Свідома клієнтка

Чи може косметика зіпсувати шкіру? Помилки в догляді

Чи може косметика зіпсувати шкіру? Помилки в догляді

Уявімо дівчину, яка ніколи не користувалась косметикою. Якщо вона захоче нафарбуватись і підбере собі макіяж, їй знадобиться змити його. Можливо засіб для вмивання буде занадто агресивним, шкіра стане суха та стягнута, знадобиться крем. Припустимо, крем вона обрала невдало, він виявився комедогенним і швидко в неї з’являться висипи та забиті пори. Вона може обрати різні методи боротьби з ними, може скраб, який викличе мікропошкодження, і ніяк не допоможе, можливо спробує кислотний пілінг, який порушить захисний бар’єр шкіри, від чого висипів стане ще більше, а шкіра стане червона, і от вже треба ще якийсь заспокійливий тонер чи сироватка. Способів зіпсувати шкіру багато, використанню косметики не вчать у школі, вчать переважно в рекламі і соціальних мережах, та чи працюють ці поради на користь? Як пощастить, джерел інформації багато, проте не завжди вона якісна

Помилки в догляді, які я знаю (можливо це не всі):

Неправильне очищення, надмірне або недостатнє. Поріг очищення в кожної свій, лагідні пінки та гелі, які я собі підбирала, для моєї шкіри виявились надто сильними, а мої подруги, яким вони дістались, були від них у захваті, і потім замовляли їх собі самі, і хоч моя шкіра теоретично ближче до комбінованої, практично їй підходить очищувальна емульсія для сухої шкіри. Надмірне очищення може провокувати акне та висипи. Недостатнє очищення може з нами трапитись, наприклад, коли ми використовуємо засоби з силіконами, в тому числі тональні, а засіб для вмивання настільки лагідний, з класу натуральної чи органічної косметики, що він їх не змиває, тоді ми отримуємо забиті пори

Забиті пори. Забиті пори це не тільки чорні цятки, якщо пори шкіри від природи невидимі, людина може і не побачити, що вони забиті, проте буде видно землистий колір обличчя, втрату тонусу, збільшення зморшок в ширину та їх поглиблення, якщо є зморшки, шкірі буде важко працювати. На шкірі з видимими порами легше розпізнати забиті пори: якщо їх видно в дзеркалі, не наближаючись до нього, швидше за все пори розширені та забиті. Пори нормального розміру не обов’язково звужувати, так само як не обов’язково позбуватись сальних ниток, це питання особистих побажань, а от забитість пор ігнорувати не варто

Комедогенні креми та креми з занадто важкою структурою, не по типу шкіри. Якщо шкіра не суха, тобто має достатню кількість власних ліпідів, то їй не дуже потрібна ще велика порція ліпідів з жирного крему. Гелі можуть не підійти для щоденного використання, тому що містять летючі компоненти, які підвищують чутливість, хороший вибір це легкі емульсії. Комедогенність засобу це доволі індивідуальна історія, складно вгадати заочно як саме шкіра сприйме новий засіб, тому потрібно відстежувати її реакцію

Забагато засобів, особливо забагато засобів одночасно. Купити і спробувати все новеньке одразу може бути захопливою ідеєю, але якщо зі шкірою виникнуть якісь проблеми, як будемо знати, який саме засіб їх викликав? Доведеться відставити засоби в сторону і вертати їх по одному, щоб побачити реакцію, а шкіра оновлюється за місяць. Краще вводити один новий засіб в місяць-два, тоді можна побачити і який ефект він дає, і як його переносить шкіра. До речі, може бути таке, що оновивши весь догляд за раз, шкіра негативно реагує, тому що отримала забагато нового одразу і після того, як засоби на певний час відставили, а потім повернули, вони всі чудово підходять

Я цікавилась тим, як засоби у багатошаровому догляді співпрацюють між собою: косметика не поглинається повністю (шкіра поглинає 5-10% крему, в залежності від її товщини), і от, якщо ми наносимо тонер, сироватку, крем, то ми ж отримуємо нову субстанцію і як вона працює? Експертних думок я не знайшла, окрім того, що якщо це продукція одного виробника з однієї лінійки, то лінійка вже продумана так, щоб засоби гарно взаємодіяли між собою. Але навіщо мені ціла лінійка продуктів, що містять одні й ті самі активні речовини? Дійсно, часто радять обирати продукцію одного виробника, навіть з різних лінійок, тому що допоміжні речовини там будуть приблизно однакові і шкірі буде легше їх переносити. Якраз через допоміжні речовини забагато засобів це недобре, особливо для чутливої шкіри, тому що в кожному будуть консерванти, енхансери і т.п., краще взяти один засіб з великою кількістю компонентів і лише однією порцією консервантів відповідно, щоб шкіра отримала менше “гидоти”, яка є необхідним злом у формулі

Кислотні пілінги. Кислотний пілінг це травмуюча процедура, шкіра реагує на травму, пускає всі резерви на відновлення, і тому після пілінгу починає виглядати краще, однак домашній кислотний пілінг не дає такого вагомого ефекту як професійний, він може трішки почистити пори, трішки вирівняти рельєф, і цього можна досягти більш гуманними методами, хоч би і кислотним тонером, в якому невелика концентрація кислот не принесе шкірі такого стресу, чи ретинолом

Про те, що скраби, глини, маски-плівки травмують шкіру, гадаю, можна й не писати, а колись вони були на слуху от як зараз кислотні пілінги

Чергування засобів. Якщо ми часто чергуємо засоби, сьогодні користуємось одним, завтра іншим, післязавтра третім, особливо, якщо ці засоби містять активи, ми ніби щодня даємо шкірі нові завдання, ми збиваємо її з пантелику і в найкращому разі просто не отримаємо ефекту, а в найгіршому отримаємо дерматит. Переважно, засобом необхідно користуватись щоденно, щоб досягти результату (за виключенням кислотних тонерів)

Бажання дати шкірі все й одразу. Не обов’язково одразу включати в догляд всі активи, які працюють з певною проблемою, можна почати з одного і побачити, що він зробить, можливо його виявиться досить або він не спрацює і тоді буде сенс спробувати інший. Якщо ж ми взяли “все й одразу”, то навіть при чудовому загальному результаті, щось з наших засобів може бути бездієвим, а ми не знаємо цього, бо не оцінили його окремо, і дарма продовжимо купувати

Ігнорування термінів придатності та термінів для використання після відкриття. Навіть якщо косметика не виглядає зіпсованою, в ній вже можуть почати відбуватись невидимі оку зміни і виробник написав ці дані не просто так. Виробники загалом зацікавлені, щоб термін придатності був побільше, оскільки великі онлайн магазини можуть повертати їм товар, коли лишається менше ніж пів року терміну придатності

Після того, як я прочитала, що косметичний спонж для тонального потрібно міняти кожен місяць, навіть якщо миєш його щодня, тому що він стає розсадником бактерій, я розлучилась зі своїм спонжем Colordance, а він був прекрасним, особливо в вологому вигляді, такий м’якенький і навіть мій кошмарний тональний перетворював на цілком пристойний

На прикладі дівчини з початку допису ми бачимо, що не завжди потрібно додавати продукти в догляд, інколи потрібно віднімати, наприклад, поміняти засіб для вмивання на делікатний та крем на той, що більше підходить, і цього було б досить. Хоча ми часто більше схильні витрачатись на креми чи сироватки, саме правильне очищення лежить в основі успішного догляду за шкірою

Дякую, що прочитали ❤

Можливо цей допис комусь допоможе