Надія nhutei

Читаємо упаковку сонцезахисного засобу і чому не фільтри мають значення

Читаємо упаковку сонцезахисного засобу і чому не фільтри мають значення

Тут і зараз я розберу всю інформацію, зазначену на упаковці мого сонцезахисту від Cantabria Labs, спираючись на дані досліджень вчених і докторів медичних наук, що опубліковані на сайтах ВООЗу, Фонду боротьби з раком шкіри, Американських Академії Дерматології і Нац.центру біотехнологічної інформації.

І от вам факт номер один - окрім фізичних і хімічних фільтрів, існують ще й біологічні: екстракти певних рослин. Але про склад трохи далі.

UVB/UVA - це ультрафіолетове світло, яке ми не бачимо, але відчуваємо. Ультрафіолет А (UVA) - проникає глибоко і старить шкіру, а ультрафіолет B (UVB) - пече поверхнево і "червоніє" шкіру. Креми, які мають такі позначки на пакуванні, називаються засобами широкого спектру дії (broad spectrum).

Cпочатку розберемо нащо взагалі потрібен сонцезахисний крем, якщо:

  1. "Я ходжу завжи в кепці/шляпі, а в літній обід взагалі не виходжу на сонце, моїй шкірі не треба ще й крем." Нещодавні дослідження показали, що UVA-промені проникають через хмари, скло і одяг. UVB-промені відбиваються від поверхонь (особливо сильно від води і снігу). Отож, наша шкіра пошкоджується уф-променями протягом усього життя, а не лише тоді, коли ми обгоріли.
  2. "Треба поновлювати вітамін D в організмі, та й хочеться гарну засмагу." Лише UVB-промені корисні для вироблення вітаміну D, а при значенні уф-індекса 3 і вище є обов'язковим всебічний захист від сонця. Втім, накращий спосіб отримувати вітамін D - з їжею і добавками, тому що не існує такого поняття, як безпечна засмага. Шкіра під впливом сонця або солярію отримує генетичне пошкодження клітин зовнішнього шару. Намагаючись захиститися, вона виробляє меланін, що призводить до її потемніння. До речі, випадків раку шкіри через засмагу більше, ніж випадків раку легенів через паління. Слідкувати за уф-індексом можна на сайті з прогнозу погоди The Weather Channel (має бути серед віджетів у вашому девайсі).

Виробники можуть позначати свій препарат як "broad spectrum" лише після тесту, який продемонструє, що засіб має критичну довжину хвилі (critical wavelength, CW) принаймні 370 нм (λc ≥ 370nm). Це означає, що крем здатен поглинати від 90% уф-випромінювання.

Ще на упаковці зазначений захист від HEV-випромінювання (HEVL - видиме або синє світло, що продукується сонцем і гаджетами) і інфрачервоного (IR-A - ближні інфрачервоні хвилі проникають глибоко у шкіру), однак стандартів тестування для вимірювання ступеня захисту від цих випромінювань ще не існує. На сьогодні відомо, що ці два випромінювання генерують вільні радикали - нестабільні молекули кисню, що викликають запалення та пошкоджують функцію клітин і ДНК шкіри.

  • За лабораторних умов сонцезахисний крем із вищим SPF і широким спектром дії забезпечує кращий захист, ніж аналогічні продукти з нижчими значеннями SPF. АЛЕ!!! У реальному житті продукти з дуже високим SPF часто створюють помилкове відчуття безпеки: люди залишаються на сонці набагато довше, пропускають повторне нанесення, думають, що їм не потрібен капелюх або довгий одяг (я себе впізнала, а ви?). У підсумку вони отримують набагато більше пошкодження від УФ. Для людей, які мають анамнез або високий ризик раку шкіри, генетичні захворювання, такі як альбінізм, або певні імунні розлади, SPF 50 може бути недостатньо. Те ж саме стосується походу в гори, катання на лижах на великій висоті або відпочинок біля екватора.
  • Випробування на водостійкість визначає скільки часу SPF сонцезахисного крему зберігається після занурення у воду. Якщо засоби пройшли тест на "водостійкість 40 хвилин", то вони Water resistant, якщо на "водостійкість 80 хвилин" - Very water resistant. Оскільки повної водостійкості креми не мають і їх шар треба оновлювати щоразу після купання, то маркування Waterproof більше не відповідає міжнародним стандартам.
  • Показники PPD і PA+++ пов'язані, але не є міжнародно прийнятим стандартом, бо використовуються лише Японією, Китаєм і Кореєю. Я не володію мовами цих країн, щоб звернутися до першоджерела за поясненнями. Однак, чим більше плюсиків біля PA, тим краще: обирайте мінімум три, максимально може бути п'ять.

Щоб SPF працював, треба наносити 2 міліграми на квадратний сантиметр шкіри, повторно наносити кожні дві години. Я порахувала, що на моє обличчя і шию піде приблизно 2г. крему = (від шиї до лоба 31см * від вуха до вуха 32см)*0.002. Тобто, упаковки в 50мл має вистачити до 25 нанесень. На тіло йде не менше двох столових ложок засобу або 30г.. Якщо цього не дотримуватись, то рівень SPF падає з 50-ти до, наприклад, 30-ти або 15-ти. Якщо вам треба вийти на вулицю лише на годинку, то сміливо користуйтеся SPF15. SPF30+ рекомендовано для тривалих прогулянок на свіжому повітрі. SPF не сумується (тон SPF20 і крем SPF15 не дають SPF35).

Не знаю як вам, а мені постійно траплялась інформація про дієвість фізичних і неефективність застарілих хімічних фільтрів. Але не все так однозначно.😁

Усі активні інгредієнти сонцезахисного крему отримані хімічним шляхом. Фізичні фільтри не є натуральними, бо це неорганічні мінеральні сполуки. Сонцезахисні засоби, які багато людей називають «хімічними», насправді є «органічними УФ-фільтрами».

  1. Фізичні (мінеральні) інгредієнти сонцезахисного крему (діоксид титану та оксид цинку) блокують і розсіюють промені, перш ніж ті проникнуть у шкіру. Ультрадрібні частинки цих мінеральних сполук (nano) характеризуються сильним поглинанням UVA і UVB. Приниймні, таку інформацію пишуть на офіційних сайтах. Деякі вчені схильні вважати, що фізичні фільтри поглинають промені незалежно від розміру частинок.
  2. Хімічні інгредієнти сонцезахисного крему (наприклад, авобензон і октисалат) поглинають УФ-промені, перш ніж вони пошкодять шкіру.

Хоча фізичні сонцезахисні засоби менш ймовірно викличуть подразнення шкіри, ніж хімічні, обидва типи були перевірені як безпечні та ефективні. Фактично, багато доступних сьогодні засобів для захисту від сонця поєднують обидва типи інгредієнтів. Далі розберемо склад детальніше.

Бажано, щоб фільтри були присутні уже на перших позиціях у списку інгрідієнтів. Ультрадисперсні мінерали, що позначаються nano у дужках, напр.Titanium Dioxide(nano), залишаються прозорими на шкірі (no whitening effect).

FernBlock - це технологія фотоімунозахисту на основі екстракту з листів папороті (Polypodium leucotomos). Клінічні дослідження показали, що пероральний прийом екстракту папороті захищає шкіру від пошкодження ультрафіолетом, а от результатів досліджень про застосування екстракту завнішньо я не знайшла.

Антиоксиданти обов'язково мають бути наявні у складі сонцезахистного засобу, бо саме вони нейтралізують вільні радикали (від HEVL і IR-A) і перешкоджають фотостарінню. Найпоширенішими антиоксидантами є вітаміни С (у назві інгрідієнта Ascorbic/Ascorbate/Ascorbyl) і Е (Tocopherol).

При цьому певних інгрідієнтів у складі бажано уникати:

  • прості спирти, що сушать шкіру, наприклад Alcohol (Weleda) і Alcohol Denat (Vichy, у деяких продуктах La Roche-Posay, Missha)
  • камедогени і продукти нафтопереробки, наприклад Isopropyl Myristate (у деяких продуктах Vichy) і Mineral Oil (Eveline).
  • парабени Methylparaben, Ethylparaben, а особливо Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben (Bioton Cosmetics, Біокон), що вважаються руйнівниками гормональної системи.

Обравши препарат відповідно всім вищезазначеним критеріям, все одно залишається ризик, що він вам не сподобається. Тому тут звертаємо увагу на:

  1. Консистенцію засобу. Це можуть бути креми, флюїди, молочко, спреї, гелі і т.п. Я маю проблемну шкіру, тому обрала для себе флюїд - легкий рідкуватий крем з нежирною консистенцією.
  2. Для якого типу шкіри цей засіб. Sensitive - для чутливої шкіри, Intolerant skin - схильної до алергічних реакцій. Також можуть бути позначки Eye tolerance (не подразнює очі), та Sweat resistant (не тече від поту).
  3. Фініш, якщо зазначено, хоча це ще не означає, що так воно і буде. 😉Серед усіх кремів, які обіцяли мені матовий фініш, дійсно впорався з цією задачею лише Heliocare 360º Mineral Fluid. Втім, сонцезахист з матовим фінішем підкреслює шелушіння, тому це не найращий варіант для основи під макіяж.

Більш детально про враження від користування Cantabria Labs Heliocare я описала тут https://club.makeup.com.ua/post/10332/.

Не фільтри і не цифра біля SPF чи PPD. Якщо у вас виникає запитання "Який крем обрати?", то існує лише одна правильна відповідь: "Той, яким ви будете користуватись.".

Не покладайтеся лише на сонцезахисні креми, бо жодні позначки на упаковці не роблять продукт таким, який може повністю захистити вас. Сонцезахисний крем є лише однією з життєво важливих частин стратегії із захисту шкіри від сонця, що також має включати пошук тіні та прикриття одягом, у т.ч. капелюхи з широкими полями та сонцезахисні окуляри, що захищають від ультрафіолету.

P.S. я витратила десятки годин, щоб підготувати цей допис, тож буду вдячна, якщо ви поділитесь чи воно того було варте.😇