Швець Карина🤍

Бюджетний ретинол: варто чи ні?

Бюджетний ретинол: варто чи ні?

L'Oreal Paris Revitalift Lazer Pure Retinol Deep Wrinkle Night Serum має у своєму складі 0,2% чистого ретинолу і соєву олію.

Короткий екскурс в форми ретинолу: ретиніл пальматіт -> ретинол -> ретинальдегід -> третиноїн/ретиноєва кислота. Ретиніл пальмітат одразу відсіюємо - він знаходиться надто далеко від ретиноєвої кислоти і на шкірі він просто не зможе пройти всі свої етапи «розвитку», відповідно, результату не буде.

Ретинол знаходиться вже ближче до кінцевого пункту свого перетворення і є найбільш розповсюдженим у косметичних засобах.

В сироватці L’Oreal знаходиться звичайний ретинол, не інкапсульований, так як засіб бюджетний. Але робочий на 100%. Для початківців, які ще жодного разу не користувалися ретинолом і хочуть спробувати даний актив, але бояться його або просто не знають, «зайде» він чи ні - класний варіант👌🏻 Бюджетна, робоча банка, завдяки якій можна вирішити, ваш це актив чи ні, а вже після перейти на ще потужніший і кращий засіб.

Ревіталіфт була (і залишається) моїм першим і єдиним ретинолом.

Текстура у засобу - легка емульсія, але на шкірі вона відчувається саме маслянистою і зволожуючою. Я зазвичай не перекриваю сироватку кремом - мені вистачає зволоження після неї і в соло. На ранок часто прокидаюсь з масним обличчям - це нормальна реакція на ретинол.

Але відчуття зволоженості після цього засобу хибне, тому з ним треба вкрай обережно, особливо тим, чия шкіра не звикла до такого активу. Ретинол вводимо поступово, це обовʼязково! Спочатку раз на тиждень, потім два раза, потім три - і так доводимо до щоденного використання або через день (кому як комфортно).

Коли я вперше вводила засіб у свою рутину, ще 2021 року, я притримувалась «ретиноєвих сходинок», шкіра реагувала нормально і я почала використовувати його щодня - і одного ранку прокинулась з жахливими плямами по всій шиї і обличчю. Це був мій перший випадок ретиноєвого дерматиту, хоча, повторюсь: я дотримувалась правила «сходинок». І навіть зараз, коли я вже майже рік на ретинолі (минулого літа робила перерву) - все одно іноді накриває дерматит і доводиться на деякий час прибирати засіб зі своєї рутини.

Тому навіть якщо ваша шкіра жирна, плотна і не чутлива - використовуємо суворо обережно.

Ще, звичайно, навіть від такої невкликої концентрації ретинолу може статися так звана «чистка», і це також є нормою, треба бути готовою до таких подій.

Сироватка економічна у використанні, навіть якщо наносити і на обличчя, і на шию. А ще її формула ну дуууже схожа на ретинол LRP :) тільки бюджетніше по вартості. Після себе вона залишає сатиновий фініш з майже непомітним сяйвом.

При стабільному використанні сироватки вона дійсно трохи скорочує кількість висипань (але з комедонами не працює). Більше працює на сяйво і вирівнювання тону шкіри.

Загалом я залишилась дуже задоволеною даним засобом, але для себе надалі хочу спробувати більш високі концентрації ретинолу і бажано в інкапсульованій формі.

Бюджетний ретинол: варто чи ні?
Бюджетний ретинол: варто чи ні?
Бюджетний ретинол: варто чи ні?