A.

Ексфоліація: Легендарний Paula's Choice 2% BHA Liquid Exfoliant

Ексфоліація: Легендарний Paula's Choice 2% BHA Liquid Exfoliant

Paula's Choice 2% BHA Liquid Exfoliant це той випадок, коли дієвість "вірусного" засобу відповідає його популярності.

Основа цього ексфоліанту - саліцилова кислота (бета-гідроксикислота або BHA), що має здатність знижувати утворення комедонів і має протизапальні властивості.

Зниження утворення комедонів працює завдяки тому, що саліцилова кислота є жиророзчинною кислотою. (джерело: стаття Lu J, Cong T, Wen X, Li X, Du D, He G, Jiang X. Salicylic acid treats acne vulgaris by suppressing AMPK/SREBP1 pathway in sebocytes. Exp Dermatol. 2019 Jul;28(7):786-794. doi: 10.1111/exd.13934. Epub 2019 May 15. PMID: 30972839.).

Відповідно до інформації дерматологів (Dr. Shereene Idriss, Dr. Muneeb Shah) найкраще підходить для жирної шкіри, шкіри з акне.

Побічним ефектом від використання BHA для сухого типу шкіри є збільшення її сухості та відповідно збільшення чутливості. Тому дерматологи (Dr. Shereene Idriss, Dr. Muneeb Shah) радять для сухої шкіри надавати перевагу альфа-гідроксикислотам (AHAs) або полі-гідроксикислотам (PHAs, які є найбільш лагідні з-поміж трьох основних видів кислот відповідно до інформації, яку я знайшла).

Однак, суттєвим недоліком (для мене) AHAs є здатність цих кислот збільшувати чутливість шкіри до сонця (джерело: Dr. Shereene Idriss, Dr. Muneeb Shah). Для людини, в якої 1) алергія на сонце, 2) в догляді є ретиноїди, 3) дуже світла шкіра, мені наразі трохи страшно тестувати AHAs. Можливо, колись затестую PHAs:), але наразі вибираю з того, що доступне в Україні.

Підкупило й те, що на сайті виробника вказано про те, що ексфоліант підходить для всіх типів шкіри (хоча ми знаємо, що виробники можуть зазначати щось, що може не відповідати дійсності, незважаючи на те, що вони радяться з дерматологами перед випуском засобів). Тим більше, Paula's Choice славиться лагідним формулюванням своїх продуктів.

На сайті виробника написано, що ексфоліант можна застосовувати до 2 разів на день після очищення шкіри та тонування.

І тут потрібне дуже важливе застереження:

  • я б не радила користуватись BHA двічі на день,
  • я б також не радила користуватись BHA для сухої шкіри щодня.

Дерматологи зазвичай радять користуватись ексфоліантом 1 раз (чи максимум 2 рази) на ТИЖДЕНЬ ввечері. Я б радила починати саме з цього - користуватись не більше 1 разу на тиждень і поспостерігати як реагує ваша шкіра. Узагалі, в питанні використання кислот, варто в першу чергу прислухатись до своєї шкіри:).

Мої враження від використання засобу чудові, в мене значно зменшилась кількість дрібних чорних цяток на підборідді і закритих мілких комедонів - що власне мене і цікавило. Щодо акне - то для його лікування я використовую вже ретиноїди. Я починала з використання ексфоліанту 1 раз на тиждень близько півтори роки тому, наразі так і продовжую - не хочу збільшувати частоту через використання ретиноїдів. Відповідно, ніякого подразнення я не відчуваю.

Які ваші улюблені ексфоліанти, які до того ж лагідні?

PS. Цікавий факт: саліцилову кислоту отримують з кори верби:)