#donotdothat

#donotdothat

Одразу хочу подякувати дівчатам за челендж #donotdothat, який надихнув мене на цей допис, адже над його написанням задумувалась давно, але все ніяк не доходили руки)

Мій підлітковий період припав на 2000-ні, нажаль всю інформацію по догляду за собою ми черпали з книжок, пліток, глянцевих журналів, а іноді і від лікарів, компетентність яких на даний час під великою підозрою ( деякі екземпляри, нажаль і далі продовжують працювати і псувати людям шкіру).

Це зараз круто що практично будь-яку інформацію можна знайти в інтернеті, тоді ж ми виживали як могли🤣

Лікарі

Дерматолог. Так як у мене жирний тип шкіри, то висипання та акне були постійними супутниками і що ви думаєте мені порадив лікар?

Протирати шкіру обличчя зранку і ввечері спиртовими настоянками календули або саліцилової кислоти плюс крем з антибіотиком, назву вже не пам'ятаю🤔

Думаю, ви розумієте що було з моєю шкірою від такого лікування 😔

Я сподівалась, що такі "лікарі" залишились в минулому, але виявляється ні! Нещодавно районний дерматолог відповідав на питання людей в інтернеті і радив таке ж лікування+ щоденне вмивання милом "Safeguard"🤦

Згадала себе і одразу стало шкода того хто наважиться скористатись такою порадою😕
Косметолог. До косметолога я звернулась з приводу чистки обличчя, а заодно і дізнатися що робити з постійним лущенням шкіри ( воно ж то і не дивно після використання спирту 😄).

В якості порад отримала вмивання шампунем замість гелю для обличчя, а ще краще коров'ячим молоком розведеним з водою 🙃

Добре, що зараз маю адекватного, доказового лікаря 😉

Книги, журнали, плітки

Улюбленими "порадниками" у нас були глянцеві журнали, які рекламували модні засоби, часто це була продукція "Avon" чи "Oriflame".

Я полюбляла "Avon ", особливою популярністю у нас користувалася підліткова серія "Clearskin" , здається саме так вона називалась.
У моєму арсеналі були гель для вмивання, скраб, тонік для обличчя на спирту, який жахливо сушив шкіру, але ж тоді ми свято вірили, що то він так лікує🤣, ну і звичайно, як вишенька на торті - антибактеріальний олівець для маскування недоліків, який насправді дуже гарно саме їх і підкреслював, особливо після тоніка🤣

Ще пам'ятаю у Garnier був теж спиртовий тонік, так той прям очі виїдав одразу після відкриття, звісно і його дію відчула на собі моя бідолашна шкіра🤦

Після такого модного догляду потягло до натуральних рецептів перевірених роками, які так гарно були описані в книжках😄
Нігті
Нігті у мене завжди були слабкими та ламкими, тому їх терміново потрібно було "укріплювати" за допомогою сольових ванночок та змащенням йодом.

Обличчя
Тут вам і скрабування обличчя за допомогою меду або соди, і желатинові маски, і з активованим угілям, і з ацетилсаліциловою кислотою...

А як же не згадати ліфтингові маски з яєчного білка ( а як же без обійтися неї в свої 16-17 років?). Ці незабутні відчуття стянутості шкіри і довготривалий яєчний аромат....

Для тонізації використовувались кубики льоду та відвари трав, а в якості крему вершок або вершкове масло, після них шкіра була м'яка, але ж знову таки аромат....

Волосся

З підліткового віку я почала освітлювати волосся, вибір засобів, як і мої знання в цій сфері були дуже обмеженими, тому в хід ішов такий популярний на той час "Blondex", освітлював дуже добре та агресивно палив волосся, навіть не знаю як не залишилася лисою після нього 🤷
Завдяки нашим "якісним" шампуням лупа була частим гостем, і для боротьби з нею, знайшлися народні методи, а як же інакше?

Це відвари з кропиви, ромашки, чаю, і звичайно скрабуння сіллю та маски для укріплення волосся.
Сіль дійсно добре відлущувала шкіру, заодно добре подразнюючи, але ж хто на те звертав увагу?

Але найулюбленіша моя історія стосується маски для укріплення волосся, нещодавно з подругою згадували про неї, тому що подруга вирішила повторити експеримент 🤣

Хтось із нас вичитав у "авторитетному" виданні про чудо маску для волосся, звичайно, що після всіх експериментів наші шевелюри мріяли про неї😂. Тим паче, що це була п'ятниця і ввечері ми збиралися на дискотеку 🤣

Точного рецепту не пам'ятаю, а ось основними, незабутніми інгредієнтами були сік цибулі🧅 та яєчний жовток🥚. Цю унікальну суміш потрібно було нанести на шкіру голови і утеплити на 40 хвилин, після змити з шампунем.

По закінченні часу витримки, нас чекав сюрприз, жовток звернувся клаптями і вимити його було ой, як не просто ( доречі це було влітку), а неперевершений аромат яєчно-цибулевої суміші це взагалі незабутньо🤣 (доречі пишу, і ніби чую його), адже позбутися його було нереально😂

Свої бідолашні, але ж такі укріплені голови ми мили разів 15, але, але...
Незабутнє амбре супроводжувало нас ще декілька тижнів, варто було лише намокнути волоссю.

На дискотеку ми все ж таки потрапили, бо як виявилося сухі пасма майже не смерділи🙃

Ось такими чудовими методами та рецептами ми користувалися😆

Добре що ті часи минули і наш догляд кардинально змінився!