Тетяна Супронюк

Власний досвід: боротьба з проблемною шкірою обличчя

Власний досвід: боротьба з проблемною шкірою обличчя

У мене в житті були часи, коли обсипало обличчя так, що неможливо було дивитися на себе в дзеркало. Були моменти відчаю.

Ось кроки, після яких я відчула покращення стану моєї шкіри обличчя: підшкірні прищі зникли зовсім, висипання майже припинились, пори очистились і звузились.

❌Скраби, щітки для вмивання травмують шкіру - від них виділяється ще більше шкірного сала, адже, скрабом чи щіткою ми знімаємо захисний бар'єр і шкіра виділенням себуму намагається його відновити.

✅ Обираю для себе делікатне очищення - ензимна пудра 3-4 рази на тиждень. Це механічне і хімічне злущення ороговілих клітин без подразнення шкіри. https://club.makeup.com.ua/post/2039/

❌Прибрала всі засоби (тоніки, креми), які містять назву "матуючі, для жирної шкіри". Такі засоби здебільшого містять спирт у складі, і користі не несуть.

✅Навчилася читати склади продуктів. Не купую засоби, які містять спирт. Обираю засоби, які працюють на відновлення захисного бар'єру шкіри, зволоження: гіалуронова кислота, пептиди, кераміди, центела, ламелярні емульсії, сквалан, пробіотики. Для себорегуляції - цинк, ніацинамід. Для боротьби з чорними цятками - саліцилова кислота.

❌Неправильне очищення шкіри обличчя ввечорі - це використання міцелярної води для зняття макіяжу (а не змивати її пінкою чи гелем для вмивання, то взагалі гріх), або вмивання просто пінкою чи гелем. Ці засоби просто не здатні розчинити сальні пробки і бруд в порах.

✅Обрала для себе двоетапне очищення шкіри обличчя кожного вечора, незважаючи на те, чи нафарбована я, чи ні. Тільки гідрофільна олія здатна розчинити бруд і себум, вимити зі шкіри спф-фільтри. Вмивання пінкою чи гелем це обов'язковий етап вмивання після гідрофільної олії. Чесно скажу, я не вірила в те, що використання гідрофільної олії та пінки щовечора може дати такий крутий результат, поки сама не спробувала. https://club.makeup.com.ua/post/5634/

❌Чистки у косметолога, чи домашні процедури чистки, тільки травмують шкіру обличчя. Звичайно, я стараюсь не давити прищі, але іноді грішу, і давлю (бив би мене хтось по рукам в той момент). Потім ще я борюся з постакне.

✅Правильним косметичним доглядом можна прибрати з обличчя недоліки і економити на походах до косметологів.

❌По незнанню я використовувала 2 і більше активи в одній рутині. Наприклад: тонер з саліциловою кислотою 2% і пілінг пади з кислотами. Якщо наносити багато різних активів одразу на обличчя це викличе ще більше подразнення шкіри.

✅Моє правило: одна рутина = один актив. Виявляється, так моя шкіра почуває себе краще.

❌Міф - жирній шкірі не потрібне зволоження

✅ Я обираю для себе креми і тонери для обличчя, які гарно зволожують і відновлюють шкіру.

❌ Раніше, я не використовувала СПФ-креми. Шкіра, яка вдень не захищена від сонячного випромінювання, більш схилена до пігментації. Звідси і випливає, що виводити постакне з обличчя складніше. Шкіра схильна до фото-старіння.

✅Зараз я використовую вдень креми з стабільними хімічними спф-фільтрами. Наношу крем на лице, шию, вуха, в достатній кількості - на 2 фаланги пальців. Хороший крем з спф-фільтрами має доглядові функції, тому мені крем з спф повністю заміняє денний крем для обличчя. Той, який сподабався найбыльше - https://club.makeup.com.ua/post/6980/

❌Прибрала з декоративної косметики тональні креми з щільною текстурою і надписом "для жирної шкіри". Шкіра під ними не дихає, і жирніє ще сильніше.

✅Обрала для себе легкі текстури тональних засобів, і на доглянутій шкірі без недоліків вони виглядають прекрасно, просто нічого ховати під товстим шаром тонального, бо недоліків майже немає.

❌Не мити часто спонжі та пензлики для фарбування - це помилка. Вони накопичують бруд, косметику і себум.

✅ Мити спонжі та пензлі для макіяжу потрібно після кожного використання.

Нижче додаю засоби, які мені допомогли справитися з проблемами на шкірі обличчя. Ті засоби, які рекомендую і вам❤️