Про натуральні зволожувальні фактори загалом і про The Ordinary Marine Hyaluronics зокрема

Про натуральні зволожувальні фактори загалом і про The Ordinary Marine Hyaluronics зокрема

Власне, зволоження разом із захистом від сонця - це два ключові елементи анти-ейджу. Як пише Caroline Hirons, захист від сонця - це номер 1, а зволоження - номер 2 для молості шкіри. Номером 3 можна назвати очищення. Що використовуємо для зволоження шкіри? Можна сподіватися на її власне вироблення вологи, а тому просто створювати на шкірі оклюзію (захисну плівку, що запобігає втраті вологи) за рахунок олії чи жирного крему. А можна крім цього ще й допомогти шкірі - додати їй зволоження ззовні. І для цього у косметику кладуть різні зволожувальні речовини. Напевне, найвідоміша така речовина - це гіалуронова кислота, про яку я вже писала. Але крім неї ще існують і інші. Всі разом ці інгредієнти мають назву "натуральні зволожувальні фактори" (Natural Moisturising Factors, NMF). Як пишуть в INCI Decoder, до натуральних зволожувальних факторів належать різні амінокислоти, жирні кислоти, тригліцериди, сечовина, кераміди, фосфоліпіди, гліцерин, сахариди тощо. Всі вони допомагають нашій шкірі зв'язувати й утримувати воду. Ці інгредієнти є ідентичними шкірі, оскільки більшість із них наша шкіра виробляє природним шляхом. Але, як ми знаємо, з віком і через інші фактори таке виробництво вповільнюється, тому шкірі варто допомагати. NMF у skincare продуктах є нейтральними, отже, вони не потребують "звикання", і їх можна поєднувати з будь-якими активами. І так, до NMF належить гліцерин. Чомусь серед споживачів поширилася хибна думка, що, мовляв, гліцерин - це фу-фу-фу, нібито він тільки висушує шкіру, і його кладуть лише у дешеву косметику. Ні і ні. Як вам, наприклад, Super anti-aging serum від Dr. Barbara Sturm за 370 баксів 30 мл чи The Serum від Augustinus Bader за 375? І нічо, є і там, і там гліцерин. Про висушування шкіри - ну, не знаю, хіба що, може, чистий гліцерин на супер суху шкіру у супер сухих умовах. Словом, з'ясували: гліцерин - це добре. INCI Decoder навіть називає його "суперзіркою" разом із гіалуроновою кислотою, наводячи, зокрема, такі факти: природний зволожувач, який міститься у нашій шкірі, безпечний та ефективний, захищає від подразнень, допомагає відновити шкірний бар'єр, рятівник для сухої шкіри. Тепер перерахуємо ще деякі найпоширеніші речовини натурального зволожувального фактору. Отже, по-перше, це низка амінокислот, наприклад: Alanine, Arginine, Aspartic acid, Glycine, Histidine, Isoleucine, Phenylalanine, Proline, Serine, Threonine, Valine. Вивчати напам'ять усі ці назви не треба: практично всі з них закінчуються на -ine й ідуть у списку інгредієнтів одна за іншою. Принаймні я саме так і роблю: знаходжу у списку компоненти на -ine, що йдуть поспіль. Також до "стандартного" набору NMF належать Sodium PCA й Urea (aka сечовина; знаю, звучить не дуже, але для шкіри добре). Останню не плутаємо з Diazolidinyl Urea - токсичним консервантом, що виділяє формальдегід; його намагаємось уникати (він зазвичай міститься у кінці списку інгредієнтів). На цьому з теоретичною частиною покінчено, переходимо до аналізу The Ordinary Marine Hyaluronics.

Про натуральні зволожувальні фактори загалом і про The Ordinary Marine Hyaluronics зокрема

Традиційна для The Ordinary піпетка (шанувальники бренду, думаю, звернули увагу, що практично всі його продукти виходять у цій однаковій тарі - за рахунок, зокрема, цього бренд і здешевлює виробництво). Я піпетки не люблю, бо через них продукт піддається постійному впливу повітря й бактерій, тому відразу переливаю у скляну баночку з дозатором.

За консистенцією - вода, звідси ще один аргумент проти піпетки, яка такий продукт нормально не втримує. Запах не виражений явно, десь віддалено трохи пахне сирою рибою (продукт не для гламурних дівчат-любительок парфумованого люксу).

Тепер переходимо до найважливішого - перевіряємо список інгредієнтів. Попри назву Hyaluronics гіалуронки у списку нема, що, однак, аж ніяк не робить склад біднішим: Aqua, Glycerin, Algae Extract, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Ahnfeltia Concinna Extract, Arginine, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Isoleucine, Proline, Threonine, Histidine, Phenylalanine, Aspartic Acid, Pca, Sodium PCA, Sodium Lactate, Salicylic Acid, Citric Acid, Propanediol, Dimethyl Isosorbide, Ethoxydiglycol, Polysorbate 20, Potassium Sorbate, Sodium Salicylate, Sodium Benzoate, Hexylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol. Вода - зрозуміло, гліцерин - зрозуміло. Далі йдуть екстракти - очевидно, що теж добре: Algae Extract (зволожувач, пом'якшувач), Pseudoalteromonas Ferment Extract (походить від виду морських бактерій; звідси, власне, і назва продукту; пом'якшувач, зволожувач, прискорює регенерацію), Ahnfeltia Concinna Extract (теж екстракт із глибин моря, захищає шкіру). А далі в нас ідуть амінокислоти з натурального зволожувального фактора (тобто, зволожують усі, а деякі роблять і більше): Arginine (також загоює), Glycine (також регенерує), Alanine, Serine, Valine, Isoleucine (також відновлює шкірний бар'єр), Proline (також анти-ейдж), Threonine, Histidine (також протизапальне), Phenylalanine. Ну, й Aspartic Acid - теж зволожувальна амінокислота. PCA (Pyrrolidone Carboxylic Acid) - другий за поширенням у нашій шкірі елемент NMF (після амінокислот). Sodium PCA - сіль цієї кислоти, теж елемент натурального зволожувального фактора. Sodium Lactate - сіль молочної кислоти, зволожувач. Salicylic Acid - саліцилова кислота (bha), працює для ексфоліації, але тут, вочевидь, використана лише як стабілізатор і консервант. Citric Acid - лимонна кислота, стабілізатор. Propanediol (відповідник propylene glycol, розчинник), Dimethyl Isosorbide - розчинник, Ethoxydiglycol - розчинник, Polysorbate 20 - емульгатор, Potassium Sorbate - консервант, Sodium Salicylate - консервант, Sodium Benzoate - консервант, Hexylene Glycol - емульгатор, 1,2-Hexanediol - стабілізатор, консервант, Phenoxyethanol - консервант, Caprylyl Glycol - емульгатор, консервант. Як завжди в Ордінарі, багатенько всяких стабілізаторів-консервантів, коли можна було б обійтися і меншою кількістю. Власне, саме за це Ордінарі найчастіше і критикують. Ну, тут хоча би обійшлися без triethanolamine і tromethamine, і то добре. На жаль, список інгредієнтів не дає нам інфи про відсоткове співвідношення компонентів, знаємо тільки, що вони йдуть від більшого до меншого.

Я вже давно не чекаю яскраво вираженого ефекту від skincare, це неможливо у принципі. Від цього серуму дійсно відчуваю зволоженість, шкірі приємно, нічого не стягує і не лущиться. У мене жирна шкіра, тому дуже багато продуктів не підходять банально через те, що жирнять. Цей не жирнить, вбирається шкірою повністю. Використовую разом із гіалуронкою, олійкою і вітаміном С у порошку, закриваю кремом (але загалом можна обійтися тільки кремом зверху, без триповерхового "даблчізбургера"). Загалом, як на мене, дуже хороший базовий універсальний серум, підходить для доповнення рутини.