Про ніацинамід загалом і Purito Galacto Niacin 97 Power Essence зокрема

Про ніацинамід загалом і Purito Galacto Niacin 97 Power Essence зокрема

Так само, як і з вітаміном С, вітамін В3 знайшов своє застосування у skincare. Як пише Caroline Hirons, а також Beauty Advisor (із посиланням на журнал Clinical & Experimental Dermatology), ніацинамід допомагає вирівняти тон шкіри, зменшити жирність, позбутися сірості, висипань і постакне, покращити функцію шкірного бар’єру, запобігти втраті вологи шкірою. Хитрі виробники косметики сюди ще додають обіцянки звуження пор і розгладження зморшок, але нема дурних. Нам обіцяють те, про що ми мріємо, але, якби хоча б один косметичний засіб дійсно міг позбавити зморшок і зменшити пори, то ми б усі вже давно ходили з гладенькими заблюреними ідеальними личками. Тому на такі обіцянки не ведемося. Щодо решти обіцянок, то тут насправді все індивідуально. Я перепробувала багато всякого ніацинамідного, і з постакне мені нічого з нього не допомогло. Тобто постакне проходить із таким самим повільним темпом. Сірість – загалом так, тут активний догляд допомагає, але краще не покладатися лише на один актив, а чергувати чи комбінувати їх. Я, наприклад, постійно користуюся і ніацинамідом, і вітаміном С, і шкіра дійсно має здоровіший вигляд. Як пише Beauty Advisor, для перших результатів роботи ніацинаміду йому треба дати попрацювати мінімум місяць, а краще два-три. Але, повторюся, все індивідуально, і в кожному разі не розраховуємо на «вау-ефект».

Про ніацинамід загалом і Purito Galacto Niacin 97 Power Essence зокрема

Як і з будь-яким іншим активом, краще звернути увагу на серуми. Ніацинамід розчиняється у воді, тож це зазвичай буде серум на водній основі. Звертаємо увагу на тару. Піпетки – це недобре, краще дозатор, ідеально – помпа. Ніацинамід підходить для всіх типів шкіри, нормально співіснує з вітаміном С та іншими активами (за винятком хіба що aha, але і тут є продукти, що містять і те, і те, тобто вся суть у формулі) . Скільки відсотків ніацинаміду має бути у серумі? Як пише Caroline Hirons, не варто гнатися за високим відсотком, адже головне – це формула конкретного продукту. Таким собі «золотим стандартом» дієвості є 10%, як у The Ordinary niacinamide+zinc, але трапляються і менші відсотки (в основному у корейців), і більші (наприклад, Paula’s Choice Clinical discoloration). Чесно кажучи, на собі особливої різниці не бачу, хоч перепробувала різні продукти з різними концентраціями. Нещодавно придбала собі ніацинамід у порошку від The Ordinary, подивимося, як він себе зарекомендує.

Найважливішим критерієм для мене є інгредієнти, і тут загалом усе ок: galactomyces ferment filtrate (92%), niacinamide (5%), 1,2 – hexanediol, viscum album leaf extract, bifida ferment lysate, lactobacillus ferment, acrylates C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, arginine, allantoin, adenosine, dipotassium glycyrrhizate, disodium EDTA. Розбираємося. У базі – фільтрат галактомісісу (екстракту дріжджових грибків, що багатий на вітаміни й мікроелементи). Цей компонент дуже популярний, особливо у корейській косметиці (крім Purito на нього можемо натрапити, наприклад, у Cosrx і Manyo, зокрема, й у комбінації з ніацинамідом). Далі бачимо власне ніацинамід. Решта компонентів по ідеї становлять 3% (список інгредієнтів майже завжди побудований від більшого до меншого). Отже, 1,2 – hexanediol – це стабілізатор і допоміжний консервант, viscum album leaf extract – екстракт омели, bifida ferment lysate – пробіотик, lactobacillus ferment – теж пробіотик, acrylates C10-30 alkyl acrylate crosspolymer – полімер, що покращує і стабілізує текстуру, arginine – амінокислота, елемент натурального зволожувального фактору, allantoin – пом’якшує і загоює, adenosine – заспокоює, протизапальне, dipotassium glycyrrhizate – заспокоює, протизапальне, disodium EDTA – стабілізатор, консервант. Загалом склад хороший, придратися можна хіба до disodium EDTA, але ж без консервантів косметики не буває. Єдиний проблемний момент тут у тому, що корейські виробники косметики не завжди дотримуються міжнародних стандартів у списку інгредієнтів, а тому можуть не все перерахувати саме у черговості «від більшого до меншого» чи взагалі «забути» вказати якісь непривабливі інгредієнти. Чому не дотримуються? Бо корейським законодавством не передбачено обов’язкове використання системи INCI (міжнародної системи маркування інгредієнтів). Я в цьому разі наївно сподіваюся, що, оскільки цей конкретний продукт іде на експорт до ЄС (купувала його з доставкою звідти), то там усе-таки європейський регулятор якось перевіряє відповідність списку інгредієнтів. Але це я вже залізла «в дєбрі». Повернемося до самого серуму. Отже, інгредієнти ок, баночка з дозатором – теж непогано, ну, і ціна аж за 60 мл більш ніж прийнятна. Серум являє собою прозору рідину без запаху, за текстурою щось середнє між гелем і водою. Вбирається шкірою доволі швидко, не жирнить (у мене жирна шкіра). На мейкапі у відгуках дівчата писали, що забиває пори – ну, не знаю, мені не забиває. Сказати, що є якийсь яскраво виражений ефект... Немає. Власне, від жодного доглядового продукту в мене його немає. Але серум допомагає підтримувати хороший стан шкіри. З жирністю не бореться. Зморшки теж, звісно, не прибере. Але співвідношення «ціна – якість» хороше, тож загалом рекомендую.