A.

Гель з AHA та BHA кислотами Farmona Dermaacne

Гель з AHA та BHA кислотами Farmona Dermaacne

Цей гель для вмивання мені порадили в аптеці у квітні - доступна ціна (трохи більше 300 грн) за 500ml засобу, наявність AHA та BHA кислот привернули мою увагу. Склад я звісно не прочитала, подумала, що в разі агресивності - використовуватиму гель для тіла. Зрештою так і сталось.

На жаль, цей засіб трохи пересушував шкіру обличчя, при цьому особливого ефекту ексфоліації від кислот я не спостерігала, тільки підвищену себорегуляцію шкіри зранку. Гель звісно не найгірший, адже є набагато агресивніші представники в сегменті гелів для вмивання, після яких одразу стягує шкіру.

Що ж у нього у складі?

  • Aqua (Water) - вода,
  • Sodium Laureth Sulfate - як пише INCIdecoder, цей інгредієнт це Chief Bubble Officer - Генеральний менеджер з бульбашок - це помірна ПАР, але вона більше пасує гелю для душу, ніж гелю для обличчя...,
  • Acrylates Copolymer - скоріш за все тут має функцію загущувача,
  • Cocamidopropyl Betaine - ще один бульбашкоутворювач...,
  • Propylene Glycol - старий знайомий пропіленгліколь:), розчинник, має погану репутацію серед прихильників натуральної косметики, але косметологи та експерти з токсикології не згодні з цим,
  • Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract - екстрат плодів груші,
  • Salix Alba (Willow) Bark Extract - ектракт верби (тобто дуже лайтова версія саліцилки),
  • Aloe Barbadensis Leaf Juice - сік листка алое,
  • Panthenol - пантенол,
  • Sodium Cocoyl Apple Amino Acids - м'яка ПАР з яблук, сприяє піноутворенню...
  • Lactic Acid - молочна кислота,
  • Glycolic Acid - гліколева кислота,
  • Citric Acid - лимонна кислота,
  • Malic Acid - яблучна кислота,
  • Salicylic Acid - саліцилова кислота,
  • Zinc Pca - класна штука, допомагає з акне,
  • Sodium Chloride - сіль...для текстури,
  • Disodium EDTA - нейтралізатор іонів металів у формулі (які зазвичай потрапляють туди з води),
  • Diazolidinyl Urea - протимікробний консервант... і ось тут варто розписати детально, що вказує INCIdecoder:

"Дещо суперечливий, але він належить до сумнозвісного сімейства речовин, що виділяють формальдегід. Тобто він повільно розпадається з утворенням формальдегіду, коли його додають до формули. У Dmdm Hydantoin ми писали більше про консерванти, що виділяють формальдегід, і проблеми, пов’язані з ними, але не лякайтеся надто сильно, це більше теорії, ніж доведені факти."

  • Iodopropynyl Butylcarbamate - консервант,
  • Sodium Hydroxide - луг...для вирівнювання pH,
  • Parfum (Fragrance) - парфуми...,
  • Ci 19140 - барвник...,
  • Ci 42090 - барвник...

Мої 3 крапочки означають, що я розчарована бачити ці інгредієнти:) І кількість таких інгредієнтів мене теж розчаровує:)

Я не люблю засоби для вмивання, які піняться. У мене тоді відчуття ніби я милом вмилась.

Висновок: не рекомендую для очищення обличчя, для тіла - непоганий варіант, але я б більше не купила цей гель, оскільки ефект ексфоліації непомітний, зате помітна парфумерна композиція та інгредієнти, які трохи пересушують шкіру.