Єва

Життя з хронічним хейлітом

Життя з хронічним хейлітом

Приблизно на першому курсі університету я помітила, що мої губи стали пересихати, але не так, як раніше. Вони стали надзвичайно сухі, набряклі та болючі, згодом до цього додались луски. До цього я, як і всі дівчата, користувалась гігієнічками нівеа та їх аналогами і горя не знала.

Тоді я подумала, що потрібно просто змінити бальзам для губ і все пройде. Як же я помилялась... Коли ситуація стала критичною, я пішла до дерматолога. Вона тоді вимовила нове для мене слово "хейліт" та призначила лікування.

Я не буду розповідати тут про лікарські засоби, за допомогою яких мені вдалось позбутись симптомів, скіжу тільки, що це були кортикостероїдні мазі.

Далі переді мною стало питання, що робити далі і як не допустити загострення. Як і будь-яка поважаюча себе юна леді, я почала обносити магазини і купувати всі гігієнічні помади, які траплялись на моєму шляху (спойлер: ніколи так не робіть, якщо у вас хейліт). Мене чекало загострення, яке знов довелось лікувати кортикостероїдами.

Саме тоді за допомогою дерматолога я знайшла ідеальний засіб і це....ВАЗЕЛІН!

Не бачу сенсу прикріпляти фото вазеліну, яким зараз користуюсь. Для мене вони мають однаково вражаючий ефект і різниці між ними я не помітила, а потестила я не злічити скільки, цінова категорія була від 12 грн (як зараз) до вазеліну Vaseline Original за 80+ грн.

Варто додати, що La Roche-Posay Cicaplast Levres, який мені нещодавно порадила дерматолог теж непоганий, але він не скине з п'єдесталу вже визнаного лідера - ВАЗЕЛІН))) Всі популярні засоби для губ такі, як carmex, laneige, sisters aroma робили рецидив і відправлялись в дар чоловіку або мамі.

Для себе я вивела таку формулу: якщо мастити губи регулярно протягом дня, то загострення не буде. Взагалі, для таких, як я зволожуючий бальзам обов*язково має бути з собою, тому вазік (так я його називаю) для мене універсальний ще в тому, що я можу його придбати в будь-якій аптеці, коли в цьому є потреба.

В заключення я хочу написати деякі поради, які мені здаються корисними для людей з хейлітом:

- не скрабувати губи

- намагатись, щоб на губи не потрапляла солона, гостра їжа

- підтримувати імунітет

- слідкувати за ЖКТ

ПС. При написанні допису атор спирався тільки на свій досвід використання тих чи інших бальзамів і не хотів образити поціновувачів вищезазначених засобів 🥰