сонячних опіків і еритеми (почервоніння шкіри).
  2. Пошкодження ДНК:UVB-промені можуть викликати пряме пошкодження ДНК у клітинах шкіри, що може призвести до мутацій і розвитку раку шкіри, включаючи базально-клітинну карциному та плоскоклітинну карциному.
  3. Вироблення вітаміну D:Незважаючи на шкідливий вплив, UVB-промені стимулюють вироблення вітаміну D в шкірі, що важливо для здоров'я кісток та імунної системи.
  4. Еритема та опіки:UVB-промені викликають еритему (почервоніння шкіри) і сонячні опіки, які можуть бути болісними і пошкоджувати шкіру.

Сонцезахисні фільтри бувають двох основних типів: фізичні (мінеральні) та хімічні. Обидва типи мають свої переваги та недоліки, а також працюють по-різному, щоб захистити шкіру від ультрафіолетового випромінювання (UV).

Фізичні (мінеральні) фільтри

Основні компоненти:

  1. Цинк оксид (Zinc Oxide) - цей крем містить саме його
  2. Діоксид титану (Titanium Dioxide)

Як працюють:

Фізичні фільтри працюють шляхом створення захисного бар'єру на поверхні шкіри, який відбиває та розсіює UV-промені. Вони ефективно блокують як UVA, так і UVB-промені.

Переваги:

  • Миттєвий захист: Починають діяти одразу після нанесення.
  • Менше подразнень: Зазвичай менш подразливі для чутливої шкіри, ніж хімічні фільтри.
  • Широкий спектр захисту: Забезпечують захист від обох типів ультрафіолетових променів (UVA і UVB).
  • Стабільність на світлі: Менше деградують під дією сонячного світла.

Недоліки:

  • Косметичні властивості: Можуть залишати білий наліт на шкірі, особливо на темній шкірі.
  • Текстура: Іноді можуть бути важкими або жирними на дотик.

Хімічні фільтри

Основні компоненти:

  1. Авобензон (Avobenzone)
  2. Оксибензон (Oxybenzone)
  3. Октокрилен (Octocrylene)
  4. Гомосалат (Homosalate)
  5. Октінокат (Octinoxate)
  6. Октізалат (Octisalate)

Як працюють:

Хімічні фільтри поглинають ультрафіолетове випромінювання і перетворюють його в теплову енергію, яка потім випромінюється з шкіри.

Переваги:

  • Косметичні властивості: Часто легші, безбарвні, і краще вбираються шкірою, не залишаючи білих слідів.
  • Різноманітність: Великий вибір хімічних фільтрів з різними властивостями, що дозволяє створювати продукти з бажаними характеристиками.

Недоліки:

  • Інтервал до початку дії: Потрібно наносити за 15-30 хвилин до виходу на сонце, щоб вони почали діяти.
  • Ризик подразнення: Можуть викликати подразнення у чутливої шкіри, включаючи алергічні реакції.
  • Фотостабільність: Деякі хімічні фільтри можуть розкладатися під дією сонячного світла, зменшуючи ефективність захисту.
  • Екологічний вплив: Деякі хімічні фільтри, такі як оксибензон, можуть бути шкідливими для морських екосистем, зокрема коралових рифів.

Загальні рекомендації:

  • Чутлива шкіра: Для чутливої або алергічної шкіри краще обирати фізичні фільтри.
  • Комфорт: Хімічні фільтри можуть бути більш комфортними для щоденного використання через їх легку текстуру.
  • Комбіновані продукти: Деякі сонцезахисні креми комбінують фізичні та хімічні фільтри для досягнення найкращого захисту та косметичних властивостей.
  • Правильне нанесення: Незалежно від типу фільтра, важливо наносити достатню кількість продукту і повторювати нанесення кожні дві години, а також після плавання або потіння.

Склад цього крему:

  • WATER (AQUA): Основний розчинник у багатьох косметичних продуктах.
  • ZINC OXIDE: Фізичний (мінеральний) сонцезахисний агент, який забезпечує захист від широкого спектру ультрафіолетових променів (UVA та UVB). Він є безпечним та ефективним інгредієнтом для захисту шкіри від сонця.
  • CYCLOHEXASILOXANE: Силікон, що надає продукту гладкість і легкість у нанесенні. Він також допомагає зволожувати шкіру.
  • BUTYLOCTYL SALICYLATE: Сонцезахисний інгредієнт, який допомагає збільшити ефективність інших УФ-фільтрів.
  • PROPANEDIOL: Зволожувач і розчинник, що підвищує проникність інших інгредієнтів у шкіру.
  • PROPYLHEPTYL CAPRYLATE: Емолент, що забезпечує м'якість і гладкість шкіри.
  • ISODODECANE: Легкий розчинник, який забезпечує легкість текстури продукту.
  • POLYGLYCERYL-3 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE: Емульгатор, що допомагає змішувати водні і масляні компоненти.
  • DICAPRYLYL CARBONATE: Емолент, що забезпечує шовковисту текстуру крему.
  • CAPRYLYL METHICONE: Силікон, що допомагає зробити текстуру крему легшою і гладшою.
  • METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER: Полімер, що використовується для поліпшення текстури та стабільності продукту.
  • DISTEARDIMONIUM HECTORITE: Загуститель, що забезпечує стабільність продукту.
  • MAGNESIUM SULFATE: Використовується як стабілізатор та загусник.
  • TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE: Поверхнево-активна речовина, що використовується для стабілізації наночастинок.
  • 1,2-HEXANEDIOL: Зволожувач і консервант.
  • POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE: Емульгатор, що допомагає змішувати водні і масляні компоненти.
  • POLYMETHYLSILSESQUIOXANE: Силікон, що надає гладкості та створює захисний бар'єр на шкірі.
  • LAURYL POLYGLYCERYL-3 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE: Емульгатор і зволожувач.
  • FRAGRANCE (PARFUM): Аромат, який може містити натуральні або синтетичні ароматичні речовини.
  • GLYCERYL CAPRYLATE: Зволожувач і емолент.
  • CAPRYLYL GLYCOL: Зволожувач і консервант.
  • ETHYLHEXYLGLYCERIN: Консервант і зволожувач.
  • SODIUM HYALURONATE: Гіалуронова кислота, що забезпечує зволоження та утримання вологи в шкірі.
  • TOCOPHEROL: Вітамін E, що діє як антиоксидант.
  • CANDIDA BOMBICOLA/GLUCOSE/METHYL RAPESEEDATE FERMENT: Ферментований інгредієнт, що має зволожувальні та заспокійливі властивості.
  • DIPROPYLENE GLYCOL: Розчинник, що покращує текстуру продукту.
  • ETHOXYDIGLYCOL: Розчинник, що покращує проникність активних інгредієнтів.
  • MADECASSIC ACID, ASIATICOSIDE, ASIATIC ACID: Комплекси, отримані з Центели Азіатської, що мають заспокійливі та відновлювальні властивості для шкіри.
  • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL: Олія соняшника, яка забезпечує зволоження та живлення шкіри.

Боже вже така простиня вийшла 😅 А тепер найважливіше, враження від цього крему:

Відразу скажу, у мене жирна шкіра, тож власницям такої я його не раджу, у нього досить щільна текстура і зараз спеку я його дуже відчуваю на шкірі, і обличчя аж чухається. Після кремів на хімічних фільтрах я відчуваю дуже сильну різницю в нанесенні, його важче розподіляти, він трошки вибілює шкіру, та в цілому, звісно після розподілення цього не дуже помітно. Тож його краще обирати власницям сухої, або дуже чутливої шкіри, бо фізичні фільтри як раз меньше подтразнюють таку шкіру. Покористувавшись десь близько тижня цим кремом я вирішила не мучитись, то замовити той самий спф, яким користувалась до цього, а цей залишити на більш прохолодну погоду, коли його щільність не буде так сильно відчуватись на вулиці.

A'Pieu Super Air Fit Mild Sunscreen Daily SPF50+ PA++++
A'Pieu Super Air Fit Mild Sunscreen Daily SPF50+ PA++++
A'Pieu Super Air Fit Mild Sunscreen Daily SPF50+ PA++++