Сонцезахисні засоби SPF Madara для обличчя

Сонцезахисні засоби SPF Madara для обличчя

Бренд не на слуху, і, на мою думку, це незаслужено, адже він однозначно вартий уваги. Madara - це латвійський бренд декоративної й доглядової косметики, що позиціонує себе як органічний, має відповідні сертифікати Ecocert і Cosmos, дбає про перероблення упаковок. Я наштовхнулася на їхню продукцію, коли шукала сонцезахисні засоби на фізичних фільтрах у не нано-формі (їм довіряю більше, ніж хімічним), а в Madara їх цілий асортимент. У виборі сонцезахисних засобів вирішальним фактором для мене також є країна-виробник, оскільки не в усіх країнах світу затверджені чіткі критерії, яким має відповідати сонцезахисний крем. У сенсі регулювання цієї сфери найбільшого прогресу досягли Австралія та ЄС, тому їхнім санскрінам можна стовідсотково довіряти. ЄС узагалі має найсуворіші та найдетальніші регламенти й директиви щодо виробництва косметики, і там дуже серйозно стежать за їхнім виконанням, тому, якщо європейський бренд називає себе органічним, то це означає, що він пройшов дуже багато суворих перевірок, і він дійсно відповідає низці критеріїв. Ну, і конкретно про санскріни, то тут теж є відповідна директива ЄС, яка регламентує відсоткову частку фото фільтрів у кремі, і стежить за тим, щоб заявлений рівень SPF відповідав дійсності. У цьому контексті згадаймо про скандал навколо корейського сонцезахисного крему Purito, що прогримів на весь світ кілька років тому. Лабораторне дослідження цього популярного санскріну з SPF 50 на фізичних фільтрах показало, що на ділі в ньому немає і половини заявленого SPF! І це при тому, що його вже не один рік успішно продавали у всьому світі 🤦 Словом, коли йдеться про санскрін, то нам як споживачам треба бути дуже пильними, адже це наш найважливіший доглядовий і захисний продукт.

Сонцезахисні засоби SPF Madara для обличчя

Моїм першим знайомством було сонцезахисне молочко для тіла SPF 20, далі два креми для обличчя з SPF 30 і 50, а також відносно новий продукт - сонцезахисний стік SPF 50. Вся продукція на мінеральних фільтрах, отже, захищає і від UVA, і від UVB променів і дає стабільніший захист від сонця. От про продукти для обличчя хотілося би вам розповісти детальніше.

Санскрін із тінтом (відомий прийом виробників мінеральних санскрінів, щоб замаскувати вибілювання, яке дають мінеральні фільтри). За текстурою та кольором дуже нагадує СС-крем. Текстура ніжна, це напівкрем-напівмолочко, колір універсальний, бо на шкірі він неначе розчиняється, підлаштовується під колір шкіри. У мене обличчя дуже бліде, але цей крем не давав ефекту маски і не створював контрасту. Лягає класно, не підкреслює пори, не забивається у зморшки під очима (це ледве не вперше в мене!). Запах, щоправда, не дуже. Відчуваються ароматизатори (Madara, навіщо, для чого?.. ви ж такі супернатуральні… ех…). Пахне кислувато, ніби суміш цитрусових ефірок, плюс іще щось. Такоє. Але зі своїми функціями впорався на всі сто. Захищає дійсно чудово. Правда, я ж його теж не жаліла (відоме правило "двох пальців"). Мої чутливі очі не подразнював. Але, звісно, для мене як для власниці жирної шкіри обличчя знайшовся один дуже суттєвий мінус - крем жирнить. Тому, як на мене, це більше опція для нормальної шкіри. Подивимося, що у нас зі складом:
Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Juice - як вам сік алое, а не вода, на першому місці? Як на мене, круто!
Zinc Oxide - оксид цинку, мінеральний фото фільтр (за стандартами ЄС його має бути 10-25%),
Isoamyl Laurate - емолент, натуральна альтернатива силікону,
Dicaprylyl Carbonate - емолент, допомагає сонцезахисним фільтрам рівномірніше розподілятися, робить формулу легшою,
Glycerin - гліцерин, зволожувач,
Beeswax - бджолиний віск,
Lecithin - лецитин, емолент,
Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate - емульгатор,
Silica - кремнієва пудра для матування,
Cellulose - целюлоза, матує, загущувач,
Dracocephalum Ruyschiana (Dragonhead) Cell Culture Extract - екстракт клітин маточника вузьколистого,
Quercus Robur (Oak) Bark Extract - екстракт кори дуба,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract - екстракт виноградної кісточки,
Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate - два види гіалуронової кислоти,
Sodium Chloride - сіль харчова,
Aroma - ароматизатор 😭,
Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil - олія насіння малини,
Sorbitan Caprylate - емульгатор і підсилювач дії консервантів,
CI 77492 (Iron oxide) - оксид заліза, барвник,
Palmitic acid, Stearic Acid - жирні кислоти,
Propanediol - розчинник,
Benzoic Acid - консервант,
CI 77499 (Iron Oxide) - ще один оксид заліза,
Aqua - вода,
Ascorbyl Palmitate - дуже слабенька форма вітаміну С,
Sodium phytate - стабілізатор формули, нейтралізатор металевих іонів,
Tocopherol - вітамін Е,
Potassium Hydroxide - луг, вирівнювач pH,
Benzyl Salicylate - ароматизатор, алерген 😭,
Limonene, Citral, Linalool, Eugenol - ароматизатори на основі ефірних олій, алергени і подразнювачі (от для чого?! Питання до 99% виробників косметики).
Отже, загалом, якби не ароматизатори, то склад просто чудовий. Фактично це не просто сонцезахисний крем, а і зволожувальний крем водночас. Для нормальної й нечутливої шкіри обличчя рекомендую.

А от цей виявився не дуже. Текстура щільніша, ніж у попереднього, а колір більш насичений із яскравим персиковим підтоном. Якщо брати достатню кількість за раз, то лягає маскою, провалюється у пори і підкреслює їх, збивається у зморшках, підкреслює пушок на обличчі. Дає (принаймні мені) дуже неприродний колір обличчя, от не знаю, як описати (та й фото не передає), але неначе маска з кольорової глини, змішана з олією. Пахне так само інтенсивно і кисло, плюс мені дуже жирнить. Звісно, все це індивідуально, але мені геть зовсім не підійшов. Подивимося склад:
Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Juice - база цього крему теж на сокові алое, що звучить круто,
Zinc Oxide - оксид цинку, мінеральний фільтр,
Dicaprylyl Carbonate - емолент, допомагає сонцезахисним фільтрам рівномірніше розподілятися, робить формулу легшою,
Isoamyl Laurate - емолент, натуральна альтернатива силікону,
Titanium Dioxide (CI 77891) - діоксид титану, теж мінеральний фільтр, але цифри в дужках підказують нам, що тут він у ролі барвника,
Polyglyceryl-3 Polyricinoleate - емульгатор,
Oryza Sativa (Rice) Bran Oil - олія з рисових висівок,
Silica - кремнієва пудра для матування,
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax - соняшниковий віск,
Rhus Verniciflua (Sumac) Peel Cera - віск лакового дерева,
Butylene Glycol - розчинник,
Jojoba Esters - ефіри воску жожоба, емолент,
Sodium Chloride - сіль харчова,
Aroma - ароматизатор 😭,
Xanthan Gum - ксантанова камедь, загущувач, стабілізатор,
Sodium Dehydroacetate - консервант,
Citric acid - лимонна кислота,
Caprylic/Capric Triglyceride - похідна кокосової олії та гліцерину,
Dracocephalum Ruyschiana (Dragonhead) Cell Culture Extract - екстракт клітин маточника вузьколистого,
Quercus Robur (Oak) Bark Extract - екстракт кори дуба,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract - екстракт виноградної кісточки,
CI 77492 (Iron oxide), CI 77499 (Iron Oxide) - барвники (оксиди заліза),
Ascorbyl Palmitate - слабенька форма вітаміну С,
Tocopherol - вітамін Е,
Aqua - вода,
Sodium phytate - стабілізатор формули, нейтралізатор металевих іонів,
Hydrogenated Lecithin - емульгатор, стабілізатор,
Lecithin - емульгатор, стабілізатор,
Glycolipids - кондиціонер,
Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate - два види гіалуронової кислоти,
Linalool, Limonene, Citral - ароматизатори (знову…).
От ніби на перший погляд за інгредієнтами не дуже відрізняється від спф 30, але на ділі виявилися абсолютно різні продукти, схожі лише запахом.

З'явився в асортименті бренду минулого року. Формат сонцезахисного стіку є відносно новим, але вже популярним продуктом багатьох брендів, адже ним дійсно дуже зручно користуватися, і без проблем можна оновлювати захисний шар навіть десь у місті, на ходу. Ясна річ, що моя допитливість мене відразу схилила до покупки. Але водночас мене не покидали сумніви, чи гарантує цей стік достатній захист, адже тут, на відміну від формату крему, неможливо відміряти кількість використаного за раз продукту. Отже, чи достатньо всього двох шарів? Та і знати б точний відсоток оксиду цинку у формулі для впевненості, адже, погодьмося, два шари захисту з 25% оксиду цинку - це куди надійніше, ніж два шари з 10%... Коли йдеться про захист від сонця, то я параноїк, тож вирішила з'ясувати все безпосередньо у бренда (скріншоти докладаю). Ага, так мені й розказали про частку оксиду цинку, а потім наздогнали і ще раз розказали 😠 От що це за таємниці?! А сумлінні бренди прямо на упаковці пишуть відсотки. До речі, у США на упаковках усіх сонцезахисних засобів обов'язково мають бути зазначені відсотки активних інгредієнтів (тобто фото фільтрів). На жаль, законодавством ЄС таке маркування не передбачене. Словом, відповідь Мадари мене аж ніяк не заспокоїла, а тільки підсилила мою невпевненість. Але, по правді кажучи, з цим стіком моє обличчя зовсім не засмагло, а пігментні плями не стали інтенсивнішими, що загалом свідчить про хороший захист. Стік доволі твердий, але при контакті зі шкірою неначе трохи тане, тож розподіляється доволі легко, розводів практично не лишає (пальцями злегка поправляю зону навколо носа, тут сам формат засобу не дає рівномірно покрити ніс). Колір віддає трохи у жовтий, але на моїй блідій шкірі він майже непомітний, дає ефект СС-крему. Злегка маскує постакне. З усіх мадарівських спфів має найменш виражений запах (він уже не кислий, а от просто такий легкий косметичний, як у більшості помад, наприклад) і найменше жирнить. Але з ним можу відчувати певну стягнутість навколо очей, тож засіб явно підсушує, отже, підійде більше для жирної та комбінованої шкіри. Загалом ним задоволена найбільше. Не ідеал, звісно, але принаймні на міжсезоння точно хороший варіант. Подивимося склад:
Zinc Oxide - оксид цинку, мінеральний фільтр,
Oryza Sativa (Rice) Bran Oil - олія рисових висівок,
Dicaprylyl Carbonate - емолент, допомагає сонцезахисним фільтрам рівномірніше розподілятися, робить формулу легшою,
Isoamyl Laurate - емолент, натуральна альтернатива силікону,
Titanium Dioxide (CI 77891) - діоксид титану, теж мінеральний фільтр, але цифри в дужках підказують нам, що тут він у ролі барвника, тож для захисту від сонця його тут мало,
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax - соняшниковий віск,
Rhus Verniciflua (Sumac) Peel Cera - віск лакового дерева,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil - олія жожоба,
Jojoba Esters - ефіри воску жожоба, емолент,
Silica - кремнієва пудра для матування,
Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter - олія какао,
Aroma - ароматизатор 😭,
Tocopherol - вітамін Е,
Hippophae Rhamnoides (Sea-buckthorn) Fruit Extract - екстракт обліпихи,
Nigella Sativa (Black Cumin) Seed Oil - олія чорного кмину,
CI 77492 (Iron oxide), CI 77499 (Iron Oxide) - оксиди цинку, барвники,
Glycolipids - кондиціонер,
Glycosphingolipids - кондиціонер, емолент,
Aqua - вода,
Geraniol - ароматизатор з ефірних олій, алерген і подразник 😭
Загалом бачимо, що склад стіку містить набагато менше сумнівних компонентів, тож цей продукт виграє в решти ще й у цьому сенсі.
Дякую всім за увагу до мого допису і, як завжди, запрошую до обговорення теми 😘