Хаiт Маргарита

«Наполеон». Історія перемоги чистого над білим.

«Наполеон». Історія перемоги чистого над білим.

Коли ми дивимось сучасні фільми, зняті за мотивами, або взагалі історичні, ми маємо розуміти, що їх адаптували для очей сучасного глядача. Палаци, оздоблені сучасними матеріалами, хоч і на манер тодішньої естетики. Костюми, виготовлені із сучасних тканин з сучасною фурнітурою, виглядають так, наче визирнули з минулого.

Але будь який антиквар з впевненістю вам скаже, що не все, що виглядає старовинним є антикварним.☝️ Тож, я, як візажист, можу вас запевнити, що макіяж в історичних фільмах виглядає зовсім не так, як виглядав в епоху, про яку цей фільм зняли. 😉

На великих екранах нещодавно зʼявився фільм «Наполеон», події якого відбуваються на початку 19 сторіччя. Не будемо розкидуватися спойлерами - просто поговоримо про мейкап Ванеси Кірбі - акторки,яка зіграла кохання всього життя Наполеона в цій стрічці.

Основний акцент візажисти фільму зробили на чистому, свіжому обличчі та румʼянці на щічках. В сценах балу вечірній макіяж був виконаний з додаванням скульптору на вилицях, кольору на губах, міжвійової стрілки, гарно пропрацьованих брів. Найбільше кинулось у очі те, що візажисти густо нафарбували тушшю вії, а також додали тіні коричневого відтінку на все верхнє повіко і трохи затемнили зовнішній кутик ока. 🙈🙈🙈

Але я розумію для чого це було зроблено - щоб очі та обличчя акторки при різному освітленні добре "читалися" в кадрі.

Але дотичний кінцю 18-го сторіччя макіяж виглядав ой як інакше ! 😏😏😏

Основною модою того часу була ідеально біла шкіра. Це вказувало на аристократичне походження дами. Я розумію, що зараз, більшість із вас, ніжно тримаючи в руках новокуплений бронзер, мʼяко кажучи, обурена. Мовляв, та за кого ти себе маєш? 😈я купила цей бронзер за 2к гривень, я офігеть яка аристократка😅 Але, дозвольте пояснити!

Біла шкіра свідчила про те, що її власниця не знаходиться під сонячним промінням, бо працювати під палючим сонцем мали тільки раби. А випещені аристократичні дами , якщо і зʼявлялись вдень на сонці, то тільки задля прогулянки і то під мереживною парасолькою. Тож, благородна знать вибілювала і без того білі обличчя , щоб якомога сильніше підкреслити свій статус.👑👑👑

Жінки навіть натирали скроні розчином оцту, щоб шкіра стала ще світлішою та тоншою, таким чином на скронях проступали дрібні венки синього кольору. Звідси і взяв початок сталий вираз «блакитна кров» . 💧

Вихід у світ супроводжувався пишно оздобленими перуками білого кольору, або власними трьоповерховими спорудами з волосся, активно припиленими пудрою.

Що ж до пудри, то ця пані була головним фронтменом тодішньої мейкап-історії. 🥇У чоловіків, доречі, теж.😉 Щоправда, те, що ми зараз називаємо пудрою - це прапраправнучка своєї попередниці. За часів Наполеона це мало назву «білила».

А зараз, мої дорогі читачки, міцно тримайтесь за поручні .💪💪 Білила складались з крейди, свинцю, нотки ртуті і дрібки заліза. Як ви розумієте, цей вибуховий коктейль краси залишав по собі далеко не красиві наслідки.😒

Бьюті-шпакльовка закупорювала пори настільки щільно, що нещасні не мали іншого виходу як створювати під шкірою величезні запалення, іноді інфекційного характеру. І ось уявіть: ви, вся така знатна і вельможна мадама з гігантським наривом на щоці. Погодьтесь, злегка якось не аристократичненько 😏

Тож, красуні обзавелись простим лайфхаком : наліпити поверх запалення мушку, що кокетливо походила на родимку. Як тобі це, Мерилін Монро? не сексі, правда?😂 😂 😂

Поверх білил додавався активний румʼянець , щоб знатні мужі могли вирізнити дам на фоні стіни. Та й взагалі, румяна додавали трохи життя в біло-синій ансамбль обличчя. 🌝

Проте, правління Наполеона припало на межу зміни епох.

І, як водиться, маятник моди хитнуло в протилежний бік. Тож, шалено запудрені обличчя залишилися тільки акторкам та куртизанкам. Дами високого соціального класу хизувалися білою шкірою і, так би мовити, нюдовими відтінками румʼян та губ. Таким чином ми можемо припустити, що візажисти фільму «Наполеон», опиралися саме на початок епохи Романтизму. Бо в картині панує чистота та легкість макіяжу - так, наче на жінках зовсім немає косметики.😌😌

Загалом, на мій власний погляд, в наші часи жінкам, з точки зору, бьюті-сфери, живеться набагато краще. І довше.👌 За що хочеться подякувати хімікам-технологам мейкап-індустрії.🙏

От прям від усього серця - дякую❤️, що в моєму тоніку для обличчя немає оцту, а результатом нанесення пудри є лише матовість шкіри без приємних бонусів у вигляді ніфігового абсцесу посеред щоки, прикритого мушкою.

Одже, підбиваючи підсумки, фільм рекомендую!

Дивитись, насолоджуватись, але памʼятати, що ми з вами живем в найкращі часи для жінок. Вірю, що далі буде ще краще! ❤️❤️❤️

Згодні? 😉