Mariya Trofimova

Себорейний дерматит vs Vichy Dercos

Себорейний дерматит vs Vichy Dercos

Одразу уточнюю, що це не зцілення назавжди.

Себорейний дерматит - хронічне рецидивуюче захворювання шкіри, можна тільки увійти в ремісію.

Ніхто не може на 100% точно сказати від чого це, але є ряд факторів внаслідок яких порушується функція сальних залоз.

Можливі причини:

  • Наявність себорейного дерматиту в родині
  • Сухий та холодний клімат
  • Емоційне перенавантаження
  • Прийом деяких ліків
  • Неврологічні та психіатричні захворювання
  • Ослаблена імунна система
  • Відновлення після стресових захворювань
  • Умовно-патогенні грибки
  • Інші шкірні захворювання в анамнезі

Як він виглядає?

Білі або жовтуваті лусочки з почервонінням шкіри, виглядає не приємно, а відчувається ще гірше.

Себорейний дерматит - моя типова реакція на стрес, його рецидив завжди сигнал, що потрібно зробити паузу, трохи перепочити та підлікуватися.

Зазвичай, при перших симптомах я одразу починаю лікування. Але цього разу спалах я "прокліпала" і це я зрозуміла коли вже почала пекти шкіра голови при контакті з теплою водою.

Я потрапила на круту акцію. 50 мл Vichy Dercos Anti-Pelliculaire у подарунок до будь-якого шампуню Vichy. Мій вибір пав на Vichy Dercos PSOlution (кератолітичний шампунь).

З ним я вже була знайома і точно знала, на нього можна покластися.

Економічність розходу - шедевральна, порції з половину чайної ложечки вистачить на одне миття голови. Після спінювання потрібно витримати 2 хвилини.

Не пече навіть при наявності у складі ментолу, що не мало важливо для шкіри голови у такій ситуації.

Знімає свербіж вже з першого використання.

"Аромат" зрадницькі довго тримається на волоссі, навіть якщо його добре промити водою.

Запах у нього, м'яко кажучи "не фонтан", але коли роздираєш шкіру від нестерпного свербежу, вже байдуже як і чим воно там пахне.

Чому він працює?

Все просто - Дисульфід селену.

Має виражену протигрибкову та протисеборейну дію та нормалізує функцію сальних залоз.

Це одна з діючих речовин, які використовують у лікуванні себорейного дерматиту. До речі, саме він дає такий колір, бо дисульфід селену - помаранчевий.

Саліцилова кислота дає себорегулюючий ефект та м'яке відлущування рогових клітин шкіри.

"Щось на сульсену дуже схоже" можете подумати ви й не помилитесь.

Вони якщо не "клони", то явно родичі, бо діюча речовина Сульсени — дисульфід селену.

Логічне запитання, а чому не Сульсена, бо діюча речовина одна, а ціна в два рази вища.

Я мала негативний досвід із Сульсеною, він аналогічно гарно працює з себореєю, але він дуже сушив моє волосся + почався воллосяпад.

Звісно можна знайти купу причин чому це було і Сульсена не винна.

Але за 3 роки використання Vichy Dercos такого не було.

З ним я знайомилась вперше. Його формула розроблялась для шкіри схильної до проявів псоріазу, лущення та свербіння.

В порівнянні з Vichy Dercos Anti-Pelliculaire Anti-Dandruff Shampooing, з першого разу особливого результату не було (його я тестувала першим) але разом вийшов чудовий дует.

Діючі речовини тут це 5% сечовини, 2% саліцилової кислоти та 1% гліцерину.

Цей шампунь має більш делікатну дію. Якщо після попереднього шампуню є незначна жорсткість волосся, то з цим ситуація кардинально відрізняється. Волосся дуже м'яке та приємне на дотик.

Економність у використанні аналогічна.

Приємний ненав'язливий аромат, майже не чутно на волоссі.

Чи можна було впоратись без нього — так.

Vichy Dercos Anti-Pelliculaire Anti-Dandruff Shampooing міг сам "розрулити" питання себореї.

Між першим та другим фото - 3 тижні.

Ніякого свербежу та "снігу" на плечах. Ідеально чиста шкіра голови.

Перші 4 тижні:

Vichy Dercos Anti-Pelliculaire - 2 рази на тиждень.

Vichy Dercos PSOlution - 3-4 рази на тиждень.

Потім перехід на профілактичний 1 раз на тиждень, пізніше раз на 2 тижні (Vichy Dercos Anti-Pelliculaire) та поступово розбавляти догляд своїм звичним шампунем.

Шо у них у складі:

Поверхнево-активні речовини для очищення, емолієнти для зм'якшення, регулюючі речовини, загустювачі та стабілізатори, антисептичні та заспокійливі компоненти, а також ароматизатори до першого ще барвник (чесно, не знаю взагалі навіщо).

Розбирати склад повністю — немає сенсу, як і шукати натуральність.

Декілька очевидних порад, але я була б рада почути їх раніше:

  • Не варто намагатися "перевчити" свою шкіру голови, якщо вам потрібно мити волосся щодня, нехай воно так і буде.
  • Не варто звертати увагу на шампуні з мас-маркету, напис "Проти лупи" не завжди означає, що воно буде працювати чи працювати в довгостроковій перспективі (свого часу перепробувала майже все, що було на ринку).
  • Якщо не виходить самотужки вилікувати, зверніться за порадою до лікаря (Vichy Dercos Anti-Pelliculaire Anti-Dandruff - мені порадив дерматолог)
  • Не використовуйте сухі шампуні під час загострення, навіть трошки. Навіть один раз.
  • Не збирайте волосся у тугі зачіски, особливо у спекотну погоду, при загостренні себореї або інших захворюваннях шкіри голови це не тільки створить дискомфорт, а ще і може погіршити ситуацію (взагалі не варто туго перетягувати волосся, якщо так робити систематично, то це обов'язково призведе до ламкості і як наслідок обламування волосся)

Це, мабуть, мій найдовший пост.

Я взагалі не впевнена, що його хтось дочитає повністю, але сподіваюсь, що комусь ця поема стане у нагоді😁

Всім бажаю здоров'я та гарного волосся😘