ДАРÍЯ КÓВАЧ

Убтан чи Ензимна пудра? Кому, що, для чого?

Убтан чи Ензимна пудра? Кому, що, для чого?

Я з убтаном знайома рік, власне як і з ензимною пудрою. Єдине, що ензимну пудру я замінила на Убтан, бо користувалась від Elizavecca і вона мені просто не сподобалась.

Мій окремий допис про косметику careful ось тут:

https://club.makeup.com.ua/post/4839/

А детальний огляд ензимної пудри тут:

https://club.makeup.com.ua/post/32615/

Порівняння і власний досвід буде в самому кінці,спершу розкажу про кожен засіб окремо

Убтан чи Ензимна пудра? Кому, що, для чого?

Це дуже дрібна суміш трав та глин, яка застосовується для вмивання. традиційний засіб для вмивання в Індії з тисячолітньою історією.

В Індії убтани крім догляду за шкірою застосовуються і в різноманітних ритуалах. Наприклад перед весіллям убтаном очищують тіло та душу наречених.

У убтанів є свої суттєві переваги в порівнянні з іншими засобами для вмивання.

  • це 100% натуральність.  Убтани не містять жодних навіть найм’якіших ПАРів, консервантів та інших функціональних добавок.
  • Він дійсно ретельно очищує. Постійне застосування убтану зробить шкіру гладкою.
  • Не пересушує шкіру та не руйнує природній ліпідний бар’єр шкіри.
  • Щоденні масажування шкіри під час вмивання убтаном посилюють кровообіг,  запускають процеси регенерації шкіри.

Основні складові убтану:

  • Лікарські трави – це основний компонент убтанів. Деякі убтани виготовляють з традиційних для Індії трав – шикакай, амла, нім та інші. Але зараз практикується виготовлення убтанів з місцевих трав таких як ромашка, череда, чебрець та інші.
  • Трави-сапоніни такі як  солодка, шикакай, мильнянка та інші доповнюють стандартний набір трав. Присутність таких трав дозволять змивати з обличчя жир, який є на шкірі.
  • Мука  в убтані прилипає до часточок бруду щоб потім бути змитою разом з ними. В убтанах найчастіше використовують нутову, вівсяну, рисову муку.
  • Глини добре абсорбують жир, забирають зі шкіри надлишок жиру та токсини.

Убтани всі різні, вони так само можуть не підходити, бути виготовленні не за правилами і тд.

Грубий помел, не ті трави використані, індивідуальна алергічна реакція і тд

Це сухий порошкоподібний продукт, який при змішуванні з водою утворює м’яку пінку для вмивання . По суті, ензимна пудра — це очищувальна пінка для вмивання і ніжний ексфоліант в одному флаконі. При цьому діє він набагато м’якше, ніж кислотні та механічні пілінги.

У складі містяться ензими — ферменти переважно рослинного походження, які добувають з багатьох овочів і фруктів. Найпопулярніші з них:

  • бромелайн, що добувається з ананаса;
  • папаїн — з папайї;
  • фіцин — з інжиру.

Головне завдання ферментів — порушити зв’язки «зайвих» білків, ліпідів (себуму) і шкірного «сміття» (ороговілих клітин і забруднень), не ушкоджуючи при цьому природного захисного шару шкіри. Завдяки цій їхній властивості ензимна пудра просто створена для ефективного глибокого очищення і пілінгу.

Якого ефекту можна досягти, якщо ввести ензимну пудру в догляд?

  • вирівняти текстуру і мікрорельєф шкіри
  • поліпшити колір обличчя;
  • позбутися чорних цяток;
  • зменшити кількість запалень і комедонів;
  • отримати ідеально гладку і сяючу шкіру без лущення.

Це універсальний засіб . Підходить ензимна пудра для будь-якого типу шкіри, включно з чутливою, сухою та проблемною.

Консистенцію засобу можна регулювати самостійно, все залежить від того, який ефект хочете отримати.

У мене обидва засоби від українських брендів. Убтан від careful cosmetics, а ензимна пудра від Marie Fresh. Цінова категорія у них практично однакова

Принцип майже однаковий і те,і те у вигляді порошку, який треба нанести на руку і зʼєднати з водою.

Але

Убтан-це суміш трав, а ензимна пудра-білий порошок

Убтан перетворюється на масу, ніби маска

А от ензимна пудра перетворюється на пінку

Убтан варто потримати хвилинку на обличчі,пудра ж цього не вимагає

Розхід у них в принципі ідентичний, економний

Що по відчуттям?

Тут треба дивитись уже на мою шкіру

Після убтану моя шкіра помітно червоніє, зі мною вітаються судинки. Мені здається,це через доволі крупні часточки,хоча вмиваюсь я максимально акуратно і не тру обличчя

Шкіра гладенька мʼяка і пружна

Після ензимної пудри абсолютно жодних неприємних відчуттів, просто вмилась пінкою але обличчя як чиста тарілочка виблискує. Почервоніння мінімальне і судини не проявляються

Очищення гарне дають обидва засоби, шкіра набагато кращий вигляд має з використанням засобів

І тут обирати кожному окремо.

Я б не радила Убтан чутливій шкірі, або якщо і розглядати його, то ретельно підбираючи. Щоб був правильний склад, дуже дрібний помел.

Все ж, мені здається, Сareful не ідеально виготовили його. Бо часточки доволі крупні. Та Убтанів така величезна кількість, що точно знайдете свій. (А підбірку я залишила вище)

Ензимна пудра - підійде всім,бо це просто пінка, яка ніжно але дуже ретельно прибирає бруд.

Так, тут теж треба обирати ретельно, щоб не було чогось шкідливого в складі

Але з нею легше, вона комфортніше

Ну і якщо вже на те пішло, то Убтан-це індійський продукт (походить звідти), а ензимна пудра корейська. Тут вам вирішувати кому ви довіряєте більше)

Я все ж надаю перевагу ензимній пудрі, мені вона комфортніша і шкіра краще себе почуває після вмивання

А ви напишіть, що оберете для себе

Обіймаю💌