Alina Litva

Атопічний дерматит. Мій догляд

Атопічний дерматит. Мій догляд
Атопічний дерматит. Мій догляд

Найкращий спосіб запобігти дерматиту - це визначити тригер і видалити його. Креми емоленти є важливим етапом у підтримці захисного бар'єру шкіри від екологічних агресорів та інших тригерів. Немає одного ідеального засобу для шкіри, часто вибір зводиться до проб та помилок, щоб з'ясувати, що підходить саме вам. Я доглядаю шкіру і підтримую її за допомогою деяких кремів, які згадуватиму в цьому дописі.

Це один із перших кремів, які я почала регулярно використовувати. У ньому є всі основи «правильного» крему – тригліцериди, гліцерин, ніацинамід та екстракт вівса. Він містить 95% натуральних інгредієнтів і призначений для людей із сухою та атопічною шкірою. Екстракт вівса заспокоює та допомагає при подразненні, а ніацинамід допомагає відновити шкірний бар'єр.

Крем має приємну текстуру, яка легко розподіляється і швидко вбирається, але все ж таки залишає захисний поживний бар'єр на шкірі. Він зовсім не липкий чи жирний. Він також не містить ароматизаторів, що дуже важливо для атопічної шкіри.

Цей крем я взяла на холодну пору року. Він створений на мінеральному маслі (як і більшість пом'якшуючих кремів) і має у складі олію ши. У ньому більш поживні інгредієнти, такі як гліцерин, сквалан та центела, які заспокоюють та забезпечують тривалий комфорт шкіри.

Крем дуже легко намазується, добре вбирається, але залишає на шкірі маслянистий шар. Він трохи жирніший, ніж крем A-Derma, довше вбирається, але згодом шкіра стає менш блискучою. Крем легкий, але поживний і також не містить ароматизаторів.

A-Derma та Uriage – це мої щоденні багатофункціональні креми, Aveeno призначений для тих випадків, коли шкіра сильно подразнена або є висипання. Він збагачений колодійною вівсянкою та керамідами, а поживна формула відновлює власну захисну функцію шкіри. Я не вірю, що він лікує екзему, але чудово знімає свербіж, подразнення та забезпечує потужне зволоження шкіри. Крем загоює тріщини на руках і робить шкіру гладкою і бархатистою.

Лосьйон призначений для інтенсивного зволоження загрубілої шкіри тіла і відлущування нерівностей і шорсткостей (гіперкератозу, ефекту гусячої шкіри). За відлущування відповідає сечовина, її дію посилює молочна кислота. Крім них зволоження та пом'якшення забезпечують амінокислоти, гліцерин, холестерол та кераміди – вони відновлюють цілісність захисного бар'єру шкіри.

Текстура набагато щільніша за попередні, гірше розподіляється і довго вбирається, створює на тілі відчутну «слизьку» плівочку. Але до ранку, звичайно, шкіра гладка і глибоко зволожена, ніяких жорстких ділянок та сухості. Лосьйон рятує в холодну пору року мої гомілки та лікті, на все тіло не наношу через липкість. Запобігає вростанню волосся після депіляціі.

Окремо хочу відзначити (немає на фото) супер комфортний бальзам для сухої шкіри, який підходить під час загострення атопічного дерматиту. За властивостями і обіцянками дуже схожий на популярні лосьйони Eucerin, але на відміну від них тут немає сечовини в складі, а в наслідок - і неприємної липкості. Надзвичайно заспокійливий та особливо поживний. Позбавляє висипань на тілі, знімає свербіж і відновлює ліпідний бар'єр. Ідеально підходить для сухих рук - пом'якшує на ура, як жоден люксовий hand крем. Дуже позитивні відгуки на засіб від представників атопічного дерматиту, можу рекомендувати.

Єдиний для мене мінус - упаковка, на дні флакону завжди залишається 15-20% засобу, який важко дістати. У флаконів A-Derma та Uriage помпова система, яка дійсно висмоктує продукт до останньої краплі, що мені дуже подобається.

Для атопічної шкіри потрібно шукати інгредієнти, які зволожують, допомагають захистити природний бар'єр шкіри, заспокоюють та живлять. У складі обов'язково повинні бути присутніми: мінеральне масло, гліцерин, алантоїн, пантенол, кераміди, екстракти вівса, олія ши, центелла, ніацинамід та інші подібні інгредієнти. І ще, уникайте засоби з ароматами.

❗️У період загострення звертайтеся до дерматолога та не займайтеся самолікуванням.