Weleda Edelweiss Sunscreen Lotion SPF 30

Weleda Edelweiss Sunscreen Lotion SPF 30
Weleda Edelweiss Sunscreen Lotion SPF 30

Привіт усім! Ми всі знаємо, що захист від сонця - це наш головний анти-ейдж, а з настанням весни йому треба приділяти ще більше уваги, тож продовжую досліджувати мінеральні сонцезахисні засоби і сьогодні хочу розповісти про своєрідну "класику" мінерального захисту від сонця - Weleda Edelweiss Sunscreen Lotion SPF 30. Крім нього є ще SPF 50. Я пробувала обидва і можу сказати, що вони абсолютно нічим не відрізняються (ну, крім рівня спф, ясна річ, але ж ми знаємо, що різниця між спф 30 та спф 50 становить усього лише 1%). Плюси цих сонцезахисних засобів у тому, що вони базуються на мінеральних не нано фільтрах і не містять ароматизаторів. Мінуси, ясна річ, теж є: спирт у складі й вибілюючий ефект.
Про переваги мінеральних фільтрів у не нано формі розповідає Dr Bernhard Irrgang. Нано форма – це мінеральні сонцезахисні часточки розміром 1-100 нанометрів (1 нанометр – 0.000001 мм). Нано часточки небезпечно вдихати, плюс є побоювання, що вони проникають углиб організму, де можуть формувати небажані комплекси з білками і провокувати утворення вільних радикалів (утім, як пишуть в INCI Decoder, це все ще не доведено, а експериментальне дослідження 2009 року, проведене in-vivo й in-vitro, не довело проникнення нано часточок оксиду цинку і діоксиду титану вглибину). Але, з іншого боку, що більшими є мінеральні часточки, то сильнішим є ефект вибілювання, оскільки мінеральні фото фільтри є міні щитами, які віддзеркалюють сонячні промені (заради справедливості трошки не погоджуся з Dr Bernhard Irrgang, оскільки дослідження 2016 року показало, що фізичні фільтри здебільшого не відбивають, а поглинають сонячне світло, як це роблять хімічні, однак певну частину все-таки саме відбивають, ок). Звідси і недоліки сонцезахисного засобу від Weleda, які виробник, до речі, чесно вказує на своєму сайті: залишає біло-блідий слід на шкірі, важко розподіляється по шкірі. І те, і те - абсолютна правда і стосується обох сонцезахисних засобів від Веледи. Перевагами своїх сонцезахисних продуктів виробник уважає:
- високий рівень захисту від сонця одразу після розподілення на шкірі,
- водостійкість,
- те, що засіб підходить усім типам шкіри,
- те, що засіб добре "прилипає" до шкіри і довго тримається,
- сертифікат NATRUE.
Чи правда це - з'ясуємо згодом. А спершу, як завжди, проведемо "препарування" продукту 😁

Weleda Edelweiss Sunscreen Lotion SPF 30

Пластиковий тюбик на 150 мл зі зручним ковпачком. Крем вичавлюється легко, кришечка відкривається теж легко.

Біла паста без явного запаху (трохи відчувається запах кокосової олії та спирту). Як і попереджав виробник, дуже щільна, розподіляється важко, втирати треба ретельно.

Традиційно проаналізуємо, що всередині (нагадаю, список інгредієнтів за INCI йде від того, якого в засобі найбільше, у порядку зменшення).
Water (Aqua) - напевне, найпоширеніший інгредієнт у косметиці. Воду в косметиці використовують очищену і деіонізовану, що допомагає їй зберігатися довше (отже, коли маркетологи гордо пишуть у списку інгредієнтів, що їхня вода очищена і деіонізована, то це лише рекламний трюк, адже вона і без того в усій косметиці така);
Caprylic/​Capric Triglyceride - емолент, похідна кокосової олії та гліцерину. Має легку текстуру, робить продукт м'яким;
Titanium Dioxide - мінеральний сонцезахисний фільтр. Згідно з INCI Decoder діоксид титану є одним із найнадійніших і найкращих фото фільтрів ever: він забезпечує захист широкого спектру (290 - 350 nm - від променів UVB й UVA II і, щоправда, не настільки добре, від променів 350-400 nm, тобто UVA I). Окрім цього, він дуже стабільний (за що я загалом і надаю перевагу фізичним фільтрам). Діоксид титану у не нано формі дуже безпечний, не подразнює шкіру;
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil - соняшникова олія, одна з найпопулярніших рослинних олій у косметиці; для більшості людей некомедогенна. Емолент, багата на жирні кислоти плюс має відновлювальні властивості: Leslie Bauman у Cosmetic Dermatology відзначає, що вже після одного топічного використання соняшникової олії значно прискорюється відновлення шкірного бар'єру протягом години, й ефект триває ще 5 годин;
Alcohol - спирт. А ось і він 😥. Дуже шкода… Так, він чудовий розчинник і знезаражувач, але. Але він висушує шкіру і пошкоджує шкірний бар'єр. Я зазвичай категорично уникаю косметичних засобів зі спиртом. Чому зрадила своєму принципу тут? Бо мені терміново потрібен був захист від сонця, а з доступного на той момент була тільки Веледа;
Glycerin - зволожувач, ідентичний шкірі, захищає шкіру від подразнень, допомагає відновити шкірний бар'єр;
Cocos Nucifera (Coconut) Oil - кокосова олія, емолент, містить насичені жирні кислоти, рятівник для дуже сухої шкіри й атопічного дерматиту. Окрім цього, є дослідження про перспективність використання кокосової олії для загоєння ран. Із мінусів: є високий ризик комедогенності;
Polyglyceryl-3 Polyricinoleate - емульгатор рослинного походження;
Polyhydroxystearic Acid - емульгатор, що допомагає часточкам мінеральних фільтрів рівномірніше розподілятися, а також підсилює сонцезахисну функцію;
Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables - похідна оливкової олії;
Butyrospermum Parkii (Shea) Butter - олія ши (каріте), емолент, відновлює і захищає шкіру, багата на антиоксиданти;
Stearic Acid - емолент, жирна кислота;
Leontopodium Alpinum Flower/​Leaf/​Stem Extract - екстракт едельвейсу (звідси, власне, і назва самої серії сонцезахисних засобів; однак, як можемо судити з місця цього екстракту у списку інгредієнтів, його тут явно небагато);
Magnesium Sulfate - стабілізатор емульсії, зв'язувальний агент;
Lactic Acid - молочна кислота, одна з AHA-кислот, що допомагає в ексфоліації, покращенні текстури і пружності шкіри; тут, однак, усе вказує на те, що вона виконує всього лише функцію консерванта;
Hydrogenated Rapeseed Oil - гідрогенізована ріпакова олія, емолент;
Glyceryl Caprylate - консервант рослинного походження;
Sodium Caproyl/​Lauroyl Lactylate - знезаражувач, ПАР;
Alumina - оксид алюмінію, допомагає часточкам діоксиду титану рівномірніше розподілятися, запобігає їхньому злипанню.
Погодьмося, якби не спирт, то причепитися взагалі не було б до чого. Ну, хіба що кокосова олія, яка для багатьох людей є комедогенною.

Насамперед, повертаючись до обіцянок виробника, хочу підтвердити хороший рівень захисту і "мертву хватку" крему на шкірі - він дійсно тримається весь день, лишається на шкірі навіть після контакту з водою, і його прямо реально непросто змити зі шкіри. Це все чудово, як я люблю 😁. Але. Виробник не збрехав і про недоліки свого продукту. Його дійсно доволі важко розподілити по шкірі, він дуже в'язкий і густий, лишає розводи. Не забуваємо і про дуже-дуже-дуже сильний ефект вибілювання, тож для обличчя його використовувати можна, звісно, але краще, щоб ніхто вас після цього не бачив. На останньому фото здогадайтеся, на якій ділянці шкіри санскрін із легким тінтом від Мадари, а на якій - Веледа 😅. Впевнена, не помилитеся 😆. Коли я в особливо грайливому настрої, то можу намастити ним обличчя, коли перебуваю за містом, полякати рідню і сусідів у селі. У місті санскрін стає у пригоді для відкритих ділянок рук і ніг (якщо добряче розтерти, то око не ріже, але в мене дуже бліда шкіра, на темнішій буде контраст). Словом, продукт специфічний і недаремно орієнтований на дітей, адже батькам легко бачити, чи достатньо крему на дитині, чи не пропустили якусь ділянку шкіри.
Всім дякую, що дочитали! Бережіть себе і свою шкіру й захищайте її від сонця! З весною!!! 🥰