Свідома клієнтка

На що здатна косметика?

На що здатна косметика?

Тема доведеної ефективності косметики загалом та окремих компонентів популярна в блогах американських дерматологів. Знаючи, що косметичні компанії не зобов’язані тестувати свої засоби та підтверджувати обіцянки, які вони роблять в описах на упаковці, що стосується також виробників професійної косметики та космецевтики, і прикинувши витрати, які я понесу протягом наступних 30-40 років використання косметики, я захотіла з’ясувати, на що здатна косметика та на який результат я можу розраховувати

Копнувши трошки глибше тему доведеної ефективності окремих інгредієнтів косметики, я зрозуміла, чому американські експерти так часто рекомендують одну й ту саму схему догляду за шкірою: ретинол ввечері, вітамін С + санскрін вдень — ретинол та вітамін С це найбільш вивчені компоненти. І як би я не боялась ретинолу з огляду на чутливість шкіри, після пари вечорів з їх відео та палких фраз про те, що “якщо ви не використовуєте ретинол, ви гаєте час, тому що це найпотужніший антивіковий компонент з тих, що існують”, от він в мене вже є

Вітамін А переважно досліджували у його найбільш активній формі, тобто у формі  ретиноєвої кислоти, якщо ж використовувати звичайний ретинол, то йому потрібно пройти ланцюжок конвертування: ретинол має перетворитись в ретинальдегід, а той в ретиноєву кислоту. Зараз ми часто бачимо твердження, що косметика з ретинальдегідом (його ще називають ретиналь) більш ефективна ніж з ретинолом, тому що ретинальдегід ближче в ланцюжку до ретиноєвої кислоти. Dr Dray та інші дерматологи це заперечують: або ваша шкіра перетворить ретинол (ретинальдегід) на ретиноєву кислоту, або ні

Хочу зауважити, що певні виробники випускають засоби, які позиціонують як засоби з ретинолом, а в їх складі ретинолу немає і є лише ретиніл пальмітат (retinyl palmitate), який є найслабшою формою вітаміну А і шанси перетворитись в ретиноєву кислоту в нього відсутні

Вітамін C вивчали у формі L-аскорбінової кислоти, ефективність якої вище ніж у звичайної аскорбінової кислоти.  L-аскорбінову кислоту можна знайти у невеликої кількості брендів, наприклад, в Obagi та Skeyndor. Золотим еталоном вважається сироватка SkinCeuticals C E Ferulic with 15% L-ascorbic acid, яка містить 15% L-аскорбінової кислоти та антиоксиданти, що запобігають її окисленню, і корисні для шкіри. Що ж нам обіцяє найбільш відома сироватка з вітаміном С? Підвищення пружності до 37%, зменшення мімічних зморшок до 36%, а глибоких на 27%, більше сяйва шкіри до 44%. Вас вразить така дія за 182 долари?

Більшість виробників не обіцяють ніяких конкретних результатів. “86% жінок відмітили зменшення зморшок”, пишуть вони. Наскільки саме зменшились їх зморшки?

Dr Dray також розповідає про те, що стабільні форми вітаміну С не проходили ґрунтовних досліджень на людях, їх дія їм приписана на основі їх хімічних властивостей. Щоб ми отримали від них ефект, стабільні форми вітаміну С (Ascorbyl Palmitate, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Sodium Ascorbyl Phospate, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid, Tetrahexyldecyl Ascorbate він же Ascorbyl Tetraisopalmitate) мають перетворитися на аскорбінову кислоту і ймовірність це зробити у них різна, якщо для аскорбіл глюкозиду та магнію аксорбіл фосфату вона не підтверджена, то дослідження аскорбіл тетраізопальмітату в пробірці показує 84% ймовірності того, що він проникне в шкірі та перетвориться в ній в аскорбінову кислоту

Також я зустрічала думку, що вітамін С, який ми наносимо на обличчя, не буде працювати, якщо в самому організмі є дефіцит вітаміну С

Якщо максимальний потенціал дії вітаміну С був описаний брендом SkinCeuticals і може бути справедливим для їх сироватки, в той час як для інших він буде значно скромнішим, то що ж можна отримати від крему з ретинолом? Хоч якісь конкретні цифри я знайшла у Medik8 в описі Crystal Retinal 6: зменшення зморшок та гіперпігментації на 20%, підвищення пружності шкіри на 11% від одного тюбику засобу. Звучить непогано, тим більше, що ретинол має накопичувальний ефект і в питанні розгладжування зморшок повною мірою проявляє себе за 6 місяців щовечірнього використання, а за деякими відгуками навіть за 9 місяців

Багато експертів не радять переривати використання ретинолу влітку, щоб не втратити його накопичувальний ефект, і хоч американські дерматологи наголошують на використанні спф-крему круглий рік, я думаю, можна зробити поправку на те, що ми не живемо в сонячній Каліфорнії і пів року УФ-індекс у нас 0 та не використовувати спф взимку, якщо ми не буваємо на процедурах, що пошкоджують шкіру, та не вживаємо сильні кислоти

Ефективність інших компонентів вивчена менше, серед них я особливо виділила для себе астаксантин (найсильніший з антиоксидантів), ніацинамід та азелаїнову кислоту, тому що вони досліджені та вже перевірені на собі. Хоч азелаїнова кислота і не є в прямому сенсі антивіковою, вона вирівнює тон, а загальний тон обличчя значно більше впливає на вигляд, ніж якась дрібна зморшка

Отже, на що я можу розраховувати сумлінно користуючись косметикою в плані антиейдж? В найкращому випадку на те, щоб виглядати на декілька років молодше, при умові стабільного використання спф-захисту влітку, щоб сонце не зруйнувало колаген в шкірі швидше, ніж косметика його відновлює, та щоб не схопити пігменті плями. Ефект косметики краще проявляється з віком, тому що вона ніяк не впливає на інші зміни, що поступово відбуваються в наших м’язах, кістках, жирових пакетах, і от коли нам вже буде 60 за рахунок косметики можна виглядати на 50 чи 55 )

Рутина, яка тут описана, це ще й спосіб доглядати за шкірою з куперозом, ретинол сприяє тому, щоб шкіра була рівномірної товщини, та разом з вітаміном С укріплює судини, а санскрін запобігає появі нових “зірочок” (серед інших компонентів, які добре впливають на судини, та які можна додатково включити в догляд: центела, азулен, екстракт кінського каштану, біофлавоноїди з рослинних екстрактів і т.п.). Мій купероз від такого догляду поки не щез, проте помітно зменшився, враховуючи що часто косметика від куперозу ніяк його не прибирає і лише не робить гірше, це крутий результат

Дякую, що прочитали ❤

Сподіваюсь, ця інформація принесе вам користь і буду вдячна, якщо ви її поширите 🤗