Хаiт Маргарита

Нейроестетика - як наш мозок бачить красу?

Нейроестетика - як наш мозок бачить красу?

Я нещадовно замислилась над такою штукою - чому часто дівчата, приходячи до мене на макіяж, вже на етапі тонування обличчя та зовсім невеличких маніпуляцій з очима, кажуть одну й ту ж фразу: о!! вже так гарно, мені подобається! можна хоч так вже йти 🥰🥰

Чому саме ці невеличкі кроки у мейкапі викликають у дівчат такий захват, коли я ще навіть не встигла розігнатися та увімкнути на всю катушку своє макіяжне кунг-фу?! 😂😂

Я почала копати інфу по цьому питанню і знайшла пояснення. За цю реакцію відповідає наш мозок! 🧠🤯

Багато хто впевнений, що жіноча краса - це набір певних стандартів... Це так і не так одночасно. Краса в очах того, хто дивиться, але мозок того, хто дивиться, підкоряється певним загальним законам естетики, продиктованим еволюцією, біологією та устроєм світу в принципі.🤩

Зараз буде цікавий (комусь трохи душний😂) науковий факт!

Наша свідомість зберігає красу в глибині головного мозку, завдяки її особливим клітинам – зеркальним нейронам. Дзеркальні нейроні виявили у 1990-х роках, саме це відкриття дало потужний поштовх розвитку "нейроестетики". Автор терміна, нейробіолог Семір Зекі, першим вирішив дізнатися чому мистецтво доставляє нам таку велику насолоду та він винайшов, що коли ми дивимося на великі витвори мистецтва, збуджується та ж сама частина мозку, коли ми закохані.

А потім ще один професор Вілейанур Рамачандран розробив теорію "людського художнього досвіду", яка заснована на роботі цих нейронів.

Якщо коротко та простими словами - дзеркальні нейрони дзеркалять все в цьому світі та збирають купу "скарбничок" на різні теми у нашому мозку. По темі краси та естетики є своя окрема скарбничка, яка спирається як на еволюцію, так і на особистий досвід кожної людини. Тобто поняття краси у кожного своє, але є базові загальні принципи.☝️🤓

Погнали розбирати як це працює?

📌 Шкіра.

Гладка шкіра — це ознака здоров'я. Зрозуміло, для продовження роду потрібно обирати найкращого партнера. Найкращого = здорового. Наш мозок завжди підказуватиме: красивий — це здоровий. 🤸‍♂️❤️

Стосовно кольору шкіри - наш мозок не любить почервоніння, тому що вважає їх ознакою хвороби, підвищеної температури тощо. Будь яке почервоніння, висипи на шкірі око змальовує як проблему.😬

Тому гарне тонування шкіри та перекриття недоліків - це те, що нашому мозку буде дуже подобатись та вважатися привабливим!😍


Доречі, золотистий колір шкіри за дослідженнями дуже подобається мозку. Це пояснює популярність бронзерів, хоча погодьтеся, на натуральну засмагу вони абсолютно не схожі!😏

Що сосується рум'ян та хайлайтеру - тут взагалі цікава штука. 🫢

Якщо рум'яна підібрані вірно і вигладають природньо, це не зчитується мозком як проблема. Чому?

Згадайте дітей та їх обличчя. В них шкіра завжди трошки рум'яна та сяюча, бо натягнута та має милі дитячі об'єми. З віком шкіра стає більш тьмяною, втрачає пружність, з'являються зайві тіні від зморшок та заломів. Тому, коли у нас на обличчі присутні легкі рум'яна та хайлайтер, які роблять наше обличчя більш сяючим та свіжим, як у дитини - мозку це подобається і він зчитує інформацію як "красиво, мені подобається!"👍😍

📌 Брови.

Краса – штука тонка. З одного боку, мозок любить симетрію, що відзначали ще давні люди. З іншого - не любить і навряд чи вважатиме красивою ідеальну симетрію: вона насторожує, тому що природі досконала симетрія невластива.

Тому я часто кажу дівчатам - не намагайтеся намалювати собі до міліметрика симетричні брови, бо вони виглядатимуть неприродньо, як приклеєні до обличчя. У кожного в світі обличчя немає ідеальної симетрії, ми всі асиметричні (хтось більше, хтось менше). Ну от уявіть собі - на асиметричному обличчі абсолютно симетричні брови....😬🤦‍♀️

Мій улюблений вислів на цю тему: брови - вони сестри, але двоюрідні😂😂

Звичайно, я не закликаю вас малювати собі криві брови, просто уйміть свій перфекционізм😉

📌Очі

Мозок і очі люблять контрасти. Контрасти – це різниця між сусідніми елементами. На людському обличчі є найсильніший контраст, сусідство білого та чорного – це наше око! Тому нам легко знаходити очі один одного, приємно дивитися один одному в очі.
З віком білок червоніє, каламутніє, жовтіє і очі губляться на обличчі. Натомість увагу починають привертати зморшки, що збирають у собі глибоку тінь.
Тому, щоб створити ефект молодості необхідно максимально привертати увагу до очей. Тому саме макіяж очей настільки важливий. Чим яскравішими та чистішими виглядають очі, тим більше вони вимагають уваги, на дрібні недоліки співрозмовник вже не так звертає увагу.
Також, на визначення молодості впливає розмір очей. Тут все просто - у дітей очі займають більший відсоток на обличчі, ніж у дорослої людини. Щоб омолодити обличчя необхідно максимально збільшувати очі. За допомогою макіяжу це дуже легко зробити.

Тож, дівчата!

- обираємо правильні відтінки, які ідеально втушовуються в колір шкіри, -додаємо трошки сяяння на потрібні зони, щоб візуально збільшити очі, -малюємо міжвійку, щоб отримати контраст та зробити вії густішими

- та в кінці старанно фарбуємо вії, для потрібного контрасту.

Вуаля, наш мозок каже нам - так,крихітко, ти прекрасна!😍😍😍

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, краса - це набір зовнішніх рис, супутніх молодості, здоров'ю та здатності до розмноження. Хоч би як мода не намагалася це спростувати,оспівуючи, наприклад, героїновий шик у 1990-х роках, але цей образ завжди пробивається на поверхню. Людина виживає тільки поки люди вибирають тих, з ким можна буде створювати міцне потомство.🫶🫶🫶

Маю надію, що тема була для вас цікава. Якщо так, то маякніть у коментарях, тоді я буду продовжувати писати про всякі цікаві околомакіяжні штуки.😉

І діліться - а кого ваше око вважає красивою/красивим?