Mariya Trofimova

Вітаміни та їх важливість

Вітаміни та їх важливість

Багато років я плювалась у сторону БАДів (ох, дарма погано вчила біологію та хімію у школі 😅).

Зараз моя думка змінилась, але всього повинно бути в міру.

Я хочу поділитись інформацією, яку збирала багато років, можливо комусь вона знадобиться. Все перевірено на собі.

Цей допис створений з метою обміну досвідом і не є закликом до самопризначення медичних препаратів.

P.S. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

В найкращому випадку, вітаміни просто нейтралізують одне одного, а можуть ще викликати і негативну реакцію у вигляді алергій.

Не варто залізо запивати молоком (Кальцій), оскільки вони будуть заважати одне одному.

Гарний приклад з дитинства, гречка (багата залізом) з молоком, начебто корисна страва для діток, але користі від заліза та кальцію не буде, оскільки вони конкурують за засвоєння.

Пити вітаміни потрібно пити після їди та запивати достатньою кількістю води.

Природа подбала про нас, майже всі мінерали та вітаміни ми можемо знайти у їжі (привіт збалансоване харчування).

Я завжди намагаюсь закрити питання вітамінів саме з продуктів і це працює.

Я не солодкоїжка, від шматочка тортика не відмовлюсь, але і не божеволію без нього.

Я відчула нереальний потяг до солодкого, це було настільки сильно, що просто не було сил цьому протистояти.
Таке сильне бажання солодкого мені не притаманне, тому я почала шукати причину. Сильний потяг до солодкого може бути наслідком дефіциту хрому та магнію, оскільки я тоді пропила курс магнію (назначено лікарем) винуватцем став хром.
Хром є у горіхах, рибі та м'ясі, але я була на дефіциті калорій і мені потрібно щось більш "легеньке" і на допомогу прийшов звичайний буряк.
За 3 дні бурякового салату мені стало ліпше😄

Ми часто недооцінюємо свій організм, але він нам підказує як може, чого саме нам не вистачає, необхідно лише прислухатись👂.

Звісно "буряковий салат" не закриє питання жорсткого дефіциту, але покращити ситуацію він точно зможе.

Хто хоч раз відчував судоми, забути цей біль вже не зможе ніколи.

Судоми можуть бути наслідком серйозних проблем (епілепсія, отруєння, захворювання серцево-судинної системи), якщо цих захворювань немає, є чудове рішення.

Магній+калій

Саме це комбо буде у препаратах від судом.

Дізналась про це я випадково, почувши розмову лікаря з пацієнтом по телефону в коридорі "від судом магній+калій".

✨Тут сталось прозріння, бо саме цю комбінацію я пила декілька місяців тому і судоми дивним чином припинилися, відповідь прийшла звідки не чекали.

Калієм багатий банан, шпинат, авокадо, бобові та сухофрукти.

Приємне з корисним скажімо так😁

Про дефіцит вітаміну D я дізналась вже з аналізів, там однією їжею було не обійтись, оскільки мій рівень вітаміну D був вдвічі нижчим за мінімальний рівень.

Вітамін D виробляється сам нашим організмом, але для цього нам потрібно сонечко.

На сонці в організмі утворюється понад 90% всього вітаміну D, а через їжу ми отримуємо лише 10% норми. З їжі вітамін D надходить з риби, гарної такої жирної риби та молочки.

Риб'ячий жир, печінка тріски, жирний оселедець, скумбрія, червона риба, яйце, вершкове масло, молоко.

Так зорі зійшлись.

Я ненавиджу сонце, працюю з дому і завжди зашторені вікна. Без зайвої необхідності носа на вулицю не покажу в сонячний день.

Буду відвертою, після цих слів лікар дивилась на мене як на скажену🤣.

Власне, я і не фанат риби, жирна молочка в моєму раціоні не частий гість.

Ось і маємо.

Маємо дефіцит та ще одне нагадування важливості повноцінного за збалансованного харчування.

Цього щастя на полицях магазинів та аптек у надлишку.

Найчастіше це комплекси вітамінів, вітамін С, вітамін D+Ca, Mg+B6.

Чудовий пост на вітамін С від Pharmasis написала krislemly https://club.makeup.com.ua/post/13182/ дуже рекомендую до ознайомлення.

Підписуюсь під кожним словом, також його беру на постійній основі.

Невеличка ремарка, вітамін С один із найважливіших вітамінів в нашому організмі, він не синтезується та не накопичується, тому необхідно поповнювати його "запаси". Неймовірно важливий для зубів та кісток.

(Цинга постійний супутник піратів, де ж їм було брати той вітамін С).

Мій невід'ємний елемент лікування під час застуди, добрий друг для нашої імунної системи.

Окрім цитрусів його можна знайти в ківі, полуниці та перці (жовтий, червоний).

Ближче до справи.

Pharmasis Кальцій+вітамін С мені не сподобався, після розчинення утворюється осад. Розмішати та випити за один раз можна, але цей осад дуже не приємний на зубах, з чого роблю висновок, що це і є весь кальцій в таблетці

(флешбеки з дитинства, коли жувала ті таблетки кальцію та запивала водою).

Що ви бачите перед собою?

Так, це скарб і я не применшую.

Дефіцит магнію робить з нашим організмом жахливі речі. Ніколи б не подумала, що таке можливо.

Дратівливість, втома, безсоння, відсутність апетиту.

Неймовірних зусиль мені коштувало просто піднятись з ліжка і зробити собі каву.

Якимось дивом чоловік мене зміг випхати в магазин і я побачила на полиці цю шипучку. Мій мозок зміг мені надіслати спогад про рекламу Магнію В6 (можливо хтось пам'ятає ту рекламу заспокійливого).

Картина домальована.

Тиждень приймання і сталась магія. Знову є сили, засинати стала краще.

Як це сприймати я досі не знаю, сила магнію чи сила самонавіювання. Але це працює і якщо я його десь побачу, візьму обов'язково.

Звісно він є у продуктах, горіхи, банани, бобові.

Дефіцити вітамінів річ серозна і великі дозування потрібно пити ЛИШЕ після аналізів та призначення лікаря.

Я передивилась свій раціон, дещо додала, дещо замінила. Майже все у нас є під рукою.

Їжте смачно та корисне і буде вам щастя❤️