saybeautyk

УСВІДОМЛЕНЕ ВМИВАННЯ З ЛЮБОВʼЮ ДО СВОГО ОБЛИЧЧЯ

УСВІДОМЛЕНЕ ВМИВАННЯ З ЛЮБОВʼЮ ДО СВОГО ОБЛИЧЧЯ

Вмивання - перший (у вечірній рутині - другий після демакіяжу) етап в догляді за шкірою обличчя. Я вже розповідала про гідрофільні засоби, а тепер поговоримо про звичайні очисники, які ми використовуємо кожного дня.

Як власниця дуже проблемної і чутливої шкіри я завжди шукала баланс між очищенням шкіри і відсутність сухості після нього. І зараз я знаю секрет - базові, щоденні очисники повинні бути мʼякими. Що це значить? Те, що ті вмивачки, якими ми користуємося найчастіше, обовʼязково повинні бути на мʼяких поверхнево-активних речовинах, не на агресивних (SLS, SLES, ALS, SMS, PLS тощо). Знову ж таки, в інтернеті повно таблиць, які наочно ділять ПАР на жорсткі, середні і мʼякі - вся інформація у вільному доступі.

Агресивні ПАР до скрипу очищують шкіру, вимивають весь мікробіом (патогенний і нормальний), забирають вологу з епідермісу, висушуючи його. Це загрожує такими проблемами, як надмірна сухість, лущення шкіри, утворення мімічних зморшок, тьмяний колір обличчя, загострення дерматологічних хвороб - акне, атопічний дерматит, розацеа.

Саме тому засіб для вмивання повинен бути мʼякий, делікатний, «лагідний» (навіть якщо він з активами).

Для власниць себодефіцитної шкіри це взагалі «золоте» правило - ніяких жорстких ПАР! Для сухої шкіри я б рекомендувала очисники в формі пінок, бо як на мене, вони більш лагідні до шкіри і не так її роздратовують як, наприклад, гелі.

Себопрофіцитній шкірі ще можна використовувати засоби з комбінацією очисників: жорсткий + багато мʼяких, таке також допустимо.

Про базові очисники начебто розказала, а як щодо додаткового очищення і відлущення? Додаткові засоби ми використовуємо з метою попередження висипів і кращого проникнення догляду (адже коли всі відмерлі кератиноцити злущені, шкірі легше). Для додаткового очищення сухої шкіри можемо використовувати кислотний/ензимний очисник 1 раз на 7-10 днів (залежить від чутливості шкіри). Кислоти обираємо найбільш мʼякі: молочна, мигдальна або глюконолактон. Головне при роботі з себодефіцитною шкірою - не пересушити її ще більше і не викликати дерматит.

А от для себопрофіцитної шкіри нам вже є, де розгулятися: тут можуть бути і кислотні очисники, і ензимів пудри з частотою 2/3 рази на тиждень, і додаткові пілінги домашнього використання, і маски, звичайно.

Особисто я люблю 3 рази на тиждень використовувати ензимну пудру зранку, а двічі на тиждень ввечері - кислотний очисник. Процес вмивання повинен тривати близько 1-1,5 хвилини як мінімум, обережними круговими рухами по масажних лініях обличчя, не розтягуючи шкіру. Таким чином за відведений час ми достатньо абсорбуємо весь бруд з поверхні шкіри і з пор. Якщо наносити очисник, 10 секунд вазюкати його по шкірі і тоді ще змити швидко-швидко - то це не очищення, а просто розношення бруду по обличчю.

Ну і трохи про те, на що звертати увагу в складі очисників. Мʼякі ПАР, такі як коко-сульфат, кокамідопропіл бетаїн, коко глюкозид - наші друзі. Для себопрофіцитної шкіри обираємо саліцилову (золотий стандарт), гліколеву (при умові відсутності активних висипань), мигдальну кислоти, для себодефіцитної - більш делікатні кислоти. Ензими - папаїн, бромелайн - також супер. Наявність помʼякшуючих компонентів також позитивно відобразиться на шкірі. Ціна - не обовʼязково очисник повинен бути дорогим. Це змовний догляд, і на мою думку, саме на очиснику можна добре зекономити, головне - розбиратися у складі😉

Памʼятаємо, що завжди треба мати в своєму арсеналі БАЗОВИЙ очисник, без кислот, ензимів і додаткового злущення, просто нейтральний - для того, щоб не провокувати сухість та інші дерматологічні проблеми.

А тепер про очисники, які я ну дуже люблю не тільки за їх дію.

База: Lіrene Make Me Soft - найкомфортніша пінка, якщо шкіра зневоднена і чутлива. Дуже делікатно очищує, запах чудовий.

Lirene глиняне тверде мило для обличчя - склад чудовий! Дуже мʼяку піну дає, не роздратовує шкіру. Це вам не господарське мило😂 Тут правда крутий склад + дуже економний формат: піни дає багато, вистачить надовго. Тверде мило в даному випадку - лише ФОРМАТ. Єдиний мінус для мене - незручна картонна упаковка. У мене є обидва: і рожеве, і зелене - за моїми субʼєктивними відчуттями вони однакові.

La Roche posay effaclar H - комбінація ПАР, для нормальної/комбінованої/жирної шкіри. Ще не тестувала, але впевнена, що він супер, багато хороших відгуків.

Under Twenty Anti Acne Sensetive Washing Gel - ну дууууууже мʼякенький, цинк буде додатково себорегулювати. Не сушить, будь-якому типу шкіри.

Кислотні: L’Oréal гель з 3.5% гліколевої кислоти - спочатку мені не сподобався, але потім розпробувала. Обожнюю. Він так круто очищує, полірує шкіру, освіжає - glow-ефект забезпечений👌🏻

La Roche posay effaclar - я фанатка, нічого не поробиш))) Був час, коли користувалась ним щоденно, але це правда вбивство було для шкіри. Навіть жирній шкірі рекомендувала б 2-3 раза на тиждень в якості додаткового очисника, не частіше.

Under Twenty Anti Acne active foam - кислотна мʼяка пінка, для своєї шкіри можу використовувати її щодня. Дуже делікатне очищення жирної/комбінованої шкіри, сухій - з обережністю.

Pyunkang Yul Calming Low pH Foaming Cleanser - пінка на основі мʼяких миючих компонентів, з центелою і екстрактом кори білої верби, чайного дерева. Для роздратованої і чутливої шкіри - топ🤍

Manyo Bifida Complex Ampoule Gel Cleanser - одна з моїх найбільших хотілок, мʼякенький гель для вмивання із комплексом біфідо- і лактобактерій та рослинними екстрактами для заспокоєння. Для всіх типів шкіри.

Непогані засоби для очищення в українського бренду натуральної косметики Mayur - і пінки, і гелі - все делікатно і м'яко працює.

Далі просто добірки різних засобів, на будь-який бюджет. Чимось користувалась сама, щось ще хочу спробувати.