Anna_feerie

Свідоме споживання або прокинувся - потурбуйся про свою планету 💚 #свідомакраса

Свідоме споживання або прокинувся - потурбуйся про свою планету 💚 #свідомакраса

Тема турботи про довкілля давно мене займає, адже, побачивши одного разу пластикові гори в океані, птахів та риб, котрі загинули через забруднення їхнього середовища – це неможливо забути. Тому я почала вивчати тему розумного споживання, сортування відходів та знаходити еко-альтернативи для своїх звичних б’юті-предметів.

Філософія Zero waste базується на принципах reduce – reuse – recycle (скоротити – використати повторно – переробити). Тож, ось мої невеличкі кроки в бік збереження довкілля:

1) Я використовую банки від косметики повторно – великі пластикові таці (як, наприклад, від масок Garnier Superfood) відправляються в гараж, там чоловік зберігає різні гвинтики, саморізи та інший монтажний скарб)). Баночки меншого розміру я використовую, щоб зробити відливанти косметики для близьких та подруг (таким чином, наприклад, вже купа моїх знайомих дівчат отримали стартовий набір для Curly Girl Method і побачили, якими кльовими можуть бути їхні кучері).

Свідоме споживання або прокинувся - потурбуйся про свою планету 💚 #свідомакраса
Свідоме споживання або прокинувся - потурбуйся про свою планету 💚 #свідомакраса

2) Придбала багаторазові котонові диски – це така заміна звичним ватним дискам (бо, як відомо, виробництво бавовни потребує доволі багато ресурсів). Особливо я оцінила ці штучки на початку минулого року, коди було неможливо купити щось.

3) Також більшість рідких текстур я наношу руками (тонери, есенції та ін.), так і продукт економиться, і не треба зайвих девайсів.

4) Еко-сумки – то моя любов. Адже в них зручно носити не тільки косметику з Нової пошти, а й будь-які інші продукти. В мене є чудова сумочка від Makeup, а ще купа інших варіантів. Один з них – це сумки-трансформери австралійського бренду Envirosax, які дуже зручні, міцні, легко миються та мають класний дизайн.

5) Ще один пункт: миючі засоби для прання, очищення кухні, мило і т.д. Я використовую саме натуральні продукти, адже знаю, що надлишок ПАВ, який потрапляє в стокові води, також наносить шкоду довкіллю. Вже багато років користуюсь продуктами від White Mandarin (це наш український бренд, в якого багато дуже класних знахідок. В мене завжди є рідки порошки для прання/для вовни та делікатних тканин, спрей для кухні, спрей для ванної кімнати, відбілювач (він просто шикарно працює), рідке мило.

6) До війни я сортувала відходи (бо часто косметика приходить запакована в купу коробочок, то ж вони йшли в корзину до паперу і потім потрапляли на переробку). Чекаю на момент, коли зможу повернутися до цією звички та хочу розширити перелік матеріалів, що можна здати.

7) Також по можливості купую еко зубні щітки з бамбуку (але тут на любителя, адже вони доволі м’які), зубний порошок (в Lush класні таблетки), флос, мочалки з люфи. Сюди ж слід додати відмову від одноразових горняток для кави (бо маю термокружку), ще прошу не додавати соломинку в напої, бо вони важко переробляються. Пластиковий посуд також виключений з обігу.

8) Натуральні гігієнічні засоби, що компостуються – це моє відкриття! Для себе обрала прокладки українського бренду Feel Fine, докладніше про них писала ось тут: https://club.makeup.com.ua/post/3045/

9) Ще один момент – ватні палички, так, поки відмовитись від них повністю не вдається, але замість пластикової основи обираю дерев’яну.

Ось такий вийшов список, сподіваюсь, вам було цікаво читати і, можливо, якась ідея вам також прийде до душі).