Medik8 Physical Sunscreen SPF 50 - кому підійде, а кому - не дуже

Medik8 Physical Sunscreen SPF 50 - кому підійде, а кому - не дуже

У бренда є кілька сонцезахисних засобів, що цілком логічно, адже філософією Medik8 є, як вони її називають, CSA, тобто вітамін С зранку, зверху санскрін, а на вечір - вітамін А (ретиноїди, яких у Медікейта чималий асортимент). Чому ж я обрала саме Physical Sunscreen? Бо фізичні (мінеральні) санскріни - це мій заскок. Ну, не довіряю я хімічним фільтрам, мені спокійніше з фізичними. Нагадаю, фізичних фільтрів є всього два: zinc oxide і titanium dioxide, вони фотостабільні, захищають як від UVA, так і від UVB променів, не викликають подразнень, не проникають усередину організму (якщо тільки не подрібнені до нано розміру). Їх також рекомендують для проблемної шкіри. Словом, у теорії це ідеальні сонцезахисні фільтри, але на практиці, як ми чудово знаємо, вони мають один дууууууже суттєвий мінус: вони вибілюють шкіру, перетворюючи того, хто ними користується, на зомбі. Причому вони примудряються зробити це навіть із дуже блідими від природи людьми, тобто вибілити бідолашного ще більше. Не став винятком і Medik8 Physical Sunscreen. Розглянемо його детальніше.

Medik8 Physical Sunscreen SPF 50 - кому підійде, а кому - не дуже

Стандартний для санскрінів тюбик. Місткість 60 мл. Тюбик був запакований у картонну коробочку, мав захисну слюду.

Не так давно бренд оновив формулу, поліпшивши текстуру. Якщо раніше вона була дуже щільна і важко розподілялася, то в оновленій версії текстура стала доволі легкою, це став напівкрем-напівмолочко, розподіляється дуже легко. Запах легкий, але трохи дивний, синтетичний.

Традиційно проаналізуємо, що ж виробник запхнув усередину. На офіційному сайті виробника все дуже гарно: "Високий вміст сквалану й гіалуронової кислоти забезпечує живлення, гідратацію й підтримку природного бар'єра шкіри. Крім того, це ідеальний продукт для догляду після інтенсивних процедур, бо він заспокоює, зволожує, дарує комфорт навіть найбільш чутливій або сенсибілізованій шкірі, наприклад, після пілінгу. До формули також уведена технологія захисту від забруднення, яка передбачає протидію вільним радикалам і їхню нейтралізацію ще до того, як вони потраплять у шкіру. Гіалуронова кислота й олія жожоба насичують шкіру, повертають пружність і м'якість. Комплекс інтенсивного догляду Рost Тreatment поєднує в собі натуральні екстракти виноградних кісточок, зеленого чаю, бісаболол і алантоїн. Разом вони забезпечують комфорт, гідратацію та спокій шкіри".
Ок, подивимося, що ж там насправді:
Aqua (Water) - вода,
Zinc Oxide - оксид цинку в не нано-формі (що безпечніше), мінеральний фото фільтр, і дуже добре, що він іде другим у списку, адже список побудовано від більшого до меншого, отже, оксиду цинку тут немало. Відсоток оксиду цинку має становити мінімум 10% для ефективного захисту. Сумлінні бренди завжди вказують відсоток, але таких брендів мало, тож лишається тільки судити з місця розташування інгредієнта у списку. Згідно з законодавством ЄС відсоток оксиду цинку не може перевищувати 25%, отже, також можемо дуже приблизно уявити частку всіх наступних інгредієнтів у списку,
C12-15 Alkyl Benzoate - емульгатор, допомагає часточкам фото фільтрів рівномірніше розподілятися,
Coco-Caprylate - емульгатор, похідна кокосу,
Propanediol - розчинник, аналог propylene glycol,
Butyloctyl Salicylate - розчинник, допомагає стабілізувати фото фільтри і підвищити їхню ефективність,
Tridecyl Salicylate - кондиціонер, антистатик,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil - олія жожоба - перший корисний інгредієнт у продукті, але все вказує на те, що його частка дуже незначна,
Glyceryl Behenate - емульгатор, гелеутворювач, похідна гліцерину,
Isopropyl Isostearate - емульгатор,
Polyester-7 - плівкоутворювач (комбінація trimethylolpropane, adipic acid, neopentyl glycol і hexanediol),
Squalane - скваланова олія, ідентичний шкірі компонент, але дуже схоже на те, що його тут зовсім мало,
Glyceryl Stearate - емульгатор, похідна гліцерину,
Neopentyl Glycol Diheptanoate - емульгатор,
Silica Silylate - кремнієвий порошок, матує,
Polyglyceryl-3 Ricinoleate - емульгатор,
Isodecyl Salicylate - емульгатор, пластифікатор,
Dimethiconol/Propylsilsesquioxane/Silicate Crosspolymer - силіконовий полімер,
Trilaureth-4 Phosphate - емульгатор, поверхнево активна речовина,
Sodium Chloride - сіль,
Sodium Hyaluronate - гіалуронова кислота,
Allantoin - алантоїн, заспокоює,
Bisabolol - бісаболол, заспокоює, протизапальне,
Camellia Sinensis Leaf Extract - екстракт чайного листа,
Glycerin - гліцерин,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract - екстракт виноградної кісточки,
Tocopherol - вітамін Е,
Phenylpropanol - ароматизатор і консервант природного походження,
Caprylyl Glycol - емульгатор, кондиціонер, підсилювач дії консервантів.
Ну, що, у принципі обіцяні сквалан, гіалуронка, олія жожоба й екстракти тут дійсно є. Але. У дуже незначних кількостях. Як там було в обіцянках, "високий вміст сквалану"? Нє-а, аж ніяк не високий. Екстрактів узагалі мінімум, бо вони аж у кінці списку. Претензій немає хіба що до гіалуронки, робоча концентрація якої може бути навіть менша 1%. Щодо "технології захисту шкіри від забруднення", то, судячи зі списку інгредієнтів, вона представлена плівкоутворювачами, емульгаторами й антистатиками. Ну, нехай. Словом, нічого видатного і революційного у складі немає, це просто сонцезахисний крем, який не замінює собою крем звичайний. І віддавати за нього дві з чимось тисячі гривень сенсу нема (я купувала давно і зі знижкою).

Відразу зазначу, що у мене жирна шкіра обличчя, тому мені складно підібрати такий крем, який би не жирнив. І Медікейт не став "тим самим". Можливо, для сухої шкіри і підійде, але для комбінованої чи жирної не раджу - я сяяла, як оселедець в олії. Причому його ж треба багато за раз, щоби він дійсно виконував свої сонцезахисні функції, тому варіантів реально ніяких. Розподіляється дійсно легко, розводів майже не лишає, але ніяк не "всідається", не вбирається, не підсихає, просто лежить такою білою олією на поверхні шкіри. Відповідно, до обличчя липне абсолютно все - волосся, пил, дрібні мошки 🤦 Зачепиш випадково рукою - вже вся рука у білому кремі, тобто з обличчя злітає просто на раз. І, ясна річ, вибілює. Капітально. Попри те, що я від природи дуже бліда. Ну, це не було би такою вже проблемою, якби поверх нього можна було використати пудру чи тоналку, але ж він відразу витирається, щойно торкнешся шкіри. Крім цього, спф забивається у зморшки під очима і складки на шиї, утворюючи білі лінії. Словом, став мені черговим кремом для національного виду збочень "садо-городо", та й то сусіди по ділянці перепитували, що це зі мною 🤦 І ласт бат нот ліст. Щось у цьому спфі є таке, що страшенно подразнює очі. Вони в мене набрякали кожен раз, а сльози лилися рікою. Але у мене загалом чутливі очі, може, для когось буде й норм. Словом, ось такі враження. Втім, від сонця крем захищає, тут жодних претензій, проте якою ціною (і у прямому, і в переносному значенні)…
Дякую всім за увагу до мого допису! Пишіть, якими санскрінами користуєтеся ви ☺️ А в Anna_feerie улюбленцем є Hydropeptide, я пам'ятаю 😉