Anna_feerie

Місія - врятувати червону шкіру

Місія - врятувати червону шкіру

Я пройшла шлях від висушування шкіри всім, чим лише можна - бовтушки, саліцилка, ретиноїди та купа-купа всього. Звісно, стан шкіри - це лише симптом та лікувати потрібно саме причину захворювання (що я і роблю), але зовнішнє лікування також ніхто не відміняв, то ж перейдемо до головної теми.

Азелаїнова кислота - це один з найкращих інгредієнтів для шкіри з розацеа (адже він прибирає запалення, зменшує почервоніння та суттєво освітлює постакне). Серед плюсів - мінімум побічних реакцій, можливість використання під час вагітності та годування груддю, відсутність звикання.

Моя улюблена сироватка - Bielenda Professional SupremeLab з 10 % азелаїнової кислоти. Взагалі дерматологи рекомендують використовувати від 10 до 20 %, починати краще з меншого відсотка, аби не викликати подразнення та печіння (у мене взагалі його не було, проте така реакція не виключена на початку використання). Вона має легку кремову консистенцію, тож мені замінює нічний крем. Використовую, як і всі кислоти, на ніч, вдень обов'язково захищати шкіру від сонця за допомогою SPF.

Мої результати - шкіра стає гладшою, вирівнюється тон (завдяки azelaic acid я вже не сіньйора Помідора, а просто рожевощічка))), також запальні елементи швидше проходять і не залишають слідів. До речі, довгий час моїм найболючішим місцем було підборіддя, я вже думала, що ті сліди нікуди не дінуться, але зараз бачу, що шкіра світлішає та ті постакне не такі помітні.

Також можу порекомендувати альтернативи від українських виробників, які мені сподобалися.

1) MyIDi Acne-Off Control Serum. Це сироватка від космецевтичного бренду, який робить акцент на робочих інгредієнтах та максимально обмежує використання спірних елементів складу. Сироватка мені підійшла, використовувала також ввечері, закриваючі кремом з цієї ж серії.

Окрім азелаїнової кислоти такоє містить олії, екстракти трав, рутин, цинк та інші складові для заспокоєння шкіри.

В них є ціла серія для проблемної та чутливої шкіри, також сироватки з пробіотиками (ще один крутезний інгредієнт для червоношкірих), делікатне вмивання та багато інших цікавинок.

Але це вже тема для окремих дописів, тож, якщо вам це актуально, обов'язово напишіть, я продовжу тему.