Догляд за шкірою обличчя з вітиліго

Догляд за шкірою обличчя з вітиліго
Догляд за шкірою обличчя з вітиліго
Догляд за шкірою обличчя з вітиліго
Догляд за шкірою обличчя з вітиліго

Привіт усім членам нашого елітного клубу! Сьогодні хочу поділитися своєю історією про те, як варто і не варто доглядати за шкірою з вітиліго.
Вітиліго - це стан шкіри, коли вона місцями втрачає свій пігмент, і на ній з'являються білі плями. Причини появи вітиліго достеменно невідомі (це генетична схильність), впливу на здоров'я воно не має і створює суто естетичний дискомфорт. За даними Вікіпедії вітиліго спостерігають в 1% населення світу (тут у Мейкап Клубі теж читала коментарі деяких дівчат, що вони мають цю проблему). Специфічного лікування немає (хіба що пересадка меланоцитів, але це сильно складно і дорого). Вікіпедія пише про топічні кортикостероїди і фототерапію (і те, і те особливого ефекту не дає, ще й може мати негативні наслідки для шкіри), але при цьому як трітмент також зазначає використання санскрінів і… мейкапу (класний трітмент, що тут сказати…). Напевне, найтиповішою ділянкою тіла, на якій з'являється вітиліго, є руки. Думаю, багатьом із нас доводилося бачити руки з білими плямами на пальцях і кистях. Але може й особливо "пощастити" з вітиліго на обличчі; у такому разі це вже створює більшу естетичну проблему. Напевне, найвідомішою людиною з вітиліго на обличчі є модель Winnie Harlow, яка до всього ще й має смагляву шкіру, тож білі ділянки вітиліго на ній дуже-дуже помітні. "Пощастило" в цьому сенсі й мені: десь із чотири роки тому я помітила в себе білі плями коло зовнішніх кутиків очей. Спершу грішила на крем і відмовилася від нього (на той час я ще абсолютно не цікавилася засадами skincare, інгредієнтами і станами шкіри, засмагала, мастила на себе рожеві Clinique для очей та обличчя, вмивалася водою і раз на тиждень шкрябала себе скрабом). Потім додумалася підставляти своє обличчя під сонце, щоб воно рівномірно засмагло, у тому числі й ці білі ділянки (ох, аж боляче згадувати про той дурний період, ніколи, НІКОЛИ не повторюйте моїх помилок). У результаті білі плями стали рожевими ("згоріли"), а через декілька днів - знову білими; решта ж обличчя засмагла, від чого вітиліго стало ще помітнішим і почало привертати увагу оточуючих. І дуже дошкуляли ці питання і коментарі типу "ой, а що це у тебе за білі плями на обличчі?" чи "ой, а ти бачила, що в тебе навколо очей якісь білі розводи?". Ні, звичайно, не бачила. Дякую, кеп. Тоді я придумала ще одне знущання з себе: зафарбовування білих плям хною чи йодом (вибач, шкіро!!!). Але прикол у тому, що навіть ці агресивні барвники тупо не бралися на білі ділянки шкіри ( напевне, шкіра з вітиліго не сприймає жодних пігментів узагалі, бо "з'їдала" і тоналку теж), тож трималися буквально 15-20 хвилин, і все, знову сильний контраст, знову зайва увага оточуючих. Благо, потім почався карантин і дистанційна робота з дому, то ці дурні коменти припинилися, а я заглибилася у тему грамотного догляду за обличчям. І перший висновок, сумний, але доволі очікуваний - раз уже вітиліго з'явилося, то воно вже нікуди з цих ділянок не дінеться. Отже, жоден специфічний трітмент для вражених ділянок шкіри сенсу не має. Відповідно, все, що в моїх силах - це зробити контраст між знебарвленими ділянками і рештою шкіри мінімальним. Отже, робота над відбілюванням шкіри обличчя й акцент на захист від сонця (тоді нарешті до мене дійшло, що спф треба завжди і побільше). Тож відтоді я і налягаю на вітамін С і ніацинамід, час від часу розбавляючи все це діло кислотами і ретиноїдами (але від останніх двох ефект у мене менший, ніж від перших). Активи використовую в тому числі і на вражених ділянках шкіри (повторюся, єдиний прояв вітиліго - зовнішня втрата пігмента, на чутливість шкіри та її функції воно ніяк не впливає). З моїми білими плямами жодних змін не сталося, зате загальний тон шкіри я змогла максимально наблизити до білого, тож, коли використовую мінеральний санскрін чи санскрін із тінтом, моєї проблеми практично не видно. На фото моя шкіра з мінеральним санскріном Madara, що дає незначний вибілювальний ефект.
Ось така моя історія. Отже, можу вивести найефективнішу формулу співіснування з вітиліго: кислий вітамін С і чистий ніацинамід (від них бачу найпомітніше відбілювання) і санскрін із тінтом. Але в першу чергу, звичайно, любити себе і свою шкіру і ніколи не експериментувати з нею.
Всім дякую за увагу до мого допису! І ще маю таку невеличку пропозицію: переходьмо всі на "ти", ок? Ну, принаймні до мене так точно звертайтеся на "ти" 🤗

Догляд за шкірою обличчя з вітиліго
Догляд за шкірою обличчя з вітиліго
Догляд за шкірою обличчя з вітиліго