Олена ✨

Азелаїнова кислота. Моя фатальна помилка: я не знала про неї раніше

Азелаїнова кислота. Моя фатальна помилка: я не знала про неї раніше

Хоч багато написано про азелаїнову кислоту та її особливості, додам коротку преамбулу, бо для себе відкрила цю речовину лише наприкінці минулого року 👇

Що це таке?

Азелаїнова кислота – це природна речовина, що зустрічається в житі, пшениці та ячмені. Її також можна отримати синтетично.

Це дикарбонова кислота (не AHA/BHA кислота), яка діє шляхом пригнічення шкідливих елементів на верхніх шарах шкіри.

Для чого вона використовується?

Азелаїнова кислота використовується для лікування різних шкірних захворювань, включаючи:

  • Акне: вона допомагає вбивати бактерії, які викликають акне, і зменшує запалення.
  • Розацеа: зменшує почервоніння, запалення та видимі капіляри.
  • Пігментація та постакне: допомагає освітлити темні плями та вирівняти тон шкіри.

Які її переваги?

Азелаїнова кислота – це безпечний та ефективний інгредієнт для лікування багатьох шкірних проблем.

Вона добре переноситься людьми з чутливою шкірою.

Є одним із небагатьох інгредієнтів, які вважаються безпечними для вагітних і жінок, які годують грудьми.

Поєднується з іншими активами.

Пакування. Картонна коробочка, всередині якої міститься пляшечка з темного прозорого пластику з піпеткою. Мінімалістичний дизайн з виокремленням основних активів, які містяться у складі. Жодних українських наліпок на моєму взірці нема.

Є обмежувач, тож жодна краплина сироватки не буде пролитою.

Об’єм 30 мл.

Склад. Активні речовини, які виділяє виробник: азелаїнова кислота 10%, гіалуронова кислота, вітаміни B3 (ніацинамід) та В5 (пантенол)

Детальний склад для допитливих 👇

Aloe Barbadensis Leaf Extract (екстракт листя алое барбаденсіс) – зволожувач, емолент, заспокійлива дія,

Propylene Glycol – регулятор в’язкості, зволожувач, розчинник,

Azelaic Acid (10%) – протизапальні та бактеріостатичні властивості, депігментуюча дія,

Polysorbate 20 – емульгатор,

1,2-Hexanediol – розчинник,

Propanediol – зволожувач, розчинник (натуральна альтернатива традиційним гліколям)

Panthenol – заспокійлива дія, зволожувач,

Niacinamide (одна з форм вітаміну B) – освітлення шкіри, взаємодія із клітинами, зволожувач, антиакне,

Sodium Hyaluronate – зволожувач, ідентичний до шкіри інгредієнт,

Sodium Citrate – хелат,

Camellia Sinensis Leaf Extract (екстракт зеленого чаю) – антиоксидант, заспокійливі властивості,

Momordica Charantia Fruit Extract (екстракт карели або гіркого гарбуза) – антиоксидант, освітлення шкіри,

Sambucus Nigra Flower Extract (екстракт бузини чорної) – заспокійливі властивості,

Leontopodium Alpinum Extract (екстракт едельвейса альпійського) – антиоксидант, зволожувач.

Враження. Сироватка рідка, прозорого кольору, на дотик трохи жирненька. Їй потрібно дати трохи часу для впитування (після чого жирна плівка не відчувається). Для рівномірно нанесення вистачає 2-3 краплинок.

Азелаїнова кислота погано розчиняється у воді, тому виробник рівномірно має диспергувати її в косметичному засобі. Щодо сироватки Cos De Baha, при використанні незначні сліди білої речовини видно на обмежувачі та в піпетці (при прискіпливому дослідженні), але жодного разу порошкової чи кристалічної речовини не відчувалось під пальцями чи на шкірі, сироватка повністю однорідна.

Ефект. Основний мій запит – зменшення слідів від постакне та алергічних висипів, усунення поодиноких висипань. І так, ця сироватка працює в цьому плані. Сліди від прищів зникають суттєво швидше, наявні висипи загоюються, а тон шкіри поступово вирівнюється. Процес відбувається в максимально дружній до шкіри формі без жодного подразнення чи сухості – наче і не кислоту використовувала.

Засмучує лише один факт – те, що я не спробувала азелаїнову кислоту швидше. Але краще пізно, ніж ніколи, правда?