Хаiт Маргарита

Як правильно мити і доглядати пензлі для макіяжу

Як правильно мити і доглядати пензлі для макіяжу

Почнемо з того як часто треба мити свої пензлі для макіяжу?

📌 Пензлі для кремових текстур та спонжі - бактерії та грибок процвітають у вологих умовах, тому такі пензлі треба мити кожного разу після їх використання! Це святе правило для всіх, хто хоче зберегти свою шкіру в гарному стані і не маятися висипами та шкірними інфекціями 🥰

📌 Пензлі для сухих текстур - при умові, якщо це суто ваш інструмент і ніхто інший їм не користується, треба мити раз на два тижні (це прям максимум). Частіше - можна, рідше - ні! 🙅🏻‍♀️ Часточки косметики, які забиваються між ворсинками, дуже псують ворс, тому, якщо регулярно мити пензель, він буде довго залишатися як новий.

Чим мити?

📌 Що стосується пензлів для тонального, я мию такі пензлі двома засобами: спочатку засобом для миття посуду ( типу Fairy), а потім рідким милом. Зараз поясню чому так.👌🏻

Всім відомо, що тональний - це емульсія: якщо, казати дуже примітивно, то це суміш води та масла. І нам дуже потрібно гарненько розчинити жирову складову,яка залишилася на пензлі. У цьому нам дуже допоможе Fairy, а поооотім, нам цей засіб треба змити з пензля,тому я ще раз домиваю вже звичайним рідким милом.

📌 Всі інші пензлі я мию звичайним рідким милом під теплою водою.

ДОРЕЧІ! Дуже люблю і вам рекомендую мило Safeguard з антибактеріальним ефектом. Вимиває дуже м'яко і якісно. 👍

Ще прикріплюю засіб для миття пензлів, але про нього поговоримо трохи пізніше. Спочатку про правильне та якісне миття!

Переходимо до покрокової інструкції з миття💦

1. Намочіть ворс пензля під теплою водою.

На протязі всього миття - ТРИМАЙТЕ ПЕНЗЕЛЬ РУЧКОЮ ДОГОРИ, ВОРСОМ ДОНИЗУ, щоб вода не потрапляла всередину - на місце склеювання волосинок.

Якщо пензель великий та пухнастий, гарненько розгрібайте пальчиками ворс, щоб все добре намокло.

2. Капаємо пару крапель рідкого мила на долоню, беремо намочений пухнастий пензель, ставимо на долоню ворсом вертикально вниз та прокручуємо масажними рухами до утворювання піни. Якщо пензель плаский, то не крутимо його, а намилюємо по довжині ворса.

Я залишаю пензлі в такому вигляді на 3-5 хвилин, щоб мило встигло попрацювати)

3. Добре змиваємо водою. Вода, яка ллється з пензля повинна стати прозорою,а ворс візуально чистим.Перепровіряйте чистоту всередині пензля, там часто не домиваються забруднення😉 Буває таке,що одного миття недостатньо і я намилюю ще раз і ще раз змиваю)

Після змивання, прибираю зайву воду з пензля, проводячи пальцями вздовж ворса.

Але тут є правило - сильно не затискати, щоб залишки води не піднімалися на місце склеювання ворсинок!!

4. Промокніть (але сильно не затискайте!) пензель паперовим рушником для видалення зайвої вологи. Накінечник біля основи ворсу важливо утримувати в сухому вигляді. Це попередить «облисіння» пензлика. Ще я завжди протираю насухо і ручки також, щоб вони теж були чистесенькими і гарно зберігалися🥰

На пухнасті пензлики при сушінні я часто надягаю брашгард - це така сіточка, яка дозволяє пензлику висихати і одночасно утримувати свою бездоганну форму , не розпушуючись і не заминаючись. 👌

Сушити пензлі потрібно в положенні як на відео : коли ворс звисає з поверхні! ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!! ☝🏻☝🏻☝🏻 При такому сушінні ворс зберігає первозданну форму, не заминається та пензель висушується правильно і рівномірно! ❤️

Якщо ви - лінива дупця і не бажаєте мити пензель для тонального кожного дня, купіть собі специалізований рідкий засіб для швидкого очищення пензлів. Там все просто - налийте в кришечку трохи засобу, занурьте ворс пензля у засіб, та гарненько протріть його об сухий паперовий рушник до тих пір, поки рушник перестане бруднитися.

Через хвилин 5 -10 пензель буде готовий до використання.

АЛЕ!‼️ ‼️ Таке очищення НЕ ЗАМІНЮЄ ❌ якісного миття, а іноді може псувати ваш пензель (особливо,якщо в засобі забагато спирту і він дуже жорсткий та агресивний)

Так шо, треба мити все одно. 😁

Як працюючий майстер макіяжу, можу вам сказати, що миття пензлів вже увійшло у звичку.

Але все одно, я впевнена, що кожен візажист мріє заробляти стільки, щоб найняти собі спеціальну людину,яка буде мити гору пензлів замість нього😂😂😂

Сподіваюся, що з вашою маленькою купкою ви впораєтесь самі, особливо після такої докладної інструкціі 😉😉

Якщо залишилися питання - пишіть у коментарях та зізнавайтеся - як часто ви миєте свої пензлики? 😌